The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Счупени автоматични скорости на S80 D5 2002 - Помощ

#31
Да колега за тях е за 5 степенните кутии е написано

Сменяй си го на 40 000 км(да не те боли глава) и се наслаждавай на автоматика
Reply

#32
Според Волво не се сменя освен ако:

1. Колата е такси - смяна на 75 000км
2. Мирише на изгоряло (личен опит - мирише на прегорял бакелит)
3. Станало е сиво или черно на цвят. Сиво - попаднало е вода, черно - симптом за износен хидравличен съсединител (сменя се кутията според Волво). За тест на хидравличен съединител се измерва времето на зацепване на предавка при преход от N към D или R. Правят се няколко опита и се изчислява средно време. За R - до 1,2 сек. за D до 0,7 сек.
4. Свети лампа на таблото за по новите коли. Лампата се пали от брояч, който брой студен старт, температура над 120 градуса.

Преди Волво имам опит с автоматик на Форд и Субару. На форд от 90те се сменя на 30 000 км (колата започва да придърпва малко преди да дойде време за смяна). На всички Субару се сменя на 50 000. Никакви симптоми или промяна в цвета нямаше, но така е написал производителя.

ATF не е масло и почти няма смазочни качества. По близо е до спирачните течности като характеристики - устойчивост на налягане, устойчиви характеристики в голям температурен диапазон и т.н. Кутиите са проектирани и изработени от материали, който не се износват много въпреки липсата на добро смазване.
Според характеристиките публикувани от производителите ATF не се променя с времето и не старее, в природата не се разгражда и не се променя. Предполагам заради това, че няма промяна във времето при специфични условия на работа и че явно кутията работи със всякаква пикня която не замръзва и кипи Волво са решили, че няма нужда от смяна - хидравличният съединител ще заминал преди ATF и ще се налага смяна на кутията.

За да ни е мирна главата една смяна на 50 000 км не вреди. Маслото определено изглежда различно след смяна и след като се препоръчва за таксита и са сложили лампа за новите коли си трябва все пак.

Всички производители на автомобили не ремонтират автоматични скоростни кутии. Сменят ги и рециклират върнатите. Предполагам са решили, че разхода за техника за ремонт във всеки официален сервиз не си заслужава. Това не означава, че тези кутии не се ремонтират. Aisin Warner кутиите са многo на почит в USA и в US форумите (Jeep, Chevrolet и други US бангии) има много упътвания за ремонт и как да смениш скапания Шевролет автоматик с надежден Aisin Warner. Според US форумите основно дефектират гумените уплътнения и се износват сачмите на соленойдите, който сменят предавките. Подмяната на тези неща е ремонт който не изисква някакви специални инструменти и техники.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#33
Да попитам по запознатите , някъде пише ли с кой номер скоростна кутия излиза колата , за двигател и рама знам но за скоростна кутия нямам наидея ....

Идеята ми е дали може да се разбере сменяна ли е кутията или си е тази с която е излязла от завода
Reply

#34
Колега, отиди на бул.Черни връх сервиз автоматик срещу магазина на Росиьол . Хората там са отзивчиви. Аз имах също проблеми със скоростите на s60, и отидох там закачихая на тестер казаха турбината е заминала, срещу 1600лв. сложиха отремонтирана,след това смениха и стоп машинката на педала на спирачките и сега карам. А, хората дават и 6 месеца гаранция. Сервиза има и сайт.
Reply

#35
Никъде не пише. Първите цифри от номера на кутията са годима и месец на прозводство. На моята съвпадат с колата и по това предполагам, че не е сменяна. Ако е сменена във Волво сервиз се отбелязва в сервизната книжка и толкова.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#36
Все още не съм се справил с този проблем. Опитвам се да намеря втора употреба, но ударих на камък ...
Volvo S80 D5 163hp 2002 Automatic 182 000 km
Reply

#37
какво стана със сагата за скоростната кутия че като про4етох темата и се уплаших какво може да ме сполети с моя автоматик Sad Sad
засега моито S80 си върви но ми светна една лампа да си проверя трансмисията.......някои има ли си идея дали не е за смяна на това масло или е за ремонт
Reply

#38
По принцип е възможно и да е за смяна на масло. Ще трябва да я провериш на диагностика. Дори и да е за смяна на масло след смяната трябва да я нулираш през софтуера за диагностика.

5 скоростният автоматик брой километри, температурни режими и т.н. и по това записва грешка за смяна на масло. След смяна брояча трябва да се нулира. Маслото не е стандартно, трябва да се купува по номер на Волво така, че Мото пфое няма да ти се размине.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#39
май ще успея да заобиколя МОТО-то защото съм в Лондон Smile....ама това никак не ме успокоява защото въобще пък не знам тука къде да я закарам да я видят....а и цените тука на услугите не са никак по евтини от тези в МОТОПФОЕ Cry Но едно мое майсторче ми каза да му я закарам а той някаде другаде щял да я закара където да го сменят това масло защото знаели какво как и колко да сложат .....cenata e 80£-okolo 160lv!! така че искам не искам трябва да я закарам да не стане по голяма беля(между другото моето волво е 99г. и не знам с колко скорости е Smile
П.П. след смяната ако продължи да свети карам докато спре и в моргата :roll:
Reply

#40
1999 г лампата не светва за масло, обърках се от заглавието на темата. На скоростната кутия има табела с модела:

AW50-42 - 4 скоростна - всякакво масло Dextron III става.
AW50-55 - 5 скоростна - масло само от Волво - не слагай Dextron III и подобни - само от Волво.

Лампата постoянно ли свети или от време на време - при AW50-42 при проблем мига, ако свети постоянно или си натиснал бутон W - тръгване на лед, или си лоста ти е на предавка 2,3 вместо D.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)