The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на S40

#21
mudancho Wrote:
darin velev Wrote:Уважаеми колега,колко и да не ти се иска да го чуеш 2.0HDI e най-кофтия и чуплив двигател правен някога кара се масово защото е евтин .Мисля че смешното се получава от твоя страна изобщо да сравняваш VAG и БМВ моторите с този нямат нищо общо било то по-пъргавина,здравина и качество.Смешното се получи когато разбрах от твоя пост,че именно тези фирми като VAG и БМВ ползват френски мотори.Както казах и на теб ти беше смешно това може би са единственните марки където си произвеждат колите само с техни мотори.Никой ценител на марката Волво не би си купил такова с френски мотор било то на Пежо или Рено,защото някак си не се получава.Ще си купи направо Рено щом е решил понеже и като цена е по ефтино.Тука ги карат защото като цена са евтини 2ра употреба но после като дойдат проблемите се чудят какво да правят иначе нали много хубави и здрави били я виж колко проблеми има във форума специално с този мотор?

Ти си 100% убеден,че БМВ сами си правят всички двигатели? Може да потърсиш Prince engine ,който е разработка на Пежо-бмв и се слага в 1ва серия и Мини .Имат също и сътрудничество с Тойота. За VAG нема смис да говорим,TFSI моторите са по-големи маслояди и от легендарния Опел 1.6,а "чистите " им дизели са пълни трактори.
Разтегнати вериги,пукане на глави,душегуби,тръцове,замръзване на двигателя през зимата,манипулиран софтуер ... супер са им повечето матори. Big Grin
2-ма колеги с тфси единия долива около 800мл /1000км,другия за 15к км е долял 20 ЛИТРА!МХМ ДА! 20ЛИТРА МАСЛО! И това при положение,че последният двигател е сменен гаранционно в Ауди. Естествено им предстоят основни ремонти.
Това горното го давам като пример от 1во лице,може и да са единични случаи,ама не са.

За проблемите от 2.0d ,там нещата също трябва да са ясни - дюзи ,турбо,маховик ... обичайните заподозрени за commonrail двг.

Пишеше по-нагоре,че форума е пълен с проблеми за дизеловите модификации - ами как няма да има - 30 обяви за бензинови s40/v50 /c30 срещу 160 такива с дизелов двигател. Как няма да има въпроси за проблеми дизела ,като почти никой не е купувал бензо? Нещата са си чиста експоненциална функция .

Относно предните собственици и поддръжката,нещата също трябва да са пределно ясни -на европееца ценностната система е такава,че той иска да си купи чисто нова кола,да я кара малко,да я поддържа безкомпромисно ,да я продаде за без пари,за да може някой източноевропеец да й се радва дълго и да бъде щастлив. Big Grin Big Grin
Колега,искам само да отметна за горенето на масло понеже настъпа темата за TFSIто нормално е един турбо бензинов мотор да гори масло и за на Волво съм чувал и чел за такъв разход ако е турбо бензин особенно ако го настъпваш разхода на масло може да е двойно по-голем.Имам приятел с S40 2.0T и той се оплаква от голем разход на масло особенно вика ако и давам зор,а турбината били са му я рециклирали преди 1г.някъде.
Reply

#22
Здравейте, колеги не знам защо се получава нещо като заяждане с колегата darin velev. Нали за това е форума всеки да си даде мнение, аз в по горните постове писах,че подкрепям колегата velev и това е така защото колкото и да не ни харесва тези мотори си имат своите проблеми има много писано за това. Все пак форума е за да даваме мнения и да си помагаме, за да си отстраняваме проблемите и да си се радваме на малката.
Reply

#23
Volvo v 50 fen Wrote:Здравейте, колеги не знам защо се получава нещо като заяждане с колегата darin velev. Нали за това е форума всеки да си даде мнение, аз в по горните постове писах,че подкрепям колегата velev и това е така защото колкото и да не ни харесва тези мотори си имат своите проблеми има много писано за това. Все пак форума е за да даваме мнения и да си помагаме, за да си отстраняваме проблемите и да си се радваме на малката.
Благодаря за подкрепата колега! Да и аз така мисля за форума,че е създаден за да може ние притежателите на Волво да си помагаме,изразяваме и споделяме мненията си за което искам да се извиня на колегите след като си изразих моето за този мотор явно казвам истината,а тя винаги боли както се казва,но то е на базата на това което съм чел тук във форума и видял при случаят с моя колега,който бях описал по-горе но на базата на изчетеното от мен едва ли неговият случай е бил идентичен,защото тези проблеми явно са нещо нормално специално за този мотор.
Reply

#24
Не искам да е прозвучало мнението ми и като заяждане ,за което се извинявам :oops: ,но няма как да подминеш думите - "2.0HDI e най-кофтия и чуплив двигател правен някога кара се масово защото е евтин ". Като е най-кофти ,обоснови се най-малкото , дирих по гугъла Hdi worst engine ,статистики и разни други думи като disater и т.н. няма нещо притеснително,даже го препоръчват като оптимален вариант на s40/V50,че и изобщо като един доста reliable двигател. Това ,че тука идва на 300к+ разбит от каране ... Пак всичко опира до фактор преден собственик.

Иначе за турбо бенза си прав и Волво и всеки друг имат някакъв допустим харч на масло. Само че тфси имат и сервизни акции за смяна на целия мотор и с новия двигател пак е същия маслояд. Тъй ги правят те нещата . Обичат да с*рат,ма не обичат да си бършат.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#25
darin velev Wrote:
WINERGY Wrote:Колега Дарин, честно мислиш ли го това, което пишеш?
Волво не са се наложили на пазара, защото виждаш ли ползвали чужди двигатели... това не бих го коментирал, че е меко казано смешно.
Дай ми пример за по-добър и надежден двигател от 2.0 HDI от изброените от теб марки съответно от същия клас. 2.0 TDI на VAG групата ли? или 2.0d на BMW? Мерцедес дали не ползват и те дизели на Рено?/не че е лошо/
Уважаеми колега,колко и да не ти се иска да го чуеш 2.0HDI e най-кофтия и чуплив двигател правен някога кара се масово защото е евтин .Мисля че смешното се получава от твоя страна изобщо да сравняваш VAG и БМВ моторите с този нямат нищо общо било то по-пъргавина,здравина и качество.Смешното се получи когато разбрах от твоя пост,че именно тези фирми като VAG и БМВ ползват френски мотори.Както казах и на теб ти беше смешно това може би са единственните марки където си произвеждат колите само с техни мотори.Никой ценител на марката Волво не би си купил такова с френски мотор било то на Пежо или Рено,защото някак си не се получава.Ще си купи направо Рено щом е решил понеже и като цена е по ефтино.Тука ги карат защото като цена са евтини 2ра употреба но после като дойдат проблемите се чудят какво да правят иначе нали много хубави и здрави били я виж колко проблеми има във форума специално с този мотор?

Колега вземи се запознай по-обстойно със съвременното автомобилостроене. Хем си големия разбирач, хем ставаш смешен в очите на околните.
Да те осведомя,че Мерцедес от години ползват двигатели на Рено. Е, на Цитан/който държа да отбележа, че пак е с dCI двигател/ сменяхме челно стъкло с такова от Рено.
За да ми сравняваш тези неща си ми прекалено ясен, че въобще никога не си виждал мотор нито на БМВ, нито на ВАГ, нито на Пежо.
Вземи се запознай малко с устройство, техническа част и пак заповядай да коментираме.
Понеже работата ми е свързана пряко с автомобили, мисля че мога да направя някакво адекватно сравнение с другите марки и еквиваленти.
Не искам да изглежда като заяждане ама на толкова очевадни неща...
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#26
Колеги, 2.0 HdI може и да не е най кофти и чуплив двигател, но е един от чупливите мотори, колкото и да не ви се вярва. Една от болките му е че има склонност да криви биели. Друга болка породена от проблем с DPF/FAP филтъра е попадане на нафта в маслото. Тези проблеми са си доста разпространени.
Reply

#27
Дизеловите мотори(HDI) на Волво, макар и по чужд лиценз се сглобяват на отделна поточна линия в Skovde, Швеция. Нека не забравяме и това, че качеството за отделните производители е съвсем различно.
Не казвам, че са най-безпроблемните двигатели създавани някога, но просто за класа си са просто чудесни.

Volvo v50 fen, това е често срещан проблем на всички автомобили снабдени с DPF. Дори и при Д5.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#28
Сигурно ще ме анатемосате, но малките Волва(S/V40, V50, C30) винаги са си били сбирщина от различни производители, незнам какво толкова очаквате от кола направена да е евтина...
Удобството, комфорта и надежността на S80? :lol:

Дизела е гадно нещо, смърди, бръмчи, трака, нуждае се от чаркове като бройка почти колкото да направиш още един бензинов мотор за да пали зимата, да пуши по-малко и т.н.
Нафта в маслото влиза при прекъсване на регенерацията на дпф-а, това не е проблем! Всички дизели които регенерират с нафта DPF-ите са така. Количеството е такова, че на 6 литра масло въобще не се усеща. Ако всичко с мотора е наред, не гори масло, не прави сажди заради кофти дюзи, при D5 DPF-a не създава никакви проблеми, е освен, че колата се сеща да регенерира когато най не му е момента. Например при влизане в подземен паркинг - доста хора ме гледаха странно как опуших паркинга(гъст бял пушек все едно си задействал димната завеса на руски танк), но това си има и предимства - всички наоколо карат на прилична дистанция.Big Grin
Reply

#29
S80 след 2006- също е сбирщина, платформа на Форд, има ги и двигателите на Пежо, тук там се мярка някой бензинов на форд. Big Grin

Нищо не се очаква - просто за този клас автомобили са добри. Имахме една 40-ка, след това взехме и другата, скъсвам я от каране напоследък, да чукна на дърво добре се държи. Виж ХС90 е друга бира, като слезеш от него и се качиш на 40-ката си все едно в лагерна количка. Big Grin
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#30
Това, че няколко колеги са закупили възможно най- разбитите дизелови екземпляр, предлагащи се по родните ширини, въобще не води до извод, че 2.0ХДИ е калпав двигател. Ще ме извинявате, обаче презентираните от колеги проблеми с дизеловото С40, В50- маховик, съединител, дюзи, подгревни свещи, са потенциални проблеми на абсолютно всички дизелови автомобили- от най- евтините до най- скъпите. Много пъти се е повтаряло във форума, че преди покупка автомобилът следва да се прегледа щателно. Също така, следва да се избягват и всякакви автомобили от търговци, със съмнително ниска цена, които се промотират като "уникат, перфектен, един път" и всякакви други подобни хвалебствия.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)