The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Масло в охладителната система на V40 1.9 TD

#11
Iliev Wrote:освен на прегряване, може да се дължи и на изстиване Smile
демек ако е мръзнала са възможни спуквания


Звучи ми малко странно, все пак Волво е шведска марка ( а пък там е студено ).Както вече писах, автомобила е внесен от Италия и е каран във Варна, а пък тук зимите обикновено са меки.
А пък и не смятам да я топля, за да не замръзва милата. :lol:
Ако всички те харесват, значи нещо в теб не е наред. (Казал го е мъдър китаец, преди много време)
Reply

#12
няма нищо странно ако е с рядък или менте антифриз
Reply

#13
Това се случва с този мотор криви глава и меша антифриза. ШЛайфай главата и сложи гарнитурата от снимката /100лв железна/. Промий си системата .При мене гуменото уплатнение на термостата се разду и маркучите.не сипвай веднага антивриза а с вода докато се изчисти.Гумената гярнитура на термостата я има само в мф 15 лв успех .
Reply

#14
Резултати до момента:

Прегледа на главата показа че няма пукнатини и изкривявания,така че проблема идва от гарнитурата на
главата.Поръчана е метална гарнитура - 117 лв.
Започват да събират двигателя, надявам се че утре до обяд ще бъде готова, и ще имам и по ясен поглед върху разходите.
Ако всички те харесват, значи нещо в теб не е наред. (Казал го е мъдър китаец, преди много време)
Reply

#15
А всъщност на око ли определиха, че няма изкривявания главата?
Reply

#16
bluestv Wrote:А всъщност на око ли определиха, че няма изкривявания главата?

Не знам какъв точно е метода, ( не присъствах на самата диагностика, тъй като съм на работа ) но главата е
носена в специализиран сервиз.
Ако всички те харесват, значи нещо в теб не е наред. (Казал го е мъдър китаец, преди много време)
Reply

#17
Колега, имах подобен проблем - черен гъст антифриз и се оказа, че не е масло, а от продухана гарнитура са влизали изгорели газове в антифриза - все пак от нафтата се получават сажди при горене. Наложи се да промиват не само системите по двигателя, но на три пъти отпушваха радиатора на охлаждането. Най-интересното беше, че колата не прегряваше, а беше отпушена и проходима за течност само 40% от питата на радиатора. Помоли майсторите като запалят колата да видят дали загрява равномерно целия радиатор - това като съвет от мен. Дано по-бързо и успешно се справят с ремонта. В София ми струваше заедно с шлайфането на главата около 500 лв. Аз съм учил по ДВГ, че главата се шлайфа задължително при сваляне, не знам как са преценили, че няма нужда - доколкото знам ремонтните гарнитури имат различна дебелина от фабричните.
Успех.
Reply

#18
STEW Wrote:Колега, имах подобен проблем - черен гъст антифриз и се оказа, че не е масло, а от продухана гарнитура са влизали изгорели газове в антифриза - все пак от нафтата се получават сажди при горене. Наложи се да промиват не само системите по двигателя, но на три пъти отпушваха радиатора на охлаждането. Най-интересното беше, че колата не прегряваше, а беше отпушена и проходима за течност само 40% от питата на радиатора. Помоли майсторите като запалят колата да видят дали загрява равномерно целия радиатор - това като съвет от мен. Дано по-бързо и успешно се справят с ремонта. В София ми струваше заедно с шлайфането на главата около 500 лв. Аз съм учил по ДВГ, че главата се шлайфа задължително при сваляне, не знам как са преценили, че няма нужда - доколкото знам ремонтните гарнитури имат различна дебелина от фабричните.
Успех.

Здравей колега, при мен е масло.Шлайф ще има, но както се изрази майстора "ще се вземе един вятър".
Като цени се доближавам много до цитираната от теб сума, но май че утре ще е ден за плащане, така че ще видим.
Изкрено се надявам да е успешен ремонта-този разход беше съвсем неочакван и не на време.
Сподели моля те -сменял ли си масла,филтри и т.н.След ремонта промени ли се поведението и вървенето на колата.
Ако всички те харесват, значи нещо в теб не е наред. (Казал го е мъдър китаец, преди много време)
Reply

#19
Това звучи смешно - да се шлайфа главата, само защото майсторът не е сигурен, дали е крива или не. За целта има трасажни маси, а някои глави могат да легнат на масата, дори и без да се свалят клапаните. Друго си е обаче да се таксува разоборудване и оборудване на глава, а също така и шлайфане, пък било то и само "взимане на един вятър". Иначе как ще ти вземат 500 лева за смяна на гарнитура.
Reply

#20
След ремонта смених масла и филтри защото им беше време, по работата на двигателя нямам впечатления за особености. Притягаха глава след 1000 км и всичко си беше ОК. Сега съм на 4000 км след смяната, колата върви като змей и нямам никакви проблеми Big Grin :mrgreen: :mrgreen:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)