The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
волво с40 98г. дизел проблем с консумацията на ток

#11
Да не би акумулатора да ти е за по-малък мотор с по-малък пусков ток.Стария ми беше 56A/H и трудно въртеше при студено време.Сега съм с 74A/h(за 2.0 бенз става въпрос) и мога да я карам като електрокар.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#12
Акумулатор Banner
Стартерен акумулатор 74Ah, 12V
Пусков ток 680А по EN
Утре започвам преглед на всичко и ако намеря нещо ще казвам
Reply

#13
С този акумулатор не трябва да има проблеми ако е нов. Настоявай да го сменят. Процеса с "успиването" се случва на стари акумулатори с калцирани клетки, ако се случва с нов - акумулатора не е читав.
Reply

#14
Акумулатора ми е на една година, 90Ah / 760А / 12V. Сменил съм и генератора, защото мисля да слагам музика, а и заради акумулатора също, за да може да го зареди.
d4192t 1998
Reply

#15
joro74 Wrote:Имаше едни драми със "заспиване" на процесите в акумулатора при студ и ефекта беше зареден акумулатор, а не може да завърти. Не помня теорията, но се случва. Това е номер за заобикаляне на проблема:

Дърпаш лостчето на дългите (за примигване) за около 4-5сек, отпускаш за 2-3сек, после пак пускаш дълги за 4-5сек, пак отпускаш за 2-3сек.
Така няколко пъти-това кара електролита да се затопли, което от своя страна подготвя акумулатора за големия стартов ток при студения старт.
стар :!: :!: :!: , но много полезен трик, нищо , че акумулатора ми е чисто нов на bocsh , сутрин преди да запаля, първо пускам за кратко дългите, както каза колегата, електролита се възбужда, никакви грижи само, след десетина петнадесет секунди да запаля, при по-студено (разбирай, над минус 10-15 градуса) , операцията може да се повтори два три пъти, и после никакви грижи Big Grin
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#16
Aма за бензинка ли става на въпрос, защото ако е при дизел не се ли получава същото, но вместо да си играеш със светлините, подгревателните свещи да вършат тази работа.
d4192t 1998
Reply

#17
На теория да, на практика при моя форд дизел ако прецъкам фаровете преди палене върти по мощно, но там акумулатора е на 5 години. Допреди тази зима не ми се е налагало да правя този номер.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
Е аз тоя "трик" си го имам "вграден" - при даване на контакт освен свещите, ми се пускат и фаровете, пък аз грея и по два пъти.... Иначе е доста стар, да. А обмислям да си направя и калъф за акумулатора като на едното от Голф-четата - помага, и то доста. Проверено с тестове Smile

Иначе моя акумулатор е "някакъв там", с какъвто са ми я дали лятото в автокъщата. Няма надписи, няма етикети, няма и проблеми Big Grin

ПП: Ако напрежението на един акумулатор падне под 8V, той не само няма да запали, но и е за боклука поради необратими химически процеси, които протичат него когато падне под 10V. Не че не може да си джиткате с него и с една зареждачка, но никога няма да достигне първоначалния си капацитет. Същото важи и за акумулатори, които не са използвани повече от месец-два. Причина - сулфат на бучки, който не се разтваря в електролита. За любопитните - купете си тестери за концентрация на киселината в акумулаторчетата. След работа на автомобила (в заредено състояние) гоните 1,28г/куб.см., при максимално разредено състояние не трябва да е под 1,12.

Абе... писано е много, търсете в нета и четете Wink
Reply

#19
сутрин като запаля и на мен светлините ми мигат като подавам газ за кратко и после се оправят.значи е нормално щом и при вас е така Smile
Reply

#20
При отрицателни температури всичко изглежда по друг начин.
Акумолаторите и всякъкъв вид батерии при отрицателни температури губят много от капацитета си.
Най зле в това отношение са литиевойонните и литиевополимерните (погледнато реално единствения плюс на тези батерии е далеч по малкия размер за единица енергия спрямо останалите всичко останало им е терсене).

Да се върнем на автомобилния акумолатор. Използват се предимно оловни поради факта, че могат да дадат огромен ток на единица капацитет (300 - 500А) нужен за завъртане на мотора от стартера. Например литиева батерия при подобен начин на работа се пали и гори с пламък(като първите лаптопи на Сони... :wink: ).
Всъшност поглеждайки в гугъл намерих тази статия, която мисля доста точно описва работата с оловен акумолатор:
http://kosharata.com/archives/53
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)