The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките на Volvo V40

#41
И аз минавам на преглед с неработещи задни на крачна и бетон на ръчна. Няколко пъти ги молих да пробваме на изключен двигател защото предполагам това идва от ABSа, но само махват с ръка. Последния път като смених накладки напъвах главината с щанга, на ръчна на 4-5 зъб успях (на толкова минавам на преглед) да го завъртя, на крачна не.

Предполагам ABSа се обърква от спрели предни при никакво усилие, на тази кола 4те колела се управляват независимо от ABSа. Говоих с няколко човек а в сервизи, според тях понеже съм с автоматик разпределението е 80:20 с повече усилие към предните защото автоматика закъснва с изключването от скорост при рязко спиране. Като гледам износването и влошаването на спирането след смяна само на задни докато улегнат изглежда в движение всичко си работи.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#42
shopa Wrote:
yasho Wrote:След като помислих над проблема ти,моето мнение е че може да са ти клеясали водачите на задните супроти и спирачките ти работят неефективно.....
+1
Това според мен ти е проблема!
Имах го същия като твоя и се реши с почистването на тези водачи!
Така беше запекъл, че се наложи леко и внимателно да го нагрея за да може да отпусне!

Ами да тикажа тестваха тези водачи както казваш си работеха перфеткно еластични са.Дори маншоните са здрави там.Просот уплътненията на цилиндъра и буталото се е разкъсало.В др ден ще правят упражненията по разглобяването,защто си е бая хамалогия.Те и амлко се навиват това да го правят ми казват направо си търси втора употреба спирачен апарат.Намрих ремонтен комплект от скантех на 25лв.и го взех.Там влизат всички гумички по спирачния апарат без буталото.Има го и с комплект с бутало но цената е 50 кинта.Ще видим след петък за какво иде реч.
Също да вметна единия от момчетата ми каза,че апарата му прилича като на голф 4.Не знам дали някой от вас е сравнявал.Може да каже дали е вярно.
Та засега сме на смяна ъплътнения.В петък докато го правят това ще погледна от другата страна дали е подобно положението,за да съм подготвен и там.Да не допусна да се случи.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#43
По каталог апарата е Volvo/Mitsubishi и Smart :-)
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#44
Ами на моя пише Lucas.Никъде не пише волво.Но ми е интересно да разберем дали пасва.Сигурно ще е по-евтино да се намери и лесно предполагам
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#45
И на ABS контролера ти пише Bosch, а на компютъра на двигателя Siemens. Само Lada и Москвич си произвеждаха всичко сами, едните ги няма, а другите вече 50 години сглобяват една и съща кола с нови тенекии. Lucas е компания за спирачни системи купена от TRW. Предните апарати са пак са на Lucas и са монтирани и в Jaguar.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#46
Само за сведение: Задните накладки са еднакви по форма и големина на Волво с40 и един модел алфа/ланчия.
Нямат зарязването за "свидетеля" на износване а имат една централна пъпка в повече.На Голф 3 са 3 мм по широки. Поради тази причина казват че спирачните апарати са подобни. Нямам идея дали са взаимо заменяеми самите спирачни апарати.
Reply

#47
Както и да е.Днес бяха сменени ъплътнениятя.За съжаление не съм тества,понеже бях на работа.Баща ми се е разправял.Само по телефона ми каза,че е бомба.Ама колко е бомба ще видим.За сега сме в процес на тестване.Ще наблюдавам известно време.Ако не пиша отново значи така съм решил проблема със задържането.
Успех засега ! Smile
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#48
    Здравейте.Отново по тази тема.От година и нещо тесване на въпросния нямам оплаквания.Всичко е наред.
Но сега се случи друго на десния.Там нямам проблем с маншон, тъй като имам спирачки,но ръчната е много хлабава и държи само на единия апарат.Другия стои леко сгънат и като дърпам пак така си остава. Явно проблема е в тези успоредните държачи или както се казват,които прибират (сгъват ) спирачния апарат (нагладките).Ако правилно ме разбирате(изразявам).Видимо им огледах маншоните, не са прекъснати или спукани.Възможно е да са се прецакали, тъй като като дръпна най-горе хваща,но така си остава.Трябва да чукна педала ,че да отхлаби малко.Дали това подлежи на ремонт или да търся направо спирачен апарат.кое е по-безболезнено и изгодно?
Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?
Благодаря Smile


Attached Files Thumbnail(s)
       
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#49
Ремонтират се или по-скоро се почистват.Тези плъзгачи се отвиват,почистват и се мажат обилно с грес,но причината е по-скоро в механизма на ръчната спирачка - отвътре на спирачния апарат,където е захванато жилото.Ако е скъсано маншончето на самото жило,може жилото да е запекло в кожуха и да не може да се движи свободно - трябва да се раздвижи и смаже.А може и да е самия механизъм - виж ако дръпнеш ръчната и след като я освободиш дали жилото не остава хлабаво/провиснало/.Палецът,за който е захванато жилото трябва да опира в ограничителната планка над него.При мен се раздвижи като напръсках обилно няколко пъти със спрей за отвиване на ръждясали болтове,като междувременно дърпах ръчната и след отпускането И причуквах леко с малко чукче този палец към планката.След като започна да се връща сам палеца,напръсках с дълбокопроникваща смазка/мисля,че ще стане и с масло/ и вече повече от година нямам проблем!
Reply

#50
ами значи като дръпна ръчната и самото жило стои опънато и гумичката е свита.като пусна ръчната и си остава пак така жилото и свита гумичката на накрайника.А на другия апарат си е ок.А самия лост на ръчната е супер хлабав.С кутренце мога да го дръпна почти до горе.одих на сервиз и този като видя и каза- намери си втора ръка апарат и ела да го сменим. Явно не им се занимава ад го разглобяват и почистват и смазват.Много работа е.И после трябва пак навсякъде да се обезвъздушава.Донякъде ми е ясно що не искат да го оправят Smile.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)