Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво XC70 - дневник
kynad написа:Да, наистина имам някакъв ел. проблем, защото мигачите в огледалата не светят. Трябва да го проверя.

Иначе докато чакам да имам 1-2 дни, в които да не ползвам колата, за да я вкарам да монтират новото лостче и да погледнат климатика събирам някои от липсващи ми неща, които са се загубили по пътя от Италия до България. :lol: С помощта на Иван от Панагюрище взех крик и ключ за болтовете. Имам и един вероятно глупав въпрос, но предпочитам да се презастраховам - не мога да позная крика от какъв модел волво е. Качвам му снимка, ако някой от вас може да познае. Има ли повод да се притеснявам, защото модела все пак е от по-тежичките?

Иначе взех и един диск за навигацията с карта на България от 2017 (последния ъпдейт). Освен че добавя липсващите магистрали Big Grin ъпдейта освежава и интерфейса на навигацията и като цяло изглежда по-съвременно. Да попитам - дали навигацията променя скейла автоматично като шофираш извънградско? За малко само карах с включена навигация извън града и не забелязах.

Сега не съм с колата, но довечера като се прибера, ще погледна крика на моята кола, защото май е оригиналния и ще пиша същият ли е.
А да те питам, от къде я взе картата за навигацията? Че и мойта е без магистралите. Smile
Цитирай
Thanks given by:
От OLX го взех, от човек от Пловдив. Излизат много обяви от него - например тази: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-disk-volvo-freelander-2-range-rover-volvo-frilendar-2-CID360-ID6ukR4.html#e248e46f42">https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-dis ... e248e46f42</a><!-- m --> . Уточнихме единствено модела на навигацията. Като сложих диска се ъпдейтна за 15на мин и това беше.
Цитирай
Thanks given by:
maximata написа:
kynad написа:Да, наистина имам някакъв ел. проблем, защото мигачите в огледалата не светят. Трябва да го проверя.

Иначе докато чакам да имам 1-2 дни, в които да не ползвам колата, за да я вкарам да монтират новото лостче и да погледнат климатика събирам някои от липсващи ми неща, които са се загубили по пътя от Италия до България. :lol: С помощта на Иван от Панагюрище взех крик и ключ за болтовете. Имам и един вероятно глупав въпрос, но предпочитам да се презастраховам - не мога да позная крика от какъв модел волво е. Качвам му снимка, ако някой от вас може да познае. Има ли повод да се притеснявам, защото модела все пак е от по-тежичките?

Иначе взех и един диск за навигацията с карта на България от 2017 (последния ъпдейт). Освен че добавя липсващите магистрали Big Grin ъпдейта освежава и интерфейса на навигацията и като цяло изглежда по-съвременно. Да попитам - дали навигацията променя скейла автоматично като шофираш извънградско? За малко само карах с включена навигация извън града и не забелязах.

Сега не съм с колата, но довечера като се прибера, ще погледна крика на моята кола, защото май е оригиналния и ще пиша същият ли е.
А да те питам, от къде я взе картата за навигацията? Че и мойта е без магистралите. Smile

Картите ги има из нет-а може да се дръпнат.
Последния ъпдейт е края на миналата година.
Мога и аз да ти ги дам.
Цитирай
Thanks given by:
kynad написа:От OLX го взех, от човек от Пловдив. Излизат много обяви от него - например тази: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-disk-volvo-freelander-2-range-rover-volvo-frilendar-2-CID360-ID6ukR4.html#e248e46f42">https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-dis ... e248e46f42</a><!-- m --> . Уточнихме единствено модела на навигацията. Като сложих диска се ъпдейтна за 15на мин и това беше.

Около 12 пъти по 15мин е ъпдейта. Smile Три часа общо и с двата диска при XC90 след 2007-мa.
Цитирай
Thanks given by:
Изминаха си близо два месеца от полупката на Волвото вече. Продължавам все така да му се радвам, като допълнителен бонус е, че очаквам всеки следващ сняг с още по-голямо нетърпение. Big Grin
Така и не се появиха нови проблеми след първоначалното обслужване. Все още обаче не успявам да отстраня напълно проблема с климатика. Още като взимах колата беше ясно, че му има нещо. Надявах се само да не е компресор. Първото, което направихме бе да напълним системата. Оказа се, че има теч и трябваше да се виду откъде е. Радиаторът е бил заминал, та взех нов. Намерихме го не на цените на МП, че там е майка си и баща си. Малко над 300лв беше, напълнихме и системата и сега климатроника си охлажда. Проблемът е, че странното виене, което се появява като го пусна остава. Човекът, който гледа колата каза, че най-вероятно е компресора. Реално не знаем колко време системата е стояла празна, което му е разказало играта. За някакви лагери ми обясни - най-вероятно от тях идва звука. Реално сега зимата не то ползвам и ще търсим варианти някак да се оправи компресора, че нов май е доста сериозна цифра. Отделно, че моя човек в МП каза, че тези Волва имали по принцип проблем с компресорите и дори докато били гаранционни имало сервизна акция за тях. Не знам вече до колко е така, така че който се е сблъсквал с подобни проблеми ще се радвам да пиша.

Имам и още един малък проблем, който започна да се появява малко след като взех колата. Става въпрос за едно много досадно скърцане на багажника. Порових се във форума и видях, че и други колеги са се сблъсквали с него. Опитах с глицерин да намажа пантите, но скърцането си остава. Изключително досадно е, защото се появява на всяка неравност. Като оправяха радиатора казах да погледнат и май трябвало да свалят кората в багажника, за да достигнат пантите. Не можех обаче повече да държа колата, та си я взех и карам така. Ако някой има съвети как мога да го премахна ще се радвам да каже. Искам да опитам и сам, защото наистина е дразнещо.

Иначе, за да спазя, заглавието на темата все пак да кажа, че лостчето за мигачите ново ми излезе около 100лв. За радиатора вече писах.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)