Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: SavaGuacy
» Forum threads: 26,881
» Forum posts: 317,063

Full Statistics

Online Users
There are currently 1631 online users.
» 0 Member(s) | 1626 Guest(s)
Applebot, Bing, Facebook, Google, Yandex

Latest Threads
EGR Проблем с Волво В90 К...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: BeBe8TH
9 hours ago
» Replies: 2
» Views: 15
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: stoian valkov
04-25-2024, 12:13 PM
» Replies: 26
» Views: 1,277
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 123
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 34
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 199
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 51
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 42
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 138

 
  Gaz
Posted by: liubo_v40 - 01-29-2006, 04:36 PM - Forum: Газ - Replies (115)

Здравейте Колеги,
Съвсем пресен съм във форума и сега пиша за първи път.
От съвсем скоро съм щастлив собственик на Volvo V40 2.0/16V. Много съм доволен, върви жестоко, но с тази цена на бензина съм се замислил за ГАЗ. Дали някой от вас е слагал газова уредба (пропан-бутан или метан)? Притеснявам се да не ми се прецака количката, а и като знам и какви майстори има направо ме хваща шубето.
Ще съм ви благодарен ако споделите опита си с мен.


Браво на създателите на сайта. Готино е организиран и без излишни неща по него. Предния път като влизах прочетох нещо за някакво местене на друг адрес, но се надявам, че ще получим и по мейла като стане това.
Чаоооо

Print this item

  Ресетнах "service-light"
Posted by: sss - 01-27-2006, 10:17 AM - Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo - Replies (47)

Значи как стана:
Свалих си аутодата 2004. Там като зададеш марка/модел/година/двигател излиза инструкция как се "нулира" service.
Следвах инструкцията и се получи :lol: :
запалих двигателя (изчаках да минат всички self-тестове - това не го пишеше, но- аз въпреки това), натиснах копчето за нулиране на километража за около 12 сек., service започна да мига. От тогава броих 4 секунди, пуснах копчето, чу се "бипване" и sevice загасна.
Ако не се уцелят точно 4 сек. лампичката ще загасне, но при следващото палене пак ще свети. Аз съм уцелил.
После погледнах в Аутодатата дали на всички S40 се гаси по аналогичен начин. На определени модели (двиг/година), пише, че се гаси само с компютър.

Print this item

  Случайност, опит за кражба или...
Posted by: sasho_s40 - 01-26-2006, 05:24 PM - Forum: На лафче - Replies (13)

Вчера като тръгнах за работа нещо леко потропваше отпред когато колата не се ускорява. Вечерта се усили. Тази сутрин взе да тропа сериозно и направих едно кръгче с нашия шофър да чуе. Почнахме да правим догадки - каре, лагер, диск, счупена накладка и т.н. неща които пресмятах на ум колко ще ми струват. То е и доста студено може да има замръзнало нещо да жули абе идей доста. Да ама като се прибирах сега то така се разтропа и почна да тресе че направо си се уплаших. Викнах комшията да направим едно кръгче и той рече карай в сервиз работата е дебела. дори без да е на крик като разклатя колата и се чува от предната лява леко клопане - лагер лелеее. Е да ама аз пипнах с два пръста една гайка и тя ОТВЪРТЯНА И ВТОРАТА И ТРЕТАТА И ЧЕТВЪРТАТА. извадих ключа и ги завих, а на другите гуми не можах да мръдна дори една. Е за пръв и последен път тези гайки аз, тоест в сервиз ( в Друмник затягат дори с динамометричен ключ и то пред клиента задължително ) съм ги отвивал септември.
А сега ми кажете това случайност ли е или опит за кражба.
или...

ПП. Ще си сипя една ракия ( няколко пъти )че направо ме втресе като си помисля какво можеше да ми дойде до главата.

Print this item

  google или разпространение на сайта ни
Posted by: Efri 850 - 01-25-2006, 07:38 PM - Forum: Новини - Replies (14)

Кога ще може да ни има в Гугъла или да сме по напред?
Търсех но думата VOLVO в България или български страници иняма - поне в началните.
Появява се винаги дира, но нашия форум НЕ.

Print this item

  Дира неработи или вече умира
Posted by: Efri 850 - 01-25-2006, 04:25 PM - Forum: Новини - Replies (3)

От няколко дена искам да напиша нова тема или да отговоря на някой и се нестава и нестава.
Добре че все още може да влизам НО за мен той вече НЕРАБОТИ.
Или Админа там ЛЕРОЙ не направи нещо или просто няма да влизам вече.
СЪЖАЛЯВАМ.
п.п.-И аз имам нерви но неможе половин ден да не мога да дам мнение.

Print this item

  VOLVO_VADIS_2003D.iso
Posted by: sasho_s40 - 01-24-2006, 08:22 PM - Forum: На лафче - Replies (51)

В момента смуча VOLVO_VADIS_2003D.iso с около 80-100к/сек за 3.6 ГБ и смятам до утре да го имам. вечерта ще пробвам да разбера става или не и ще пиша - дано не е разочарование . за който иска да пише в гугъла онова горе и да тегли иначе казано
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.torrentz.com/torrent_260451.html">http://www.torrentz.com/torrent_260451.html</a><!-- m -->

ако тръгне ще кандидатствам официално за член на ХПИ хоме пират индъстри щото досега бях самостоятелен неофициален симпатизант на организацията. :lol: :lol: :lol:
ако не ме приемат поне ще искам препоръки :roll:

Print this item

  Един инт'ресен линк
Posted by: Garfield - 01-24-2006, 02:05 PM - Forum: Volvo в глобалната Мрежа - No Replies

Това го изкопах от един руски форум.

https://www.volvotechinfo.com/WD123/

Много интересни неща намерих!

Попробуйте! :lol:

А ето и още един много интересен линк:
http://www.s--v--r.narod.ru/

Такаааа...... и за руско говорящите.... още един линк.
http://www.autolib.diakom.ru/CARS2/index.html

Богата библиотека за 7хх, 8хх и 9хх серии...

Print this item

  зимните спортове
Posted by: gadnia_metal - 01-24-2006, 11:58 AM - Forum: На лафче - Replies (5)

имам едно такова малко странично питане към колегите от софия. Разбрах, че около стадион васил левски става голям пазар за пособия за зимен спорт. Някой ходил ли е там, купувал ли си е нещо и въобще какво мислите за излаганите там стоки. Ако някой може да ми каже, в кой ден става тоя пазар и как са цените ще бъде още по добре. Конкретно търся сноуборд сандвич изработка, 165-170см дължина, 90-100см широк, с меки автомати. Моля споделете опит. Благодаря!

Print this item

  Нафтата ли ми замръзна!?
Posted by: Пангев - 01-24-2006, 08:07 AM - Forum: Дизел - Replies (55)

За дизел става въпрос. Тая сутрин запалих без проблеми. Колата си вървя нормално. След 15-на километра обаче колата загуби мощност. Когато подам газ тя гасне. Като я запаля без газ двигателя си работи. Едва се прибрах на 1-ва, 2-ра - на ниски обороти. През ауспуха излизаше странен синкав дим. Дали по признаците които описах може да се каже че нафтата е замръзнала. Сложил съм една добавка срещу замръзване на горивото но дали е ефикасна - не знам

Print this item

  Отново да зачекна въпроса за СТИКЕРИ-те
Posted by: хамлет - 01-23-2006, 10:49 PM - Forum: На лафче - Replies (33)

Честно казано аз от скоро съм "Воловар" както се изказваше някой от по старите членове. Не съм се записвал някъде или незнам си кво там ама неми пречи да се чуствам един от групата.
Та мисълта ми е да обсъдим по подробно идеята за Стикери на клуба, лого евентуално като аз мога да се заема м/у другата ми работа да понаправя нещо, нищо че ме чака и главната страница на сайта ще се опитам по малко по малко да оправя всичко ама немога да огрея навсякъде ;о), Каквото мога ще помагам докъдето времето стигнеи квото сабя покаже.
За сега най вече искам някакви предложения (големина на стикерите, място където ще се намират и такива неща).
За лого тия дни като ми поостане време ще опитам да направя няколко проекта и ще ги пусна за гласуване.

п.п. Май някъде бях зачекнал тая тема със стикерите ама не помня и аз вече къде. Това е засега чакам мнения.

Print this item