The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Климатроник S60 D5 2002g....проблем

#11
Ето какво ми сподели Гадния Метъл ,защото
и аз си мислих ,че проблема ще е в някое реле или захранване.

Метъла е имам същите симптоми като нашите ,отишал на майстор
изчакали докато климатика спре да работи,майстора чукнал съединителя
при работещ двигател и климатик,и климатика започнал да работи.
Аз по същия метод пробвах моя , вкарах колата на канал и с едно
чукче чукнах леко върху шайбата и при мен заработи.

Може да пробваш метода ,но внимателно :!: :!: :!:

п.п.Климатика работи безотказно след смяната на съединителя.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#12
Да....явно няма да е от релето.Ще се копува съединител.Благодаря Ви
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#13
Не е необходимо закупуване на нов съединител. Възможна е доработка, която да подсигури предостатъчен ресурс. След тази преработка е възможно да се използва съединителя поне още толкова време, колкото е работил до сега. След нея ако проблема се повтори следва смяна на съединителя поради износено феродо.

Операцията по доработката на съединителя и снимките към нея:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo-forums.com/t9100-reshimming-the-ac-compressor-clutch.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.volvo-forums.com/t9100-reshi ... clutch.htm</a><!-- m -->
Средно труден ремонт отнемащ 4 часа (не съм го правил, но съединителя на компресора ми вече е "преработен").
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#14
Интересно решение.Практически е възможно ако се премахне по тънката шайба,или се замени по дебелата с по тънка разстоянието да се намали и така съединителе да работи още доста време.Не видях само къде е феродовия диск на снимките.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#15
caby Wrote:Интересно решение.Практически е възможно ако се премахне по тънката шайба,или се замени по дебелата с по тънка разстоянието да се намали и така съединителе да работи още доста време.Не видях само къде е феродовия диск на снимките.

Няма феродов диск. Покритието е върху едната от плочите. Точно поради тази причина след изхабяването му единственото решение е смяна на съединителя с нов.

Още едно упътване: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.matthewsvolvosite.com/downloads/Volvo-850-S70-V70-AC-Fix.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.matthewsvolvosite.com/downlo ... AC-Fix.pdf</a><!-- m -->

Важно е да имаш в предвид, че преди този ремонт е необходимо да бъде премахнат фреона от системата, а след ремонта трябва да бъде напълнена отново. Информативно - системата събира точно 1000 гр. фреон (1 кг). При други автомобили варира м/у 500 и 700 г.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#16
Здравейте,

Включвам се в тази тема, тъй като от 10-ина дни и на мен ми се появи този проблем.
15-20 мин след потегляне ще ти измръзнат и космите, но след това спира да охлажда, а се чува машинката как работи. Предполагам проблема е същия Smile
Може ли ценово да ме ориентирате Smile
Така също - на сервиз за клиатици ли е по-добре или може и обикновен сервиз да смени / ремонтира съединителя? Бат' Мевдо например Smile
Ако можеш да препоръчаш и някой в Добрич, също става.

Благодаря Ви,
Reply

#17
Здрасти,
Мен скоро ме светнаха, че този проблем ми предстои и се зачетох по въпроса
В youtube и по форумите е пълно с информация - братята американци правят и "гето" ремонти със свински опашки или тел Smile
Сега сериозно - самият ремонт изглежда е проста работа, да махнеш някоя от шайбите или да сложиш нова с подходяща дебелина. Сложното е да извадиш съединителя. Мястото е кофти и освен това трябва специален инструмент за да го извадиш без да го повредиш. Някои от хората си си правили такъв инструмент от подръчни материали, гледах и един негър в youtube как използва две отвертки и чук - варианти много.
Много важно е преди ремонта да измериш хлабината за да знаеш после колко да регулираш.
Доколкото разбрах може всичко да стане без да буташ фреона.
Reply

#18
Здравейте,

Понеже миналата седмица си реших проблема - да споделя.
При мен излезе релето на климат. с-ма - дало фира и компресора работеше постоянно, без прекъсване. Ново реле за 20-ина ЛВ от МП и съм ОК.
Reply

#19
От няколко дена и аз имам проблем с климатроника.Компресора включва за няколко секунди и след това се изключва.Дори когато пусна за издухване на предното стъкло,не духа студено,а топло.Възможно ли е това да е от съединителя или другаде да търся проблема.Кое е релето на климатика да почна първо от него..?
Reply

#20
sasho_bg3 Wrote:От няколко дена и аз имам проблем с климатроника.Компресора включва за няколко секунди и след това се изключва.Дори когато пусна за издухване на предното стъкло,не духа студено,а топло.Възможно ли е това да е от съединителя или другаде да търся проблема.Кое е релето на климатика да почна първо от него..?
Сигурен ли си,че има достатъчно фреон в системата?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)