The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна масло на АСК - Aisin TF 80 SC

#41
(08-18-2020, 07:19 AM)kalman Wrote: Предполагам, че точния модел на моята кутия е: 55-51SN/8675151. Идеята на това, което исках да споделя е че според човекът, който има голям сервиз за автомати и съответно опит над 20 години и обслужва и гаранционни автомобили.Тази кутия е (цитирам) НЕОБСЛУЖВАЕМА.Пак според него след определени км. феродото на хидравличния предавател се износва и след време започва да проникват стружки от втриването на метала....и така започват драмите.Аз лично само преди 15 000км смених цялото й масло в K&B Service LTD и въпреки това пак направи тази мизерия.Та се замислям наистина какво предимството да бъде обслужена....защото сега разходът ми е двоен от облужване и сериозен ремонт!

Това е въпрос на избор - необслужваема - на 150-200к км - ремонт на кутия или нова. 
Сменяш масла - караш значително повече.  

Другия проблем, кола 2004-та,  до ден днешен сигурно е на не по малко от 400к. Само от смяната на маслото ще да и е бил проблема. 

И на последно място, тези кутии НЕ носят на смяна на масло с каквото там масло има. Задължително се слага това което производителя предписва. С разните му там декстрони и ей това масло е най хубавото вземи го за 5лв литъра, обикновено резултата е такъв. 15-20к км и ремонт след смяна на маслото. 
Има писано в форума по въпроса, и то не малко. 
Например тук:
http://volvoclub-bg.com/forum/showthread.php?tid=8781

#42
Колата я взех преди 6 години и след проверка на ВИДА показа 110 к км.Карам я за това време почти 70 к км. Като за това време по съвети и мнения от форума съм обслужил кутията 2-ти.Първият път съм сменил 1/3 от маслото и както споменах последният със смяна на цялото масло и всичко това съм го направил в един от споменаваните сервизи като доверен от този форум: K&B Service LTD.Разбира се с тяхно масло, техен труд и целият им опит от работа по марката Волво!Незнам къде се губи нишката, но всичко това го обясних и в сервиза за автомати и ответната реакция беше..цитирам: "Така става като ги чете тези форуми".Според тях тази кутия е категорично НЕОБСЛУЖВАЕМА!

#43
(08-18-2020, 02:07 PM)kalman Wrote: Колата я взех преди 6 години и след проверка на ВИДА показа 110 к км.Карам я за това време почти 70 к км. Като за това време по съвети и мнения от форума съм обслужил кутията 2-ти.Първият път съм сменил 1/3 от маслото и както споменах последният със смяна на цялото масло и всичко това съм го направил в един от споменаваните сервизи като доверен от този форум: K&B Service LTD.Разбира се с тяхно масло, техен труд и целият им опит от работа по марката Волво!Незнам къде се губи нишката, но всичко това го обясних и в сервиза за автомати и ответната реакция беше..цитирам: "Така става като ги чете тези форуми".Според тях тази кутия е категорично НЕОБСЛУЖВАЕМА!

Самите Волво се отрекоха от "необслужваема" преди няколко години. Няма такова понятие необслужваем за възел работещ с хидравлика. Това масло с времето си променя характеристиките.

#44
Може ли като отидеш да си вземеш колата от сервиза да го попиташ този чичко с 20 годишен опит за химичната формула на маслото което е вечно? Да го знаем и ние...
4.4.. there is no replacement for displacement!

#45
Споделям също мнението за маслото, времето и промяна на характеристиките.Аз също както споменах съм обслужвал тези възли. Добре известно е, че кутията не е произведена от Волво. Чичкото за химичните формули не споменава нищо, но ми задеде въпроса: Защо филтъра на автомата е вкаран и капсулован в кутията, ако трябва да се обслужва.....?

#46
На тоя въпрос могат да отговорят от Аисин. Вероятно защото са анонсирали кутията като необслужваема и самите те малко по-късно променят това си становище, ако разбирам правилно Тишо. Плюс лимитации заради дизайна и размера на кутия.

Мерцедес имаха точно такава ситуация. Анонсираха новият си 5 степенен автомат като необслужваем (нищо че филтъра е в картера и достъпа до него е въпрос на 6 болта), но след като видяха, че това НЕ работи промениха сервизната си документация и казаха, че кутията трябва да се обслужва на всеки 60к км. Поради тази причина хидротрансформатера няма пробка и пълна смяна на масло става само с промивка. Между другото при тази кутия има един общ проблем.. вибрация в автомобила при специфични условия при ускорение, които идват от хидротрансформатора и се лекуват след пълна промивка на кутията. Това инфо идва от извора, повярвай ми. Без да имам 20 годишен опит в ремонта на кутии.

Като цяло темата е дискутирана доста пъти във форума.. аз също съм си изразил мнението защо (според мен) кутиите се чупят след смяна на масло и т.н. и т.н.

Живеем в свободен свят, всеки има пълното право да се грижи за колата си както прецени.
4.4.. there is no replacement for displacement!

#47
Да беше пробвал да излекуваш моя хидротрансформатор, с тая смяна на масло, аз пробвах, веднъж повредено с времето си нещо няма как да възвърне фабричния си вид каквато и химия да слагаш. Рециклиране или ново, друго не го лекува, отвори да провериш още едно 100 човека по форумите, те така пробвали с масло да оправят вибрации от хидротрансформатор, накрая какво правят.

#48
Къде точно прочете, че счупени хидротрансформатори се ремонтират със смяна на масло или с химия? Никъде нищо на никой няма да лекувам. А вибрацията се получава от това, че в кутията има боза, гняс, грес, всичко друго, но не и масло. Именно за това след промивка и смяна с ново се подобряват нещата. Не говорим за строшено желязо. Един тон коли са промити така във вече бившият Балкан Стар и са се получили.

Виж сега, ако искате никога нищо не им сменяйте на тия коли, нито масло, нито антифриз, нито спирачна течност, ич не ми дреме на мен за чужди коли. Confused
4.4.. there is no replacement for displacement!

#49
Нали говориш, че лекува вибрации, аз твърдя, че ще излекува всичко друго но не и проблеми с торк конвъртъра.

Нека започнем отново, къде съм споменал, че моя е бил "строшен", напротив, говоря за износване, нали си наясно, че тоя торк конвъртър се състои от различни части, една от които е много подобна на съединителя на кола. Така, ако караш една ръчна скоростна кутия и започне да ти притриса при потегляне, кво ще направиш, маслото ли ще си смениш, или ще смениш съединителя? Очевиден отговор. Lock up Clutch, е това за което говоря, най-честата причина за дефектиране на хидротрансформатор е деформирането му, няма лекуване веднъж след деформация, каквато и химия да слагаш, получава се от кофти масло и прегряване, както и е възможно с времето да е приключило своя ход.

#50
Добре, жив и здрав бъди. Аз ти казвам, че една шапка Мерцедеси са/сме излекували с промивка на кутията. Не съм написал, че всички вибриращи автомати се оправят с промивка. А тоя lockup от какво се управлява? Механично пускаш педала и заключваш съединителя ли?

Смяната на масло при АСК и РСК е едно уникално сравнение което направи. Просто са 1:1.. нямам какво повече да кажа по темата. Който както иска да си сервизира колата, както казах, дреме ми.
4.4.. there is no replacement for displacement!



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)