The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с 2.0 20V на V70

#11
То хубаво да се успокоя ама 3 седмици вече влизаме в 4-та с този проблем и си е мъка. Ако има някакво решение ще се радвам да го приложим.
Уточнявам, че снощи като "заби нос" колата вдигнах капака и откъм делкото идваше същото чаткане, което издава когато изкарам кабел от някоя свещ. Въпроса ми е, дали при достигане на максимална работна температура на двигателя, да не би свещите да са някакво менте дето температурното им число да не съвпада за работата на този мотор и да отказват. Тъпото е, че си свалям 4 пъти вече и нито нагар нито нищо, едно хубави запазени свещи.
Reply

#12
Здравейте колеги,

Съжалявам, че продължавам да ви занимавам с моя проблем, но ми хрумна че до момента проверявам всичко от към подаването на ток към този мотор, а не съм се сетил да търся причината в масата. Някой може ли да ми каже къде са точките на замасяване на мотора на това Volvo V70 2.0 petrol ?
Reply

#13
siluro Wrote:Здравейте колеги,

Съжалявам, че продължавам да ви занимавам с моя проблем, но ми хрумна че до момента проверявам всичко от към подаването на ток към този мотор, а не съм се сетил да търся причината в масата. Някой може ли да ми каже къде са точките на замасяване на мотора на това Volvo V70 2.0 petrol ?
Основната маса е под акумулатора, захваната е с болт М8 за скоростната кутия има и още две които са отгоре на мотора едната е до ангрнажа а другата до делкото.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#14
Май си разреших проблема или поне така се надявам. Нали на вълка му е дебел врата защото си върши работата сам. Свещите NGK BKR6ES не са за тази кола. Ходих до МотоПфое - Младост и си взех свещи на които пише VOLVO с 3 полюса, сложих ги и за сега няма проблем с мотора.
Reply

#15
Едва ли е това. Свещите за тази кола от NGK са BKR6ETUC. Разликата с BKR6ES е в дължината на керамичната част и 3те електрода. NGK са по добри от тези в Мото Пфое. Проблема най-вероятно е заради преправената кутия за въздух. Когато въздуха не е с "правилната" температура двигателя започва да компенсира с обогатяване на сместа (няма значение на газ) и промяна на аванса (има голямо значение на газ). Със свещите на Волво най-вероятно е по добре защото са нови, но като остареят след 1000 км пак ще е зле. Чаткането което чуваш при проблем най вероятно е от свещ, която не може да запали сместа най-вероятно заради лош аванс подаден от компютъра.

Ако няма начин да оправиш въздуховода за проба може да пробваш с иридиеви свещи. По принцип италианските газаджии винаги слагат иридиеви свещи когато преправят въздуховода. Заради дизайна на електрода при иридиевите свещи те работят много по добре при "лош" аванс.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#16
Колега,

Надявам се че приключението ми е свършило. А за кутията на въздухопровода - гофрираната тръба между изпускателните тръби и кутията липсва, така че смуче винаги студен въздух. Относно свещите забравих да спомена, че купих една свещ от СканТех само за проба и тя беше различна от тези с които ми бяха сменени (беше златиста, надписа на метала беше добре гравиран). За проба е сложих на 3-ти цилиндър, като започнаха прекъсванията изкарах кабела на първи, нищо не се промени, чаткането продължи както си беше, върнах го, изкарах на 2-ри същата работа и пак го включих. Като изкарах 3-ти цилиндър колата съвсем сдаде багажа и почти угасна, което ме навява на мисълта, че може и ментаци да съм монтирал преди това.
Reply

#17
Това, че смуче студен въздух е проблем когато караш на бензин. Кутията се стреми да поддържа 40-60 градуса температура на въздуха в колекторите. Разминаване в тази температура предизвиква корекция в сместа. Предполагам махат връзката за топъл въздух за да не се самозапали газта при загрял двигател при системи където газта се подава директно в смукателнят маркуч. Забелязал съм същия проблем който описваш при Форд Zetec с махната връзка за топъл въздух, но се получава само на бензин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
Минаха доста километри от проблема с прекъсването и слава Богу повече не се е проявявал. Стигам до извода, че колата си върви много добре със свещите, които са и отредили от завода. Колега Жоро74, без да се засягаш, но тези свещи BKR6ETUC са с доста по-къса резба от оригиналните и ако смятаме да правим предкамерно горене може и да станат, но аз няма да съм човека който ще експериментира с това. Отностно свещите които смених NGK BKR6ES - предполагам, че са много добри но със сигурност са някакви ментета, с чиста съвест ги пратих в кофата. За кутията и топлия въздух - наскоро видях едно S70, на което стопанина беше изхвърлил въобще пласмасите и беше забол един спортен филтър така (след като бившата му газова уредба му беше издухала цялата система), че загравянето на топлия възух там въобще не ми стана ясно как става, но колата му върви завидно добре.
Reply

#19
BKR6ETUC и тези от мото пфое са напълно еднакви. Изглежда си с турбо, но не се разбра в темата и съм те заблудил - NGK BKR7EVX са свещите за турбо.

Разликата в топлинното число обяснява ядовете ако си с турбо.

Махането на подгряването на въздуха е стар номер за тунинг - води до обогатяване на сместа което помага при рязко подаване на газ, но вдига разхода.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
Колега, BKR6ETUC според снимките в гугъл са свещи с къса резба и с едномасен електрод. Свещите които купих от МотоПфое - Младост са с дълга резба и с три-масен електрод. Доста са различни.

Каруцата ми няма турбо Smile правилно си разбрал от темата. Чиста атмосферка.

Ядовете обяснени в началото на темата се изразяваха в това, че мотора прекъсваше и се чуваше чаткане на тоци, сам по себе си този проблем трябваше да ме насочи отново към свещи, но те вече бяха сменени. Човека който видях със спортния филтър каза, че това му е евтиното решение за 20лв, защото не можеше да си обясни как за каруцата пласмасите могат да са толкова скъпи дори и втора употреба, а те вече бяха издухани от "бумкане" на газовата уредба. Не става въпрос за тунинг.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)