The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
светлини табло

#11
Коя година е колата? Има модели със намаляване на осветлението при включени фарове. Там има реле което се контролира от ключа на фаровете.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
Като каза, че са ти изгаснали светлините и за осветяване на номера и страничните габарити, вече съм почти 100 процента сигурен, че е бушон. Тия всичките неща плюс осветлението в купето доколкото си спомням са на един бушон. Намира се в купето. Махаш пластмасите под волана и ще видиш кутията с бушоните. Отваряш и проверяваш за изгорял бушон. Там на капачето даже си има резервни бушони и щипка за ваденето.
Reply

#13
Здравейте колеги.Та значи лампите в купето си светят.Няма проблем с тях.А и както писах по горе пробвах и с друг ключ и пак нестава.И всички бушони са здрави.Иначе колата се води първа регистрация 04.09.1998г.Много странно.Вчера ходих при един ел техник познат уж и ми каза да я закарам в понеделник че имал много коли сега.Като я оправи ще го питам от какво е и каквото ми каже ще пиша.Поздрави на всички отзовали се
Reply

#14
Според мен е хубаво да измериш бушоните с мултицет а също и гнездата където влизат.
Reply

#15
Здравейте колеги.Значи тази сряда ще я вкарам в сервиза да я погледнат хората които си разбират от работата и ще пиша какво е станало.Пък и за съжаление нямам мултицет.Благодаря и поздрави.
Reply

#16
MaHaPaTa Wrote:Бушоните под волана провери ли?
Проверих ги (Аз), но в полеви условия - вадя го и го оглеждам. Предполагаемия виновник-бушон макар, че изглеждаше изряден го поднових - ефект 0. За мен остава проблема в копчето, и го посъветвах да се направи на копче и да замоства на буксата съответните пинове за да провери на 100% да не би то да не дава добър контакт, но дали го е направил .... Има и един бушон (10А по памет) под капака (до възд филтър) но ако той е изгорял освен изброените и инфо центъра и централното няма да работят (и ел. антената ама не съм сигурен за нея, по памет) затова него го отписах като възможност.

Адаш, дай да свалим моето копче и да го монтираме при теб да видим какъв ще е ефекта ... Мога да се ангажирам за утре след работа. Нямам твърдо работно време, занаеш, и затова не мога да ти кажа точен час... ако си навит звънкай, имаш ми номера, да се разберем.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#17
Здравейте колеги.Адаш мерси за предложението но вече пробвах с друго копче и ефектът си беше пак 0.Ходих в една морга по пътя за Николово и там има едно s40 много лошо ударено отпред та от него го пробвах.Утре към 9:00ч. ще я оставя на Никито на товарна гара е сервиза и ще видим какво ще стане.Поздрави
Reply

#18
Тоя го знам, но само да те информирам че утре отива на море и остават работниците само да работят и .... когато котката я няма, мишките пируват... Автоелектроника (старото Разградско) също са кадърни пичовете, просто като алтернатива, защото въпросния на товарна гара ми взе 80 или 90 лева за да ми смени релетата под жабката (онези които отговарят за запалването и контакта). След няколко месеца вече бях прочел това-онова и си дадох сметка как ме е заклал заради незнанието ми и оттогава само плюя, че е кожодер (но пък си разбира от работата да го е***) и другото което не ми харесва при него е, че колата ти стои "на опашка" с дни, докато я бутне някой, а и не са единични случаите да виждам коли на познати, които в дадения момент трябва да са в него сервиз да прелитат през легналите полицаи с 60-70 при положение, че собствениците им спират и вкарват първа при подобна ситуация ...
Както са казали хората: Доволен клиент води още 5, но недоволен клиент - гони 10
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#19
Здравейте колеги.Незнам точно какво е правил по колата но днес в 9:15 я оставих и в 14:30 си взех машината с работещи светлини само за 30 лева. Smileи дори и километър отгоре нямаше Big Grinи наистина много си разбира от работата.
Reply

#20
Честито (видях я твоята там). А другия случай - потрошени щипки по таблото отремонтиран детайл наполовина и взета макар и малка цифра, но взета. Няма да изпадам в подробности публично, но ако някой му е интересно мога да дам снимки на ЛС как е сглобено таблото на въпросния автомобил (след разглабянето му за въпросния половинчат ремонт) и да поясня какво наричам "половинчат". Айде със здраве
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)