The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кофти нафта или...?

#11
Много добре но дизелите са по чувствителни на лоши горива, вода в горивото и други мизерии правят много повече поразии отколкото пи бензина ;о)
Reply

#12
unicata Wrote:Странно! Аз сипвам от една малка бензиностанция и съм много доволен от бензина, хафтата незнам каква им е, но бенца е идеален и върви перфектно колата
досега винаги съм зареждал от тая бензиностанция и бях много доволен но след тая мизерия....
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#13
Отви ли пробката на филтъра за да видиш какво изтича.
За това филтъра служи.
А тия с камионите и големите предприятия като нафтата им е кофти - що са добре колите им.
Така че е много относително да нафтата или друго е проблема.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#14
Ace Wrote:Абе филтъра го сменявах зимата - като ми замръзна нафтата. Но... явно ще да е било горивото защото откакто сложих добавката (след това сипах и друга нафта за да го разредя) не съм имал никакви проблеми... повече няма да зареждам от малки бензиностанции

Здрвеите и Христос воскресе.
Асе, първия и последен път когато попаднах на лоша нафта смених 2 филтъра за 1 ден и източих цялото гориво, вярно че положението беше доста по зле от твоито, но и филтъра в Тех-ко е към 10 лв., та ако питаш мен смени го пак, първо когато си го сменил пак е било при проблем и второ понеже нафтата и водата изобщо не се търпят ако елемента но филтъра се е напоил много с вода има вероятност да не може да пропусне нафтата, то зависи и от филтъра, но някои материи го правят този номер. Хубаво е обаче да изгориш тази нафта почти докрай, а после да сипеш повече хубаво гориво, да смениш филтъра и да сипеш добавка, че иначе може и новия да се затисне след някои и друг месец.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#15
как иска6 да варви при съотно6ение 1-1 литър нафта литър вода :? за зажаление е така малките бензиностанции трябва да оцеляват някакси Smile ее и аз карам с такова суотно6ение само 4е бензин пък като запали6 ела да види6 как плюе вода от ауспуха 6те ти стане ло6о сяка6 си пуснал кран4ето на 4е6мата :x а ве с 2-думи зареждаи само от големите бензиностанции да не бере6 ядове :wink:
Reply

#16
salih Wrote:как иска6 да варви при съотно6ение 1-1 литър нафта литър вода :? за зажаление е така малките бензиностанции трябва да оцеляват някакси Smile ее и аз карам с такова суотно6ение само 4е бензин пък като запали6 ела да види6 как плюе вода от ауспуха 6те ти стане ло6о сяка6 си пуснал кран4ето на 4е6мата :x а ве с 2-думи зареждаи само от големите бензиностанции да не бере6 ядове :wink:
Това от ауспуха най-вероятно е конденз.
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#17
И на газ като е колата има конденз!
Затова бензиновите коли по често правят или сменят гърнета! - зарад конденза.
Той разказваиграта на изпускателните системи.
Ако автомобила се кара често и помалко - по бързо си заминават гърнетата.

П.П. - Атанасе - още ли го имаш проблема?
Аз оправих забиването ми - ел. клапан ми се е прецакал - изолирах го!
Сега върви напушка.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
4е има конденз има ама тва 4е като карам на бензин ми прекусва колата и няма мноо мо6тност си е от тунжата ведна6 заредих от лукоил и тоя проблем се махна Smile 6тото тия от бензиностанцията сипват и вода като подобрител за бензина Big Grin а и не само аз се оплаквам от тва саотно6ение 1-1 :x



sss Wrote:
salih Wrote:как иска6 да варви при съотно6ение 1-1 литър нафта литър вода :? за зажаление е така малките бензиностанции трябва да оцеляват някакси Smile ее и аз карам с такова суотно6ение само 4е бензин пък като запали6 ела да види6 как плюе вода от ауспуха 6те ти стане ло6о сяка6 си пуснал кран4ето на 4е6мата :x а ве с 2-думи зареждаи само от големите бензиностанции да не бере6 ядове :wink:
Това от ауспуха най-вероятно е конденз.
Reply

#19
Efri 740 Wrote:И на газ като е колата има конденз!
Затова бензиновите коли по често правят или сменят гърнета! - зарад конденза.
Той разказваиграта на изпускателните системи.
Ако автомобила се кара често и помалко - по бързо си заминават гърнетата.

П.П. - Атанасе - още ли го имаш проблема?
Аз оправих забиването ми - ел. клапан ми се е прецакал - изолирах го!
Сега върви напушка.

Христос воскресе!

Браво, Ефри. Хубаво е че си си оправил турбото. На следващата среща ще се гоним, ако искаш. При мен проблема не се е появявал от тогава. Сега се връщам от Хисаря - никакви проблеми. Почти изгорих горивото и смятам наистина да сменя филтъра - след като заредя друго гориво де.
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#20
Ок - за гонка.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)