The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ценово ориентиране за XC70 II (2002-2007)

#31
patz Wrote:Момчета, в края на краищата как според вас трябва да изглежда бюджета за xc70 (2002-2007)?
Кола, след това регистрация, обслужване?

Е, колега, на тоя въпрос най-точния отговор би бил - "От 0 до безкрайност".
Всичко зависи от състоянието.
Ако ще е някой дарак, и като подарък не ми трябва,. От друга страна, ако от някъде изпадне, чисто теоретично , чисто ново XC от някаква суперлимитирана серия, стояло на трупчета в гараж, с правиланата влажност и температура ... мисля си, че ще има кой да даде няколко десетки хиляди, да не кажа и над 100 ...
Reply

#32
Говорим за 2002-2007, с АСК, с нормални забележки
1. Дизел =?
2. Бензин=?
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply

#33
Човек, никой, ама никой не може да ти даде адекватен отговор на такъв въпрос. Отваряш мобилето гледаш най-ниската, гледаш и най-високата цена.. средната цена ти е бюджета. От там насетне цената може да варира според изпълнение, екстри, алчността на продавача.. регистрацията е една и съща както за Голф 3ка, така и за Бугати Вейрън. Облужването зависи как е гледана колата до сега. Ако се купува карана в БГ и от смислен човек на когото приемаме, че можеш да се довериш относно кога е сервизирана.. то първоначалното ти обслужване може да е нула лв. Ако обаче я купуваш от Горублянса автокъща.. масла и филтри на всякъде, антифризи, хидравлики, вс. течности, ремъци, ролки, водна помпа, гуми, акумулатор... както каза Игнат, от 0 до безкрайност.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#34
+1 от мен.
Все едно аз съм го писал това, да го еВ*.. Big Grin Big Grin Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#35
Ясно, младежи - купуването от автокъща е, разбира се, крайния вариант.
Може би някой, който скоро е купувал, ще каже какво е обслужил след вземане от автокъща и колко е дал.
Това за "най-ниска до най-висока" и средата да е бюджета изглежда логично, благодаря.
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply

#36
След 3500км пробег вече съм в къщи, никакви проблеми с колата по пътя, освен че си счупих пласмасата на дясното огледало и самото огледала падна... Колата върви перфектно, малко люлее на 130км/ч ама се свиква, сравнявам го с мерцедеса, по завоите е много стабилна, разход по борд. К 9.8л при скорост от 80до130км/ч на принципа пълно пълно я засякох в швеция с 90км/ч ми изгори 7.5л на 100км за сега толкова в вторник ще я регистрирам и следва смяна на ремаци и масла.... И да питам нещо което забелязах по пътя.. Конзолата на таблото под радиото доста се нагрява, като я пипнеш... При вас така ли е или....
Reply

#37
stefanrk Wrote:След 3500км пробег вече съм в къщи, никакви проблеми с колата по пътя, освен че си счупих пласмасата на дясното огледало и самото огледала падна... Колата върви перфектно, малко люлее на 130км/ч ама се свиква, сравнявам го с мерцедеса, по завоите е много стабилна, разход по борд. К 9.8л при скорост от 80до130км/ч на принципа пълно пълно я засякох в швеция с 90км/ч ми изгори 7.5л на 100км за сега толкова в вторник ще я регистрирам и следва смяна на ремаци и масла.... И да питам нещо което забелязах по пътя.. Конзолата на таблото под радиото доста се нагрява, като я пипнеш... При вас така ли е или....

Това с люлеенето, нещо не ми звучи добре. Провери си окачването.
Моята е като ваденка за пътя. Изпъвал съм я 230, при това в топло време със зимни гуми и поведението й беше безупречно.
--
Жалко за огледалото, но не е страшно. Намират се.
---
Разхода на гориво, при алалогични скоростни диапазони, е горе долу същия.
---
Би трябвало цялата конзола да ти се нагрява. Това е заради безбройните" класически" лампички отдолу. Някои колеги ги сменят с LED. За това си има цяла тема. Виж я.
Успех!
Reply

#38
Присъединявам се за греенето.
И при ХС90-ката е така.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#39
И при мен нагрява, но не съм се замислял за ламБите... Канех се да сменям подсветките, но... така и не разбрах какви диоди да си поръчам Sad
Reply

#40
Може би ако се намали осветлението на таблото няма да грее толкова... Да питам и друго... Сензорът за дъжд вклювате ли го всеки път след гасене на колата защото при мен не запомня че съм го оставил вклютен... Което ми се струва някакси неудобно... При вас така ли е... И друго което искам да попитам това по средата на тавана което прилича на плафон но не е, какво е.. Направи ми впечатление че когато бях пуснал подгрева на задното стъкло от външната страна на тавана над това нещо се размрази скрежта върху колата.. Не знам дали въпросите ми са за тази тема ама да отварям нови теми за дребни неща... Не виждам смисъл..
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)