Волво Клуб - България

Full Version: От капачката на двигателя духа яко,..яко като вентилатор!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
:evil:

Уважаеми колеги, днес напрявих проверка на двигателя- дали пръска и духа при отварена капачка......Това го направих, защото ппрочетох Вашиш мнения, в които казвате, че е лошо ако духа от капачката на двигателя....Какво всъщност показва това?Индикация , за какво е?

А иначе- духа и то ЯКО ДУХА!Много силно духа от капачката, когато е развъртяна и колата работи? :evil:
същевременно на 4 ри места и правя диатностика и замерване степента на сгъстяване- нямало проблем казват.
Не се показва индикацията ,,чек енджин" засега и засега не гори масло.
Все пак това силно духане, какво индикира?
Проверявам, защото мой познат(сервизджия ) се качи на колата и каза ,че категорично не се движи и няма скоростта на кола 140 к.с. :evil:
А същевременно гори по 11/100......(

Явно избързах и купих сдухано Волво. :evil:
Повдигни щеката на маслото и виж дали от там духа и се надявай да не (духа). А въздухът който излиза има ли някакъв цвят? По капачката отдолу има ли някакви гнусотии? Проверете много добре картерната вентилация!

П.С. Колега мноого хора плащат да им духат а ти си трагнал да се оплакваш...(сори ама не се здържах) Big Grin Big Grin Big Grin
И аз мисля, че е от картерната вентилация. Имах подобен проблем на Кадетчето преди- беше тотално запушена и се опитваше да изхвърли щеката за маслото. След почистването и се отпуши да върви яко. За 1,3 карбуратор 120 на 2-ра и 160 на трета е страшна работа. Карал съм го до 180-190, но после става много нестабилен- не е като Волвака. Това обаче само за проверка на колата- нормално карам до 100-110, че и по бавно. За 15-20 минути по-бързо пристигане не ща да си тровя нервите. Карай си по-яваш и си оглеждай добре какво има по пътя и наоколо.
tronixxx Wrote:Повдигни щеката на маслото и виж дали от там духа и се надявай да не (духа). А въздухът който излиза има ли някакъв цвят? По капачката отдолу има ли някакви гнусотии? Проверете много добре картерната вентилация!

П.С. Колега мноого хора плащат да им духат а ти си трагнал да се оплакваш...(сори ама не се здържах) Big Grin Big Grin Big Grin


Ако духа от щеката, какво означава?Какво показва това?
Колата не регистрира проблем??????
Няма цват въздухът.Пръска и ситни капчици масло........
yasho Wrote:И аз мисля, че е от картерната вентилация. Имах подобен проблем на Кадетчето преди- беше тотално запушена и се опитваше да изхвърли щеката за маслото. След почистването и се отпуши да върви яко. За 1,3 карбуратор 120 на 2-ра и 160 на трета е страшна работа. Карал съм го до 180-190, но после става много нестабилен- не е като Волвака. Това обаче само за проверка на колата- нормално карам до 100-110, че и по бавно. За 15-20 минути по-бързо пристигане не ща да си тровя нервите. Карай си по-яваш и си оглеждай добре какво има по пътя и наоколо.

Ако е пробелм с картерната вентилация, какво следва?Какво се прави?
Опровимо ли е?колко пари излиза?
Съжалявам, че питам, но това ми е първата собствина кола и нямам знания и практичиски опит.

Вече се чудя Дали не сбърках, че не си взех някоя ,,полицейска" Астра ,,Класик", или нещо японско......
Razsipnik Wrote:
tronixxx Wrote:Повдигни щеката на маслото и виж дали от там духа и се надявай да не (духа). А въздухът който излиза има ли някакъв цвят? По капачката отдолу има ли някакви гнусотии? Проверете много добре картерната вентилация!

П.С. Колега мноого хора плащат да им духат а ти си трагнал да се оплакваш...(сори ама не се здържах) Big Grin Big Grin Big Grin


Ако духа от щеката, какво означава?Какво показва това?
Колата не регистрира проблем??????
Няма цват въздухът.Пръска и ситни капчици масло........

Трябва като подадеш газ да спира да духа през щеката на маслото. А на тихи да духа леко. Капчиците са нормални. Вентилацията е оправима....Що не вземеш да дойдеш утре пред НИМ в 12, че да я огледат колегите? Почти във всяка тема казваш, че не върви и не е наред...не си доволен, нямало 140 коня. Говориш за голфове, астри и т.н. Дай да я видим!
Ама колеги, ама мили мои утре ли е...........ауууууууууууууууууууууууууууууууу.....................хихихихихи
Сладури мои!
Там съм ......................
Обичам Ви.
Бих Ви целунал , ама сте мъже.
Razsipnik Wrote:Ама колеги, ама мили мои утре ли е...........ауууууууууууууууууууууууууууууууу.....................хихихихихи
Сладури мои!
Там съм ......................
Обичам Ви.
Бих Ви целунал , ама сте мъже.

Ами щот сме мъже пием бира! Big Grin Big Grin Big Grin Иначе не е зле да си проверяваш по често срещи на клуба....да не си така изненадан и да налиташ да ни целуваш Big Grin Big Grin Big Grin
tronixxx Wrote:
Razsipnik Wrote:
tronixxx Wrote:Повдигни щеката на маслото и виж дали от там духа и се надявай да не (духа). А въздухът който излиза има ли някакъв цвят? По капачката отдолу има ли някакви гнусотии? Проверете много добре картерната вентилация!

П.С. Колега мноого хора плащат да им духат а ти си трагнал да се оплакваш...(сори ама не се здържах) Big Grin Big Grin Big Grin


Ако духа от щеката, какво означава?Какво показва това?
Колата не регистрира проблем??????
Няма цват въздухът.Пръска и ситни капчици масло........

Трябва като подадеш газ да спира да духа през щеката на маслото. А на тихи да духа леко. Капчиците са нормални. Вентилацията е оправима....Що не вземеш да дойдеш утре пред НИМ в 12, че да я огледат колегите? Почти във всяка тема казваш, че не върви и не е наред...не си доволен, нямало 140 коня. Говориш за голфове, астри и т.н. Дай да я видим!


Ама утре ли е наистина, пред ,,Националния исторически музей"- томно пред площадчето с градината ли?Пред предния вход?
Много ли колеги идват?
Мога ли утре да стана член на клуба Ви и да получа стикери, карта , кант за регистразционните табели със сайта на клуба....
Да не ми се подигравате нещо на инфантилния външен вид????? :oops:
Това не е шега работа, клубна среща....да няма ,,сапунка"..
Колко човека очаквате горе-долу......
Това за бирата- аз винаги имам в колата 2 стека, кенчета, ама са разнородни...за почерпка на приятели.....
Сигурно ще ме скъсате от майтап..........
Нищо поне ще ми прегледате МПС-то.
Ама честно да ми кажете .
Pages: 1 2 3 4 5 6