The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
масло за Волво В40

#11
Ми Лики Моли беше с молибден... нали това беше въпроса...дали някой има впечатления за марката Wink ... ето ги впечатленията. Не е правен ремонт.... сигурно няма и да се прави скоро....защото отворя ли мотора...няма да е само ремонт Big Grin а за такива работи няма кинти... пък и аз не съм виновен че са я карали жабари.

Потърсете инфо за вискозитетите и маслата като цяло.. ако нямате дебели книги... чичо Гугъл знае всичко. Общо взето разликата в маслата идва от добавките в тях... и не е толкова важно какъв вискозитет е маслото... за нашият климат става 15 (то е и най-използваното тук)... но най-добре 10 все пак има и студени дни Wink До колкото знам, нашите мотори работя с плусинтетика (даже би трябвало да няма проблеми и с минерално... все пак са стара разработка) ... ако слагате синтетично... ще изкара по-дълго. Аз карам повече градско... главно по задръствания и изминавам кратки разстояния... поради тази причина сменям маслото по-често.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#12
Всеки ще ти препоръча различно масло, колега.
Liqui Moly е добро ми казаха в един сервиз във Варна.
Но ми препоръчаха да сложа Castrol Magnetic 5W 40.
Много добро било, прочиствало двигателя...намалявало разхода :lol: :lol: :lol: :lol:
Слагайте...и засега няма проблем, няма и харч на масло.


S40 1999 1.8i
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#13
Занимавах се да ровя вискозитетен индекс на най-популярните масла.

С най висок индекс за 10W40 са:
Мотул, Мобил - около 160. Кастрол (149) е на средно ниво (yacoo, shell, Valvoline и други подобни). Liqui Molly е на нивото на Приста (140), предполагам компенсират с добавки защото съм го ползвал и беше добре.

За 5W40:
Мотул, Мобил, Кастрол - 179. Liqui Molly пак е зле (165), но пък е скъпо. yacoo, shell, Valvoline са около 170.

Карам с Castrol 10W40 и съм много доволен. Сменям 2 пъти в годината на около 9 000 км.

Според статии, който четох за маслата честата смяна на вискозитета е вредна - променя се начина на износване и води до повишено износване с времето. Препоръчва се колата да се кара с един и същ вискозитет докато и дойде времето за погребение. Колите за Италия след 2000 година са били с 5/30, а преди това с 10/40.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
колега Joro искаш да кажеш че не е препоръчително да минавам на пълна синтетика? Не би ли трябвало смяната да води до подобра работа на двигателя?
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#15
Можеш да минеш и ще е по добре, но след това си стоиш там. Идеята е да не сипваш масло с различен вискозитет на всяка смяна. Веднъж като си уцелиш маслото караш с него.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
колеги, защо всички приятели и познати ме разубеждават да не слагам 5w-40- не било за стари коли, щяло да се прецака работата на двигателя, защото не било свикнало, щяло да го яде и тем подобни, моля ви ако наистина мислете така каже те ми честно...че съм пред поръчка да знам какво да си купя...благодаря
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply

#17
Всички си мислят, че като е 5/40 е по течно, а това не е вярно, вискозитета е същия (около 0.8 при 20 градуса) като на 10/40, 15/40. 5/40 е по стабилно при натоварване и осигурява по добро смазване на студено и много топло понеже вискозитета се променя по малко с температурата. Единственият проблем, който съм имал със синтетично масло в стара кола е, че разяжда коркови гарнитури, но във Волво такива няма.

Проблем с който се сблъскват повечето хора е, че синтетичните масла почистват двигателя по добре. На първо слагане след 5-6 000 км двигателя свети, а маслото е на гъз от разяден нагар. На 2ра смяна всичко е наред, но хората си казват не е за моята кола и се връщат на полусинтетика. Понякога разтварянето на нагара води до течове от стари семеринги, който не са текли досега заради тапата от нагар.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
WANTED Wrote:колеги, защо всички приятели и познати ме разубеждават да не слагам 5w-40- не било за стари коли, щяло да се прецака работата на двигателя, защото не било свикнало, щяло да го яде и тем подобни, моля ви ако наистина мислете така каже те ми честно...че съм пред поръчка да знам какво да си купя...благодаря


Абе човек, аз съм сложил 5w40 и НЕ ГО ЯДЕ!Как по-ясно да ти го кажа.......Не го яде нито сутрин, нито обед, нито вечер...Нито за десерт...Не и е вкусно на моята(кола).....маслото де....бензина иначе го яде, при това в повече(според мен).....
7000 км карам с такова масло........ :!:
Минах от 10w40 на 5w40!
НЯМАМ ИНТЕРЕС ДА ТЕ ЛЪЖА!
Как да го кажа друго яче! :?
Слагай минерално масло щом искаш да ти е по-дебело и карай........

Какви са тия тафтологични въпроси, какво е това чудо!!!!!!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#19
Първите 8 000 карах с 10w40 Statoil след това минах на 5w40 пак Statoil може би още веднъж да му сипах Statoil и минах на AcDelco 5w40 защото разликат е 6 лева на литър.При Statoila беше 17 лева за литър а AcDelco е 11 лв литър.Няма проблеми с маслото до тук съм навъртяла към 45 000 км за 28 месеца. Маслото си го избираш в зависимост от цената колко можеш да похарчиш за литър Smile
Reply

#20
всичко вече е ясно и решено, утре се поръчва Мотула и се сменя маслото, благодаря на всички колега...ще пиша за резултата, поздрави и безаварийни километри
...........VOLVO V40 1.6 16V "98 ГИ 16"AZEV BLACK LEATHER..............
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)