The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V40 - Проблем при запалването :(

#21
В такъв случай и това е възможност, но го прави и с 2-та ключа, защото аз и жена ми използваме различни ключове, а го прави и при 2-мата.
Ако имаш идея къде мога да се доверя на компетентни лица, моля сподели Smile
S80 2.0 D3
Reply

#22
Има един сервиз в студентски град за волво - момчето там разбираше,но напусна Wink

При колегата Cadillac - проблема е в стартера,щом чува щракане отпред,а при Persizi - най-вероятно е имобилайзера.Свети ли задрасканата количка на таблото?
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#23
Да споделя и аз нещо по темата.
Прибирам колата вечерта в гаража. На следващата сутрин не иска да завърти стартера. Лампите светят на таблото, тази на задраскана кола не мига, т.е. няма проблем в тази област, просто като завъртя ключа никаква реакция. Ток бол.
Оказа се лоша маса.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#24
Здравейте, колеги!
Айде и аз в кюпа с подобен проблем като на колегата Persizi. При запалване имам три ситуации:
1. Пали си от раз без да се замисли дори.
2. Само цъка (без да върти) и не пали. От тази ситуация излизах веднъж с изчакване около час и после запали все едно нищо не е било и втория път с бутане. Жена ми ми е казвала, че и се е случвало да опитва 5-6 пъти, при които само цъка (без да върти) и на последния си запалва.
3. Завърта малко изтормозено, след което пали.
При всички ситуации нямам гаснене на таблото или признаци на товарене, дори при тегаво завъртане.
Проблема започна да се появява малко по малко. Преди 3-4 месеца през зимата ми го беше направило и аз обвиних акумулатора или някаква отечка. Напоследък обаче зачести. В събота извадих акумулатора и клемата, която свързва минуса на акумулатора към корпус беше доста мръсна, както и цялата контактна повърхност, където е завита. Развих и щателно почистих с WD клемата, повърхността и болта. Сега изглеждат като нови. После опитах да запаля и се чу пак само "цък" и не запали, само че нещо се замислих и не върнах ключа 2-3 секунди и тя врътна и запали. После направих няколко опита и палеше без проблем. В неделя не съм я пипал и тази сутрин реших да я докарам до офиса да се опитаме да свалим стартера. Бях се подготвил сутринта с колеги, които да бутат, ако не запали, но тя си запали от раз. Спрях пред офиса и следобед решихме да я гледаме колата и пак пробвах да запаля и нямаше проблем. От 4-5 опита само на един направи за миг изтормозено въртене и след това запали, останалите пъти си палеше от раз.
Исках да премеря в момента на палене какво е напрежението на стартера и да огледам ел. връзките, обаче той е заврян на кучето в г*за и с поглед не мога да стигна до него, та камоли с мултицет. Между другото, до колкото успявам да видя изглежда доста омаслен самия стартер и се чудя дали може от това да са се нарушили електрическите контакти. Предполагам че от турбината може да е текло малко по него.
Другото, което ми казаха като проблем, който са срещали колегите е нагорял контакт вътре при ключалката, където въртя с ключа за да запаля. Дали сте се сблъсквали при нашите коли с такъв проблем?
Това, което си мисля е, че ако има хлабава маса или нагорял контакт на ключалката, то ако успея да меря с мултицета докато въртя, би трябвало да имам пад на напрежение. Ако е от омасляването, може и да не го хвана с мултицета, защото пада може да е някъде навътре, където не мога да меря.
Лично аз си мисля, че проблема е със самия стартер, но пред вид къде се намира, ми се иска да изчистя другите възможности преди да премина към сваляне за ремонт. Това което ме навежда на тази мисъл е и факта, че колата само при мен е навъртяла над 100000, повечето от които в София, а колко и как е карана преди мен, нямам представа.
Колега Persizi, ти дали си реши проблема и как?
Колега igt, коя маса беше хлабава при тебе?
joro74, ако не се справя до края на седмицата с проблема, мога ли да ти я докарам да я видиш?
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#25
Почти съм сигурен, че са ти отишли четките, и по някога не правят контакт с колектора на ротора.
Аз така един слънчев ден си останах на паркинга на Технополис в Кърджали. После бутане, сервиз, и след 2ч бях с ревизиран стартер.
Проверката се прави, когато при отказ да завърти стартера. Леко го почукваш по корпуса, от към задният край, където са четките. Ако след почукването запали значи ти трябва ревизия на стартера/ревизия а не само смяна на четките за да не изревеш след това за нещо друго/.
Но след като казваш, че нямаш достъп до него значи горния начин не върви.
Reply

#26
Сваляй стартера и на ремонт. Втулки, четки и това е.
[Image: ab257843.gif]
Reply

#27
и аз имах същия проблем преди месеци...... колата е карах цял ден и вечерта излизам и тя не иска да запали....... оказа се че са четките на стартера...... ако не ти се дават парички по майстори можеш да се справиш и сам...... аз мойто сам си го направих, само после отидох да го ми го замерът дали всичко е
ОК! Smile
Volvo V40
1.8i // 03.97г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
3 Guest(s)