Волво Клуб - България

Full Version: Кора под двигателя
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Колеги имам една молба. Ако е възможно, някой да снима кората под двигателя и да драсне няколко размерчета на закрепването, че така или инак не мога да намеря освен нова за една шапка пари и мисля да си скроя една. :roll: Става дума за 1,9 тди 97г., В40
Направих си въпросната кора от поцинкована ламарина 1мм, и мисля че стана добре. Ще пази колкото да не влиза мизерия, че се притеснявам най-вече за пистовия ремък и целия механизъм към него. Отне ми около 3 часа работа, но ако имах по-удобен канал и по-малък ъглошлайф щеше да стане доста по-бързо. Снимки....нъц...скапа ми се фотоапарата.
абе аз кората я имам, ама ми казаха че имало някакви щипки които били за брончта залепени и като е паднала щипките са останали на самата кора, майстора вика отивай лепи щипките за бронята и така ще ти я сложа...та и аз не знам как да я закрепя иначе мога да пусна снимки , ако проблема все още не е отстранем (става дума за В40) Big Grin
bg_tiger1978 Wrote:абе аз кората я имам, ама ми казаха че имало някакви щипки които били за брончта залепени и като е паднала щипките са останали на самата кора, майстора вика отивай лепи щипките за бронята и така ще ти я сложа...та и аз не знам как да я закрепя иначе мога да пусна снимки , ако проблема все още не е отстранем (става дума за В40) Big Grin

Проблема с падналата пластинчата щипка я реших кардинално, като разпробих отдолу бронята и кората и ги хванах с пластинчата гайка и съответно с винт. Стана по-здраво от яйце :wink: Big Grin
А аз захванах кората по предната част с видии за бронята, а отзад разпробих и захванах с поп нитове за гредата на двигателя. Лошото е , че ако трябва да се сваля кората трябва да имам под ръка нови поп нитове , за да я захвана отзад отново. Ама това надали ще е нужно в скоро време, да чукна на дърво Confusedalute:
Не знам за каква шапка пари става въпрос, но тази кора която е под двигателната част / щото надлъжната греда ги дели на две части/ спокойно се купува абсолютно оргиналдъ от МП за около умопомрачаващата сума от 68 лв. Big Grin
Грешка- 99,85 лв. Купих такава точно от МП преди година. Освен да са намалили драстично цената. И кората е цяла- от единия край на колата до другия. В средата се закрепя за надлъжната греда на двигателя. Иначе има още две по- малки части, но те са по - назад от тази кора.
Ами грешката е твоя ! Това за което ти обясняваш явно е кората под радиаторите, не под двигателя ! :lol:
Аз затова исках снимки в първия си пост. Май и сега няма да са излишни.
136лв, заедно с няколко щипки от МП.
Pages: 1 2 3