Волво Клуб - България

Full Version: С какво масло да карам?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Колеги кажете с какво масло карате вие и отзиви. Аз съм с 10 в 40 но ми препоръчаха някакъв Кастрол за след 100000км .
Колко пъти да ти отговарям?! Караш с 10/40 или 5/40. Маслата за 'след 100 000' са рекламен трик да си продават минералните масла. В сервизния план за Волво до 300 000 се кара с едно и също масло. Castrol е много пари за нищо, маслата им са като на всички останали, но цените са двойни.
Аз карам с Castrol 10w40. 11000км вече. До днес нямам проблеми. Сигурно скоро ще го сменя, но пак ще сложа Кастрол. Доволен съм.
Не рискувам да слагам друго масло, т.е. друга марка. Парите са повече, но колата мърка като коте.
Аз карам със Mobil 1 Super 2000 10w40 и нямам проблеми.
Карам само с Кастрол, не прави експерименти с други масла, недоказалисе. Впрочем внимавай, че е пълно с ментета Кастрол, успех...
joro74 Wrote:Колко пъти да ти отговарям?! Караш с 10/40 или 5/40. Маслата за 'след 100 000' са рекламен трик да си продават минералните масла. В сервизния план за Волво до 300 000 се кара с едно и също масло. Castrol е много пари за нищо, маслата им са като на всички останали, но цените са двойни.

Абсолютно е прав колегата!
Аз бих добавил само Fuchs Titan supersyn е маслото и нямаш никакви проблеми. Маслото е номер едно без конкуренция, това не съм го измислил аз, порови се тук там и ще разбереш защо. Wink

Поздрави
А аз ползвам продукти на "IGOL" Wink
В момента съм с Приста 5в40 синтетика и няма проблеми.
Мобил колега Мобил.Не веднъж съм писал.Много съм доволен Wink
Аз пък съм с масло от майстора .... като най - важното е, че маслото е неотработено .... т.е. ново .....
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11