The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Каква температура поддържат Volvo S40 .

#11
Абе колеги вашите стойности не са ли малко високи .. мойта S40 със инфоцентър на дълъг път поддържа от 78-максимум 81 градуса температура ?!?!?! Smile
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#12
momcho00 Wrote:Абе колеги вашите стойности не са ли малко високи .. мойта S40 със инфоцентър на дълъг път поддържа от 78-максимум 81 градуса температура ?!?!?! Smile


Термостатът ти е за смяна!
Ха добре дошъл в клуба на Волво С40! Big Grin

Послепис:
Това ,че термостатът ти е за смяна не е проблем.....Не е фатално...няма да прегрее колата...но ще имаш леко повишен разход на гориво....
Нормалната работна температура за тези коли С40 е -89-90 градуса Целзий....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#13
Волвата с турбо (бензиновите) работят на по-големи температури от атмосферните...нали се сещате ,че системите са под налягане ,а по-голямо налягане значи по-висока температура на кипене Wink
Като цифри не знам ,но моята седи на средата винаги....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#14
И моята колица като стигне веднъж на средата и не мърда от там (поне з асега), без значение от сезона, наклона и външната температура. И аз нямам инфо център. При топло време и по-високи обороти на баир например мис е включва перката, но толкова. Стрелката не помръдва.
--< Volvo V40 1.9TD 90 hp 1997г. >--
КИРИЛИЗАТОР!
Reply

#15
Мойта държи 90 гадуса - като стигне до 92 термостата отваря и пада до 88 и пак до 90(показание по инфо център). Лятото в задръствания е вдигала и до 102. Перката мисля, че се включва около 95.

Razsipnik Wrote:Това ,че термостатът ти е за смяна не е проблем.....Не е фатално...няма да прегрее колата...
А какво ще стане ако термостатът, който зацепва и зимата не затваря, лятото зацепи и не отвори...
Reply

#16
Като не затваря колата загрява по бавно - за зимата става но не и за лятото, а когато е постоянно
затворен дига температура бързо и може много лесно да прегрее.
Reply

#17
Мойта печка държи постоянно 2-3 мм надоло от средата. Но май трябва да седи точно посредата.
Зима лете, си седи така. Единсветно зимата ако се спускам по продължително (примерно в някой проход), пада още. Но после се стабилизиара.
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#18
При мен застава по средата и не мърда нито в баири нито в града или когато и да е. Лятото си се включва и изключва вентилатора но стрелката не мръдва. Може би термостата ти е станал муден и не работи коректно. А щом и е под средата- опасенията са още по-големи. Така ти вдига и разход и износването е по-голямо.
VOLVO V40,1.9TDI 97г.
Reply

#19
s-s-s-nake Wrote:Мойта печка държи постоянно 2-3 мм надоло от средата. Но май трябва да седи точно посредата.
Зима лете, си седи така. Единсветно зимата ако се спускам по продължително (примерно в някой проход), пада още. Но после се стабилизиара.

Термостата не затваря плътно. Нищо, че си с дизелов двигател, стрелката показваща температурата на охл.течност трябва да ти е на "3часа" :wink: , ако си с табло без инфо център.Сменяй го и си свиркай :wink: Big Grin. Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#20
[Image: Photo0202.jpg]
Здравейте и от мен. Искам да попитам нормално ли е това показание за температурата на двигателя при извънградско шофиране при външна температура около 15 градуса. Колата е Волво В40 1.8 бензин 115к.с. 1998год. На мен ми се струва че е малко нисичка тази температура но не знам, имам колата от скоро, но досега като че ли стоеше малко по надолу от 3 часа. Досега повечето от извънградските са ми били на по високи външни температури и за това искам вашето мнение. Благодаря предварително.
[Image: Photo0199.jpg]
[Image: ab209937.gif]
раскрутка сайтов
ВОЛВО V 40 1.8 115к.с 1998год. B4184S, ГИ REG O.M.V.L
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)