The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките на Volvo V40

#51
MatZo Wrote:ами значи като дръпна ръчната и самото жило стои опънато и гумичката е свита.като пусна ръчната и си остава пак така жилото и свита гумичката на накрайника.А на другия апарат си е ок.А самия лост на ръчната е супер хлабав.С кутренце мога да го дръпна почти до горе.одих на сервиз и този като видя и каза- намери си втора ръка апарат и ела да го сменим. Явно не им се занимава ад го разглобяват и почистват и смазват.Много работа е.И после трябва пак навсякъде да се обезвъздушава.Донякъде ми е ясно що не искат да го оправят Smile.
Няма да го разглобяваш!Пробвай да го раздвижиш на място като ти описах.Втора употреба едва ли е в по-добро състояние.
Reply

#52
И аз това мисля, защото писах тук на няколко от OLX и те ми пращат снимките на едни ръжделници - те по-зле от моя и аз отказвам сделките.Значи да се пробвам палеца.А нещо друго има ли специфично по жилото оттам до лоста за ръчната?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#53
MatZo Wrote:И аз това мисля, защото писах тук на няколко от OLX и те ми пращат снимките на едни ръжделници - те по-зле от моя и аз отказвам сделките.Значи да се пробвам палеца.А нещо друго има ли специфично по жилото оттам до лоста за ръчната?
Не,жилото можеш лесно да го откачиш/първо изваждаш кожуха от планката,която го държи,където е захванато мехчето/ при спусната ръчна и да видиш дали се движи свободно.Иначе се регулира като махнеш барчето между предните седалки,но не вярвам да е нужно.Успех!
Reply

#54
pliva Wrote:
MatZo Wrote:И аз това мисля, защото писах тук на няколко от OLX и те ми пращат снимките на едни ръжделници - те по-зле от моя и аз отказвам сделките.Значи да се пробвам палеца.А нещо друго има ли специфично по жилото оттам до лоста за ръчната?
Не,жилото можеш лесно да го откачиш/първо изваждаш кожуха от планката,която го държи,където е захванато мехчето/ при спусната ръчна и да видиш дали се движи свободно.Иначе се регулира като махнеш барчето между предните седалки,но не вярвам да е нужно.Успех!

Aко не се движи свободно възможно ли е да е от жилото нещо?Или там не е имало случаи на някакъв проблем? Smile
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#55
Възможно е.Ако кожуха е наранен някъде и е пропуснал вода е възможно жилото да е ръждясало вътре,но това можеш лесно да го установиш като откачиш кожуха и го дръпнеш с ръка- вижда се дали се движи по жилото.
Reply

#56
pliva Wrote:Възможно е.Ако кожуха е наранен някъде и е пропуснал вода е възможно жилото да е ръждясало вътре,но това можеш лесно да го установиш като откачиш кожуха и го дръпнеш с ръка- вижда се дали се движи по жилото.


Е супер.Мерсаж.Добри съвети .Ще го тествам Smile .Мисля, че с WD40 ще мога да го смажа.Той има антикорозионно действие и смазочно.И ще пиша ако има резултат.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#57
MatZo Wrote:
pliva Wrote:Възможно е.Ако кожуха е наранен някъде и е пропуснал вода е възможно жилото да е ръждясало вътре,но това можеш лесно да го установиш като откачиш кожуха и го дръпнеш с ръка- вижда се дали се движи по жилото.


Е супер.Мерсаж.Добри съвети .Ще го тествам Smile .Мисля, че с WD40 ще мога да го смажа.Той има антикорозионно действие и смазочно.И ще пиша ако има резултат.
Успех!Но имай впредвид,че WD40 действа не повече от месец и после пак да запече!След като раздвижиш,капни поне масълце!
Reply

#58
pliva Wrote:
MatZo Wrote:
pliva Wrote:Възможно е.Ако кожуха е наранен някъде и е пропуснал вода е възможно жилото да е ръждясало вътре,но това можеш лесно да го установиш като откачиш кожуха и го дръпнеш с ръка- вижда се дали се движи по жилото.


Е супер.Мерсаж.Добри съвети .Ще го тествам Smile .Мисля, че с WD40 ще мога да го смажа.Той има антикорозионно действие и смазочно.И ще пиша ако има резултат.
Успех!Но имай впредвид,че WD40 действа не повече от месец и после пак да запече!След като раздвижиш,капни поне масълце!

Ok :0
Ще го имам предвид.Благодарско
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#59
При мен:
2013г. ГТП: Пич нямаш задни спирачки , много слаби , дай 5 лв и те пускам.
2014г. ГТП: Пич имаш задни спирачки но са слаби.
Лятото направих пълен преглед на всичко по системата + нови 4 диска Брембо и накладки Акебоно.
2015г. ГТП: Пич имаш уникални предни спирачки . ръчната ти държи много повече от крачна спирачка.Но все пак си в стойностите.Как стават тия неща незнам.Както и да е , явно е масово това явление за S/V40.Карайте и се забавлявайте.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#60
Аз пък винаги съм имал проблем със задържане на спирачка, но никога със слаба такава Big Grin Правете си профилактика на 2-3 години, заедно със смяна на спирачна течност и няма да имате проблеми. Проверявайте си маркучите поне веднъж на година. Не забравяйте че спирачната течност по предписания е DOT4+ и това е Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)