Волво Клуб - България

Full Version: Фарове XС90 - къси (регулиране)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
JMI Wrote:Влади,

тези пък глупости незнам от къде ги извади! :roll: XC70 е толкова Форд, колкото и XC90, като изключим платформата (Ако въобще са Форд) Wink ! Това са приказки на лаик и не подхождат на човек претендиращ, че има добри познания!
Фаровете на 70ката нямат нищо общо с Форд и честно нямам представа, от къде я набавяш тази информация, след като и на двата модела се слагат ксенонови фарове, след като марката е собственост на Форд, а не преди!
Няма глупости, Данчо Wink
ХС90 е на платформа Волво Р2, а ХС70 след 2007 год. на платформа ФОРД Wink
Преди 2007 год. ХС70 е на платформа Р2, но твоето беше 2010 год., затова няма как да е са на една и съща Wink

btw ... горният пост е красноречив, но това няма да накара фаровете на ХС90 да се мърдат като луди при всяко палене :mrgreen:
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Влади,

тези пък глупости незнам от къде ги извади! :roll: XC70 е толкова Форд, колкото и XC90, като изключим платформата (Ако въобще са Форд) Wink ! Това са приказки на лаик и не подхождат на човек претендиращ, че има добри познания!
Фаровете на 70ката нямат нищо общо с Форд и честно нямам представа, от къде я набавяш тази информация, след като и на двата модела се слагат ксенонови фарове, след като марката е собственост на Форд, а не преди!
Няма глупости, Данчо Wink
ХС90 е на платформа Волво Р2, а ХС70 след 2007 год. на платформа ФОРД Wink
Преди 2007 год. ХС70 е на платформа Р2, но твоето беше 2010 год., затова няма как да е са на една и съща Wink

btw ... горният пост е красноречив, но това няма да накара фаровете на ХС90 да се мърдат като луди при всяко палене :mrgreen:

Да, това съм ти го написал ако все пак решиш да четеш! Wink Само не разбрах, какъв ти е проблема с мърдащите фаровете, те не са на Форд, така или иначе и са от по нов тип! За мен тези фарове са по-добри от на XC90-to, но няма да натрапвам мнение, всеки сам може да покара и прецени! Smile
Dodo 155 Wrote:...Реално няма смисъл да спреш колата наравно, после да се качиш и при запалване на фаровете да започне една игра на лупите все едно вестибуларният ти апарат се е повредил :lol: Каква промяна ще се е случила реално - никаква!...
Е не е никаква. Може да си я спрял празна, после да се качите 4-ма човека и три касетки домати :lol:

JMI Wrote:За мен тези фарове са по-добри от на XC90-to, но няма да натрапвам мнение, всеки сам може да покара и прецени! Smile
На V40-то фаровете определено осветяват осезаемо по-добре от на XC90. Също така по отношение на фордовските фарове, преди вече доста години имахме Mondeo в семейството (настоящото поколение като излезе) и там фаровете също бяха много добри, а и ми харесваше, че в допълнение към следенето на завоите имаше ъглови светлини за остри завои и градски условия.
Re: Фарове XС90 - къси (регулиране)

Мнениеот reticence » Вто Авг 19, 2014 3:24 pm

Dodo 155 написа:...Реално няма смисъл да спреш колата наравно, после да се качиш и при запалване на фаровете да започне една игра на лупите все едно вестибуларният ти апарат се е повредил :lol: Каква промяна ще се е случила реално - никаква!...


Е не е никаква. Може да си я спрял празна, после да се качите 4-ма човека и три касетки домати :lol:

-При това положение мърдат при стартиране на двигателя - саморегулират се спрямо промяната на нивото на колата Big Grin
Взехме да тъпчем на едно място ... :roll: :?
Дано поне колегата си регулира фаровете както трябва Wink
При мен стартират и след 1-2 секунди забиват ниско. Изписва ми на дисплея Headlamp Failure. Машинките работят, имам предвид жужат. С ксенон съм. Кое трябва да гледам? Сензора на задния мост, нивомера? Нищо не разбрах Smile
Здравей,

след като изписва Headlamp failure, тогава имамш изгоряла крушка, ако няма друго съобщение.
BilyanaBidji Wrote:При мен стартират и след 1-2 секунди забиват ниско. Изписва ми на дисплея Headlamp Failure. Машинките работят, имам предвид жужат. С ксенон съм. Кое трябва да гледам? Сензора на задния мост, нивомера? Нищо не разбрах Smile
Здравей, колега!
Най-сигурно ще е на VIDA, но по описания симптом и поведение, най-вероятно се касае за проблем в сензора на моста или лоша връзка.
За начало можеш да започнеш с проверка на въпросното шарнирче (сензорът) като му провериш буксата и напръскаш с WD40 (примерно), за да се раздвижи, ако е клеясало. Ако си по-технически грамотен и сръчен, можеш да го свалиш и отвориш с учебна цел 8-)
Не е нивоматът, т.к. тогава ще ти даде друга грешка.
Поздрави!
Здравейте,

Ако може и аз да питам нещо.

Доколкото разжрах, хоризонталното регулиране (завиването на фаровете) се извършва само, когато колата е в движение, така ли?

Ако има проблем със завиването на фаровете, ще се изпише ли грешка?
И ремонтират ли се тези "моторчета" ако има проблем с тях?

Причината: Наскоро си взех колата от обслужване и когато я прибирах в гаража ми направи впечатление, че светлината, която фаровете хвърлят на стената, вибрира. Досега никога не ми е правило впечатление да има вибрация от фаровете.

Още не съм карал по тъмно да видя дали завиват, но като цяло би било полезно да знаем повече за евентуалните проблеми с тези иначе така хубави фарове. Smile


Благодаря Ви за помощта.
valkovg Wrote:Здравейте,

Ако може и аз да питам нещо.

Доколкото разжрах, хоризонталното регулиране (завиването на фаровете) се извършва само, когато колата е в движение, така ли?

Ако има проблем със завиването на фаровете, ще се изпише ли грешка?
И ремонтират ли се тези "моторчета" ако има проблем с тях?

Причината: Наскоро си взех колата от обслужване и когато я прибирах в гаража ми направи впечатление, че светлината, която фаровете хвърлят на стената, вибрира. Досега никога не ми е правило впечатление да има вибрация от фаровете.

Още не съм карал по тъмно да видя дали завиват, но като цяло би било полезно да знаем повече за евентуалните проблеми с тези иначе така хубави фарове. Smile


Благодаря Ви за помощта.
Фаровете завиват само в движение, мисля беше над 5 км/ч. Вътре има един бутон на конзолата под климатика, трябва да са включени ... иначе няма да ги "криви" в завой.
Не знам дали ако моторче за завиване се развали ще изпише грешка на DIM, но със сигурност ще я запамети в модула и при диагностика с VIDA ще се види.
Вибрацията идва от не добре поставена крушка или не добре затворена скоба. Тук възниква въпросът защо евентуално вибрират, при положение, че нямат пипане майсторите вътре във фара?!
Не, машинката за хоризонтално положение не търпи ремонт, защото е във фара, под лупата. Трябва да се сваля стъклото и т.н., което не е предвидено.
Не казвам, че не е възможно, но по-вероятно е да се спука стъклото при сваляне или после да не залепне добре и постоянно да кондензира (изпотява) ... после възниква въпросът за намиране на моторче :mrgreen:
Има и друг вариант - ябълката за вертикалното положение да е излязла/счупена. Тогава пак може да вибрира.
Препоръчвам ти да свалиш фара, да махнеш капачката и внимателно да огледаш положение Wink
Pages: 1 2 3 4