The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дизел попрекашлюва на студено

#11
Quote:От известно време, особено след като се позахлади времето, сутрин възниква такава ситуация: Изгасва ми лампичката за подгряването, въртя и пали веднага, но киха, тресе, работи неравномерно известно време. Гледам отзад бели гъсти облаци от дим.

имах такъв проблем преди известно време, но при мен спираше да пуши бяло на 4-5 мин. (като по загрее малко). излезе от съпротивление в дюзата, замериха го с мултицет трябвало да е 106 ома и по принцип дюзата била неразглобяема (нова ~700лв.), но я разглобиха и ми сложиха някакво друго. а преди да разберат каде е проблема се съмняваха за някво клапанче в ГНП-то "с тези симптоми е само от клапанчето" (само ново 324лв.), добре че имаха оборотно при тях и не се наложи да купувам за да разбера че не е от него.



Quote:Нарочно карах до край, за да видя кога ще светне лампата за горивото и колко е резерва в червената зона

още при първия ми дизел стари дападжии ме посъветваха да не го оставям без нафта, защото това бил най-лесния начин да прецакаш помпата като я оставиш да заработи на сухо (нафтата я смазвала или нещо такова)
V40 1.9TD '98 90hp
Reply

#12
Quote:От известно време, особено след като се позахлади времето, сутрин възниква такава ситуация: Изгасва ми лампичката за подгряването, въртя и пали веднага, но киха, тресе, работи неравномерно известно време. Гледам отзад бели гъсти облаци от дим.

имах такъв проблем преди известно време, но при мен спираше да пуши бяло на 4-5 мин. (като по загрее малко). излезе от съпротивление в дюзата, замериха го с мултицет трябвало да е 106 ома и по принцип дюзата била неразглобяема (нова ~700лв.), но я разглобиха и ми сложиха някакво друго. а преди да разберат каде е проблема се съмняваха за някво клапанче в ГНП-то "с тези симптоми е само от клапанчето" (само ново 324лв.), добре че имаха оборотно при тях и не се наложи да купувам за да разбера че не е от него.



Quote:Нарочно карах до край, за да видя кога ще светне лампата за горивото и колко е резерва в червената зона

още при първия ми дизел стари дападжии ме посъветваха да не го оставям без нафта, защото това бил най-лесния начин да прецакаш помпата като я оставиш да заработи на сухо (нафтата я смазвала или нещо такова)
V40 1.9TD '98 90hp
Reply

#13
Малко лошо се изразих в началото. Заредих догоре щом ми светна лампичката и влязох в червената зона. Исках да проверя колко литра има в тази червена зона. Не съм карал докато свърши нафтата! :wink:
Май-май ще трябва да ходя да я диагностицират! Sad
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#14
Малко лошо се изразих в началото. Заредих догоре щом ми светна лампичката и влязох в червената зона. Исках да проверя колко литра има в тази червена зона. Не съм карал докато свърши нафтата! :wink:
Май-май ще трябва да ходя да я диагностицират! Sad
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#15
И аз го имах(м) тоя проблем. Симптомите са абсолютно същите - неравномерна работа и доста бялосинкав пушек докато позагрее и изключи автоматичния обогатител. После всичко изглежда нормално. Ходих при един дизелджия и след доста ровене ми каза че е от намалена компресия на един от цилиндрите. на 3 от тях компресията беше 25 а на другия - 20. Намалената компресия май се дължи на воден удар - когато закъсах веднъж в един гьол. Внимавайте с минаването през гьоловете защото 4хх смучат въздух доста ниско - там където са халогените.
Та човека ми понастрои малко помпата и сега пуши по-малко.

Успех Събине
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#16
И аз го имах(м) тоя проблем. Симптомите са абсолютно същите - неравномерна работа и доста бялосинкав пушек докато позагрее и изключи автоматичния обогатител. После всичко изглежда нормално. Ходих при един дизелджия и след доста ровене ми каза че е от намалена компресия на един от цилиндрите. на 3 от тях компресията беше 25 а на другия - 20. Намалената компресия май се дължи на воден удар - когато закъсах веднъж в един гьол. Внимавайте с минаването през гьоловете защото 4хх смучат въздух доста ниско - там където са халогените.
Та човека ми понастрои малко помпата и сега пуши по-малко.

Успех Събине
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#17
Нещо не е на ред с разпръсквачите.Провери си и подгряващите свещи че идва мраз.
Reply

#18
Нещо не е на ред с разпръсквачите.Провери си и подгряващите свещи че идва мраз.
Reply

#19
.... може би е вакум регулатора!!!!

Събине,
този сервиз който ме пита на Л.С. - е найстина добър.
На мен за 25мин. ми смениха една гумичка на нафтовата помпа - на полигонни условия.
Пари - малки, за същото нещо взимат трицифрена сума на други места!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#20
.... може би е вакум регулатора!!!!

Събине,
този сервиз който ме пита на Л.С. - е найстина добър.
На мен за 25мин. ми смениха една гумичка на нафтовата помпа - на полигонни условия.
Пари - малки, за същото нещо взимат трицифрена сума на други места!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)