The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Това Нормално ли е?

#21
Колега ,попитах те за НУЛИТЕ ,не заради друго, а защото останах с впечетлението,че щом си засичаш километража с GPS си перфекционист и искаш да си сигурен в показанията ! Щом си смяташ маслото "на 3 месеца " явно съм се объркал :wink:
та в твоя чест днес направих следния експеримент
волво 460 Б16 3000 ---110
3200--125
3800--140
4400--160
с 2ма + водача НА ПРОПАН-БУТАН

ТУАРЕГ 2.5 ТД 3000----140
1+ ВОДАЧА

дАВАМ ТИ ЗА ПРИМЕР тези два коренно различни двигателя ,за да ти напомня ,че всъщност отговора на въпросът ти се намира в самия въпрос !Щом имаш претенцията че" За механиката имам още какво да уча ама за ел. мисля че не можеш да ме пипнеш...." би трябвало изобщо да не задаваш тоя въпрос ........защото имам усещането ,че не сядаш за първи път в автомобил?!А колкото за това какво карам ,като дойдеш в "любимата ВАРНА" ми се обади АЗ да те повозя :mrgreen: пък ТИ да ме "ограмотиш"
Айде без лоши чуства и >поправи си колата ПИЧ " :ctf:
любопитен съм ако сложиш въпросната "ламаринка :roll: " дали километража няма да показва с 40 км/ч по-малко!!!?? :?:
Reply

#22
miro343 Wrote:Колега ,попитах те за НУЛИТЕ ,не заради друго, а защото останах с впечетлението,че щом си засичаш километража с GPS си перфекционист и искаш да си сигурен в показанията ! Щом си смяташ маслото "на 3 месеца " явно съм се объркал :wink:
та в твоя чест днес направих следния експеримент
волво 460 Б16 3000 ---110
3200--125
3800--140
4400--160
с 2ма + водача НА ПРОПАН-БУТАН

ТУАРЕГ 2.5 ТД 3000----140
1+ ВОДАЧА

дАВАМ ТИ ЗА ПРИМЕР тези два коренно различни двигателя ,за да ти напомня ,че всъщност отговора на въпросът ти се намира в самия въпрос !Щом имаш претенцията че" За механиката имам още какво да уча ама за ел. мисля че не можеш да ме пипнеш...." би трябвало изобщо да не задаваш тоя въпрос ........защото имам усещането ,че не сядаш за първи път в автомобил?!А колкото за това какво карам ,като дойдеш в "любимата ВАРНА" ми се обади АЗ да те повозя :mrgreen: пък ТИ да ме "ограмотиш"
Айде без лоши чуства и >поправи си колата ПИЧ " :ctf:
любопитен съм ако сложиш въпросната "ламаринка :roll: " дали километража няма да показва с 40 км/ч по-малко!!!?? :?:

И аз съм без лоши чуства ... Изпуснах ходенето до Варна слязох на долу че стана студено, но си запазвам поканата за среща и мерене на пиш@ите
Ще сменя таблото за да подновим спора. За мен се изчерпа.
Някой може ли да прати снимка къде ми номера на скоростната кутия? Гледах и нищо не видях Може и от там да излезе проблема...
Нищо не ме учудва вече по тази кола. Явно не е била случила на собственици или по скоро на майстори....
Благодаря предварително...
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#23
ТАКАААААА,
АЙДЕ СЕГА ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ:

СКОРОСТНА КУТИЯ М57
final drive reduction 4.07

всички други скоростни кутии М55 и М59 са с 3.73

НЯКОЙ ДА КОМЕНТИРА? ИЛИ ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ САМИ....
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#24
ТАКАААААААААААА, айде сега обясни какви са фактите и какво говорят..... :roll:
Доколкото се сещам, при по-високо предавателно число и едни и същи обороти трябва да ти държи по-ниска скорост.
Reply

#25
Не съм съгласен
Reply

#26
Не мога да разбера защо се заяждате!
Ако незнаеш какво да напишеш по добре не пиши! Тук никой няма да оцени твоята оригиналност по скоро ще блеснеш с ГЛУПОСТА СИ!
Но все пак на който му е интересно и би му свършило работа: ЗАПОВЯДАЙТЕ!
   

Аз не обичам да говоря празни приказки и то неподплатени с факти.
за кавалера: М57-407 5-та: 0,756
М55-373 5-та: 0,795
за М59-373 също дават за 5-та 0,756
Ти ми кажи сега за предавателните числа...........

Миро343 не го коментирам - той се коментира сам!

Айде с здраве! И четете преди да пишете иначе си има тема на 'ЛАФЧЕ' .......
Може би трябва да има и тема 'по-по-най-глупав' където всеки да си показва простотията и няма да се задръства темата с ненужен офтопик....
:ctf2:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#27
Прав си ! В една празна каца е безмислено да наливаш вода ! :wink:
Ще те оставя сам да си намериш гешката !
Reply

#28
yogi479 Wrote:Аз не обичам да говоря празни приказки и то неподплатени с факти.
за кавалера: М57-407 5-та: 0,756
М55-373 5-та: 0,795
за М59-373 също дават за 5-та 0,756
Ти ми кажи сега за предавателните числа...........
Аз така и не успях да разбера какво казват твоите "приказки подплатени с факти"?!?!?!

Но да ти кажа сега за предавателните числа... при гуми 175/65/14 на 5та скорост при 3000 об/мин скоростна кутия:
М57-407 с главно предавателно число 4.067 и предавателно число на 5ск. 0.756 - трябва да държи 107км/ч
М55-373 с главно предавателно число 3.733 и предавателно число на 5ск. 0.795 - трябва да държи 111км/ч

Това са фактите, изводите си ги прави сам ...
Reply

#29
Cavalera Wrote:
yogi479 Wrote:Аз не обичам да говоря празни приказки и то неподплатени с факти.
за кавалера: М57-407 5-та: 0,756
М55-373 5-та: 0,795
за М59-373 също дават за 5-та 0,756
Ти ми кажи сега за предавателните числа...........
Аз така и не успях да разбера какво казват твоите "приказки подплатени с факти"?!?!?!

Но да ти кажа сега за предавателните числа... при гуми 175/65/14 на 5та скорост при 3000 об/мин скоростна кутия:
М57-407 с главно предавателно число 4.067 и предавателно число на 5ск. 0.756 - трябва да държи 107км/ч
М55-373 с главно предавателно число 3.733 и предавателно число на 5ск. 0.795 - трябва да държи 111км/ч

Това са фактите, изводите си ги прави сам ...

Е айде сега си виж предишният пост!
Сам твърдеше че по-ниското предавателно число дава по голяма скорост при едни и същи обороти. Сега твърдиш обратното.
Явно си по на "Ти" от мен с механиката докато аз сега тепърва чета и се образовам.
Та били сметнал с гуми 185/65/14 при 2 атм. предни и задни, на пета предавка с предавателно число 0.756, при 3000 оборота, с един човек 82кг. зад волана (може и с един идиот да го сметнеш ако ти е по лесно или с празна каца) каква скорост излиза?
Аз още не съм стигнал до тези сметки и не мога да спора....

Ще се радвам ако ме ограмотиш. Винаги съм отворен за нови неща :!:
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#30
Спорове и закачки е имало и ще има ,
но нека, моля ви ,да е в границите на благоприличния тон във форума .
Нека не се палим от някои закачки и шеги ,в спора знаем се ражда истината Big Grin
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)