The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси за S60 2.4 170 hp и 2.4T 200 hp

#31
Конкретно за дизела не мери точно примерно на мен в града никога не ми показва повече от 7 а съм сипвал след изминати 200 км 20 литра туба с нафта препълнена до капачката и я побира цялата че и още малко така че 10 или 11 дизел за София по задръстванията си го харчи а не ми отчита реално .
Reply

#32
ico850 Wrote:
lilker Wrote:Точно така се засича. Пък борда според такова засичане си дава доста сериозни отклонения. И не само при волво-то, а и при предишните ми коли.
Борд компютъра си мери доста точно, даже съм сигурен че мери по-точно от 99% от бензиностанциите в България, така че това "до горе" се оказва доста субективно измерване у нас :wink: :wink: :wink:
Wink прав си ... но мойто до горе значи до горе т.е докато не почне да прелива отгоре :oops: :mrgreen:
Reply

#33
Според мен трябва пълненото "до горе" да се счита до първо изключване на пистолета. Аз поне така правя и така засичам пълно-пълно, на колонка 3 на бензиностанция ЛукОйл на сточна гара с бензин 98.
Защо всеки иска да сипе допълнително 3 литра? Все едно няма да има бензин никъде след 1-2-3 седмици?! А нарочно е оставен този аванс за разширяване и др. относно сигурността... но не. Ние сме българи и сме "адските тарикати", че сме излъгали някакъв тъп пистолет на бензиностанция.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#34
Мислех че аз най-много ще изпиша за разхода на гориво. По мои наблюдения Д5 го търсят най-много. Въобще дизеловите коли се търсят повече. И също 2.4 140 к.с., бифюъл също. Сигурно защото разходът е важен, а не защото от Volvo не са мислили за икономията. Всеки вика дизел, дизел. Е аз пък бензинов искам, само че ще го ползвам предимно на газ. Едно 2.4Т с чип и ГИ ще харчи почти същото в пари за пробег като Д5, но ще върви по-добре. Грубо го слагам 10/100 на дълго и 15/100 градско. Случвало се е да въртя на стартер при запален двигател докато потеглям след като съм приказвал с някой на пътя. С дизелов надали може да се случи това. По-важното е друго - една повредена дюза (700 лева ли беше), или авария в помпата на дизелов агрегат и край с икономиите до момента. Кое ще предпочетете - да минавате 10 000 км. с 2000 лева за бензин (на дълъг път), или да изминете същото разстояние с 1400 лева за газ? И дизел бих карал. Досега не съм притежавал дизелова кола. Мисля другата седмица да пробвам едно С60 без значение двигателя, за да видя как е атмосферата. Само тия с този данък лукс и слободията, която ще дадат на общините при определяне размера на данъците ме дразни. Караме по едни дупки, едни трапища и неравни асфалти... Има дупки, където мога да легна да сменя маслото... Та може и да се премисля.
Я кажете може ли да се сложи 2DIN навигация (с тъчскрийн, ДВД, ТВ, блутуут, айпод и т.н)? Двама приятели ме запалиха тази вечер. Единият имаше галант като моя, а сега кара Е-класа дизел 2.5 и иска пак да си взима галант, но комби V6 на газ. Страхотно изглежда централната конзола с тази джаджа :roll:
Reply

#35
За 2 дин може,само че трябва адаптер за конзолата и ще изглежда по различно

<!-- m --><a class="postlink" href="http://picasaweb.google.com/antongalabov/Volvo#5540542945175467106" onclick="window.open(this.href);return false;">http://picasaweb.google.com/antongalabo ... 5175467106</a><!-- m -->
Reply

#36
А защо турбинирано с газ? Да си гъзар на пътя колко ти върви колата? В смисъл... ти и с нормален атмосферен мотор на газ пак ще минеш същите километри. Както и да е. Безсмислен спор.
Относно 2ДИН - може, дори един колега го направи на S80, а те са с еднакъв тип системи.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14197" onclick="window.open(this.href);return false;">http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14197</a><!-- m -->
Има някои особености - губиш си бутоните от волана, губиш си телефона (ако колата е оборудвана с такъв) и принципно си губиш усилвателя, но за това си има начин на преправяне. Колите са с много добра, до отлична музика. С премиум аудиото вървят 13 колони и суб., като декодера поддържа dolby pro logic (един от първите поставян в автомобил).
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#37
Предполагам ще изглежда по подобен начин


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#38
Красота!
Като заговорих за лекото турбо, имах предвид че турбината надува съвсем леко - колкото да се подобри работата на двигателя и да се използва потенциала му. Само за пример ще дам 2.5 редовия двигател от 1989 г. на трибуквените, който произвежда 192 конски сили. А на волвото е 2400 кубика и е 200. Литровата мощност предвид наличието на принудително пълнене не е нещо впечатляващо. Мисля че ме разбрахте.
Във всеки случай не е добра идея да се поддържа кола около двойно по-евтина от С60, пък в същото време цените на частите й да са около тези на С60. Малко съм се прецакал :roll: . Сестра ми и майка ми много харесаха волвото С60. Снощи им го показвах на снимки. Дано да взема нормални пари за моя автомобил и да прибера в гаража едно такова. Те също ще помогнат. Нали и те ще го карат :wink:
Reply

#39
s0me0ne Wrote:Според мен трябва пълненото "до горе" да се счита до първо изключване на пистолета. Аз поне така правя и така засичам пълно-пълно, на колонка 3 на бензиностанция ЛукОйл на сточна гара с бензин 98.
Защо всеки иска да сипе допълнително 3 литра? Все едно няма да има бензин никъде след 1-2-3 седмици?! А нарочно е оставен този аванс за разширяване и др. относно сигурността... но не. Ние сме българи и сме "адските тарикати", че сме излъгали някакъв тъп пистолет на бензиностанция.


Колега сега ще Ви кажа нещо че ,,пълненето до горе" не е баш до дупка.....
винаги зареждам ,,празно-пълно".....Реших и направих на три пъти следния опит-
отивам на ензиностанция и пълня до дупка , карам да ми заредят8ако се опънат сам си слагам в 5/РПЕТ/ литрова тубичка/.
ОМВ то ми се пада на 1,4 км от вкъщи , стигам на паркомястото и вадя тубата и фунията.....
Сами смете за 1, 4 (километър и 400 метра), колко бензин съм изразходил......
Доливам БАШ до горе ...над 4/ЧЕТИРИ/ литра.Тоест по тръбопровода да резервояара има поне 4 литра свободно място....
Три пъти сам на себе си го доказах това...

И още нещо колега... някои бензиностанции ЛЪЖАТ В БЕНЗИНА!
Не съм дребнав и за щастие не съм допрял до парите за 5 или 10 литрабензин, НО НЕ ОБИЧАМ ДА МЕ ЛЪЖАТ НА БЕНЗИНОСТАНЦИИ, КЪДЕТО ПРИ ТОВА ВИНАГИ СЪМ ОСТАВАЛ ЩЕДЪР БАКШИШ.
Удря ли са ме с 8/ОСЕМ/ литра проверено.....VНе знам как го направих...вксъщност знам.....Затова докато ми зареждат съм плътно там до бензинджията......
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#40
Razsipnik Wrote:И още нещо колега... някои бензиностанции ЛЪЖАТ В БЕНЗИНА!
Не съм дребнав и за щастие не съм допрял до парите за 5 или 10 литрабензин, НО НЕ ОБИЧАМ ДА МЕ ЛЪЖАТ НА БЕНЗИНОСТАНЦИИ, КЪДЕТО ПРИ ТОВА ВИНАГИ СЪМ ОСТАВАЛ ЩЕДЪР БАКШИШ.
Удря ли са ме с 8/ОСЕМ/ литра проверено.....VНе знам как го направих...вксъщност знам.....Затова докато ми зареждат съм плътно там до бензинджията......
Eто това имах в предвид като казах че вярвам повече на борд компютъра отколкото на бензиностанциите, ама вие си пълнете догоре щом си мислите че това е най-верния метод за измерване на разхода :roll: :roll: :roll:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)