The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Пак малко за S60

#11
С-60-ката е отличен избор.По отношение на маневреността мисля че не може да се иска повече от автомобил с тези размери,пък и от съображения за безопастност(я покарай трабант да се покефиш на маневреност Big Grin ). А иначе за дизелите съм си пристрастен признавам си го. Вярно че дизела удари небесата,но няма друг двигател с такава динамика и еластичност във всеки диапазон на оборотите като на D5-цата. Както каза един колега от Казанлък преди няколко дни "абе пуши ама и върви".Късмет при покупката.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
С-60-ката е отличен избор.По отношение на маневреността мисля че не може да се иска повече от автомобил с тези размери,пък и от съображения за безопастност(я покарай трабант да се покефиш на маневреност Big Grin ). А иначе за дизелите съм си пристрастен признавам си го. Вярно че дизела удари небесата,но няма друг двигател с такава динамика и еластичност във всеки диапазон на оборотите като на D5-цата. Както каза един колега от Казанлък преди няколко дни "абе пуши ама и върви".Късмет при покупката.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#13
Колеги, от вас ще излязат добри дилъри! :lol:

Иво, не карам 60-ка и не мога да ти отговоря на въпроса за проблеми с този модел, но ще ти кажа само, че редовно паркирам около 2 D5-ци (яд ме е че не щракнах веднъж като се бях пъхнал между двете) и определено се замислям като си продам S40-ката да се ориентирам в тази посока. Наистина отзивите са изключителни и се присъединявам към колегата - качи се и я пробвай и нея!

Успех и пиши като наредиш покупката! :wink:
Programming is like sex - one mistake and you have to support it for the rest of your life.
----
Volvo S40, 1.8, '96
Reply

#14
Колеги, от вас ще излязат добри дилъри! :lol:

Иво, не карам 60-ка и не мога да ти отговоря на въпроса за проблеми с този модел, но ще ти кажа само, че редовно паркирам около 2 D5-ци (яд ме е че не щракнах веднъж като се бях пъхнал между двете) и определено се замислям като си продам S40-ката да се ориентирам в тази посока. Наистина отзивите са изключителни и се присъединявам към колегата - качи се и я пробвай и нея!

Успех и пиши като наредиш покупката! :wink:
Programming is like sex - one mistake and you have to support it for the rest of your life.
----
Volvo S40, 1.8, '96
Reply

#15
Косьо Wrote:Колеги, от вас ще излязат добри дилъри!... :lol:
От мене вече излезна Tongue
Между другото, ако искаш да тестваш моята, съм насреща.
Макар че съм сигурен, че колегите от МП са ти предложили тест драйв. За тази кола основното е да уситиш кефа от шофирането. Smile
Предполагам си наясно с Код 8 - 8500 лв в безплатно оборудване + 8% отстъпка
Успех с покупката!
Reply

#16
Косьо Wrote:Колеги, от вас ще излязат добри дилъри!... :lol:
От мене вече излезна Tongue
Между другото, ако искаш да тестваш моята, съм насреща.
Макар че съм сигурен, че колегите от МП са ти предложили тест драйв. За тази кола основното е да уситиш кефа от шофирането. Smile
Предполагам си наясно с Код 8 - 8500 лв в безплатно оборудване + 8% отстъпка
Успех с покупката!
Reply

#17
Косьо Wrote:Колеги, от вас ще излязат добри дилъри! :lol:

Иво, не карам 60-ка и не мога да ти отговоря на въпроса за проблеми с този модел, но ще ти кажа само, че редовно паркирам около 2 D5-ци (яд ме е че не щракнах веднъж като се бях пъхнал между двете) и определено се замислям като си продам S40-ката да се ориентирам в тази посока. Наистина отзивите са изключителни и се присъединявам към колегата - качи се и я пробвай и нея!

Успех и пиши като наредиш покупката! :wink:

Благодаря за коментарите. Аз сега не съм в БГ-то, но другата седмица се прибирам съм се разбрал за тест-драйв с дилъра от МП. Тестовата кола ще е точно D5. Та ще видим как върви и дизелака, но най-вероятно няма да ме впечатли и идеята не е в това, а просто да видя как се кара S60. И ако ми хареса и всичко се развива нормално в края на месеца ще поръчам Волвото.

п.п. Интересно ми стана с това което се пише за липса на маневреност. На Волвото му дават диаметър на обратен завой 10.9 м, а при моето ауди, което смятам за доста прилично по отношение на маневреност, този радиус е същия. А при аудито междуосовото разстояние е по-малко. Дали не сравняваме S60 с някоя по-малка кола та се налагат тези отзиви?
Но това ще го установя на тест-драйва. 8)
Reply

#18
Косьо Wrote:Колеги, от вас ще излязат добри дилъри! :lol:

Иво, не карам 60-ка и не мога да ти отговоря на въпроса за проблеми с този модел, но ще ти кажа само, че редовно паркирам около 2 D5-ци (яд ме е че не щракнах веднъж като се бях пъхнал между двете) и определено се замислям като си продам S40-ката да се ориентирам в тази посока. Наистина отзивите са изключителни и се присъединявам към колегата - качи се и я пробвай и нея!

Успех и пиши като наредиш покупката! :wink:

Благодаря за коментарите. Аз сега не съм в БГ-то, но другата седмица се прибирам съм се разбрал за тест-драйв с дилъра от МП. Тестовата кола ще е точно D5. Та ще видим как върви и дизелака, но най-вероятно няма да ме впечатли и идеята не е в това, а просто да видя как се кара S60. И ако ми хареса и всичко се развива нормално в края на месеца ще поръчам Волвото.

п.п. Интересно ми стана с това което се пише за липса на маневреност. На Волвото му дават диаметър на обратен завой 10.9 м, а при моето ауди, което смятам за доста прилично по отношение на маневреност, този радиус е същия. А при аудито междуосовото разстояние е по-малко. Дали не сравняваме S60 с някоя по-малка кола та се налагат тези отзиви?
Но това ще го установя на тест-драйва. 8)
Reply

#19
Ivo K Wrote:Дали не сравняваме S60 с някоя по-малка кола та се налагат тези отзиви?
Но това ще го установя на тест-драйва. 8)

Ами според мен си е точно това. И да споделиш разликата след test drive-а!
Programming is like sex - one mistake and you have to support it for the rest of your life.
----
Volvo S40, 1.8, '96
Reply

#20
Ivo K Wrote:Дали не сравняваме S60 с някоя по-малка кола та се налагат тези отзиви?
Но това ще го установя на тест-драйва. 8)

Ами според мен си е точно това. И да споделиш разликата след test drive-а!
Programming is like sex - one mistake and you have to support it for the rest of your life.
----
Volvo S40, 1.8, '96
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)