The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тайна кулинария

Бамбукът намира изключително широка употреба в човешката дейност. Строителните скелета от бамбукови пръти могат да достигнат десетки метри височина .Освен че са много по-леки от железните си аналози, водят до спестяване на скъпите и неекологични стоманени тръби - технологията на железните руди използва въглища и изхвърля огромни количества въгледвуокис в атмосферата. След подходяща обработка (против гниене и дървояди) бамбуковите стебла могат да заменят арматурното желязо в бетонните конструкции - якостта на опън на бамбука дори превъзхожда тази на желязната арматура.

Big Grin Big Grin Big Grin

А извън шегата една рецепта с бамбук,която съм пробвал.

Пържени задушени калмари с бамбук и ароматни гъби
Продукти:

10г сухи китайски дървесни ароматни гъби
40г бамбук
5г натриев глутамат
20г пресен лук
20г моркови
30г червени чушки
2 скилидки чесън
25мл соев сос
10г захар
300г калмари
подлютено оризово олио


Приготвяне:

Калмарите се разрязват от едната страна, поставят се върху дървена дъска и със сатър се нарязват на ромбоиди, без да се реже до основата. След това се нарязват на ленти, задушават се на пара. След това се изпържват в силно сгорещена мазнина. Целта е те да придобият формата на шишарка. Задушават се отделно зеленчуците, нарязани на ивици и ромбоиди. Прибавя се натриевия глутамат, ароматните гъби, соевия сос и олиото. Преди да се махнат зелеленчуците от огъня , се прибавят за минута калмарите.

после следва САКЕ ( Японска ракия,поради липса на такава може и Ивайловградска) и хай туранага сама Big Grin Big Grin
Reply

Ето и една много подходяща рецепта за бати Красс,дето иска само лук и прас .... Big Grin Big Grin Big Grin
Рецептата е подходяща за вегетарианци и хора страдащи от язва.

Пълнени чушки с боб
Продукти:

500г зрял боб
15-20 сухи червени чушки
4-5 глави лук
1ч.ч. счукани орехи
олио
червен пипер
чубрица
сол
Приготвяне:

От вечерта се накисва боба, а на другия ден се сменя водата и се сварява. Лука се нарязва на ситно, прибавят се счуканите орехи, чубрица, червен пипер и сол, полива се с горещо олио. Почистват се сухите чушки и се накисват в топла вода, за да омекнат. Чушките се напълват със сварения боб и орехите. Подреждат се в тавичка, полива се с вода и олио и се запича.
Reply

Кангалич .....като чух за сатър (в рецептата с калмарите) и се навих!само не ми стана ясно ,ще ям калмари докато лея плоча с бамбук за арматура или ще ядем калмари ,докато ловим кая с бамбукови пръчки.......въпросът ми беше каде е бамбука в цялата история ...... Big Grin
Reply

Бамбукът може да се използва и за наниз от Миди.

За да придобият мидите по- екзотичен вкус,се нанизват на бамбукови шишчета,после се слагат на терасата ,желателно с южно изложение и лек досег с морския бриз от Траката.

След 3-4 седмици вкусът е гарантиран .
Reply

мискин :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Reply

Confusedpam2: Събрахте ми очите на ромбоиди!!! :happy2:
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo
Reply

Тъй като следващата рецепта я сътворихме набързо,дори не запомнихме последователността на продуктите,но стана много вкусна.

Жена ми каза,че това било ПИТА,а Аз си го кръстих И-БАНИЦА ... Big Grin Big Grin Big Grin

Кръстих го така,защото комбинацията на рецептите е от Баница и пита.А като се сетя за рецептата,ще я допиша.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

От остатъка на тестото си приготвих МЕКИ-ЦИ.. Big Grin Big Grin

Неугледни,но с плънката от сирене и шунка,невероятно вкусни.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

Е,това вече е прекалено...
И как да работя сега,а Big Grin
Reply

и аз преглъщам жалостиво на работа ... ябълки ... но чушките с боба възнамерявам да ги пробвам този уикенд
Água de beber camará
Out here where nothing is too much
And people pray in gloves
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.urbantool.com/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.urbantool.com/bg/</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)