The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дизел попрекашлюва на студено

#21
Реших, че е редно да довърша и затворя тази тема:
Ефри ме изпрати при наистна изпитани и читави майстори и ето резултата - сменени 4 бр. разпръсквачи за дюзи /някои от тях пикаещи/ и една подгряваща свещ /изгоряла/!
Компресията е супер! :lol:
Пикаещите свещи спомагали за по-бързо износване на двигателя! Консуматив, който се сменял на 50-100х км. Не ме питайте колко струват, защото били много специални за 1,9 ТД на Рено.
Кашлицата и прекъсването при палене били от едната неработеща подгряваща свещ.
Сега вече не кашля и придърпва като паля сутрин! Няма го вече онзи ужасен бял дим при палене и при пускане на газта - дадоха малко предварение на запалването. :lol:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#22
Реших, че е редно да довърша и затворя тази тема:
Ефри ме изпрати при наистна изпитани и читави майстори и ето резултата - сменени 4 бр. разпръсквачи за дюзи /някои от тях пикаещи/ и една подгряваща свещ /изгоряла/!
Компресията е супер! :lol:
Пикаещите свещи спомагали за по-бързо износване на двигателя! Консуматив, който се сменял на 50-100х км. Не ме питайте колко струват, защото били много специални за 1,9 ТД на Рено.
Кашлицата и прекъсването при палене били от едната неработеща подгряваща свещ.
Сега вече не кашля и придърпва като паля сутрин! Няма го вече онзи ужасен бял дим при палене и при пускане на газта - дадоха малко предварение на запалването. :lol:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#23
пикаещи дюзи по-скоро :roll:

е все пак кажи колко струват да се подготвим психически :?
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#24
пикаещи дюзи по-скоро :roll:

е все пак кажи колко струват да се подготвим психически :?
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#25
Аз 'що си мисля че прекашлянето и дърпането не е от свещи, миналата зима при най големите студове палех (макар и малко трудно) с две неработещи свещи, но прекашляне и придърпване няма, доколкото знам(несъм вещ) подгряващите свещи имат роля само в началото при паленето, после горивото си се подгрява от вече леко загретия двигател или нещо такова.
Reply

#26
Аз 'що си мисля че прекашлянето и дърпането не е от свещи, миналата зима при най големите студове палех (макар и малко трудно) с две неработещи свещи, но прекашляне и придърпване няма, доколкото знам(несъм вещ) подгряващите свещи имат роля само в началото при паленето, после горивото си се подгрява от вече леко загретия двигател или нещо такова.
Reply

#27
S.B. Wrote:Реших, че е редно да довърша и затворя тази тема:
Ефри ме изпрати при наистна изпитани и читави майстори и ето резултата - сменени 4 бр. разпръсквачи за дюзи /някои от тях пикаещи/ и една подгряваща свещ /изгоряла/!
Компресията е супер! :lol:
Пикаещите свещи спомагали за по-бързо износване на двигателя! Консуматив, който се сменял на 50-100х км. Не ме питайте колко струват, защото били много специални за 1,9 ТД на Рено.
Кашлицата и прекъсването при палене били от едната неработеща подгряваща свещ.
Сега вече не кашля и придърпва като паля сутрин! Няма го вече онзи ужасен бял дим при палене и при пускане на газта - дадоха малко предварение на запалването. :lol:

Прикашлянето, придърпването и белия дим са били от центровка на помпата, с предварението са го оправили, а от дюзите ти е чукал доста двигателя на студено и деЙствително е добре че си ги сманил, свеща е само за паленето и няма начин да е било от нея, нещо не си разбрал, но добре си направил, че си я сменил.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#28
S.B. Wrote:Реших, че е редно да довърша и затворя тази тема:
Ефри ме изпрати при наистна изпитани и читави майстори и ето резултата - сменени 4 бр. разпръсквачи за дюзи /някои от тях пикаещи/ и една подгряваща свещ /изгоряла/!
Компресията е супер! :lol:
Пикаещите свещи спомагали за по-бързо износване на двигателя! Консуматив, който се сменял на 50-100х км. Не ме питайте колко струват, защото били много специални за 1,9 ТД на Рено.
Кашлицата и прекъсването при палене били от едната неработеща подгряваща свещ.
Сега вече не кашля и придърпва като паля сутрин! Няма го вече онзи ужасен бял дим при палене и при пускане на газта - дадоха малко предварение на запалването. :lol:

Прикашлянето, придърпването и белия дим са били от центровка на помпата, с предварението са го оправили, а от дюзите ти е чукал доста двигателя на студено и деЙствително е добре че си ги сманил, свеща е само за паленето и няма начин да е било от нея, нещо не си разбрал, но добре си направил, че си я сменил.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#29
С паленето не съм имал проблем, но преди ремонта, както съм посочил и по-горе започваше едно димене, срам да те хване! :oops: Отделно, че за първите 5 мин. придърпваше.
Разпръсквачите ги взех по 70 лв. за бр.! :evil: И то със специална поръчка! :|
Но подгряващата свещ се оказа /по съвет на майстора/, че става и от VW - трябва само да се изшлайфа малко главата й за завиване, защото иначе опира в гнездото. Иначе е абсолютно същата като тази за Рено. Рядко ми се случва майстор да ми предложи по-евтин вариант. :lol: Ценовата разлика иначе не е голяма - за VW-16 лв. за Рено - 25 лв.
Сега обаче двигателят ръмжи по-силно, а преди маркаше! :wink:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply

#30
С паленето не съм имал проблем, но преди ремонта, както съм посочил и по-горе започваше едно димене, срам да те хване! :oops: Отделно, че за първите 5 мин. придърпваше.
Разпръсквачите ги взех по 70 лв. за бр.! :evil: И то със специална поръчка! :|
Но подгряващата свещ се оказа /по съвет на майстора/, че става и от VW - трябва само да се изшлайфа малко главата й за завиване, защото иначе опира в гнездото. Иначе е абсолютно същата като тази за Рено. Рядко ми се случва майстор да ми предложи по-евтин вариант. :lol: Ценовата разлика иначе не е голяма - за VW-16 лв. за Рено - 25 лв.
Сега обаче двигателят ръмжи по-силно, а преди маркаше! :wink:
Клубна карта № 0026
Пътят е труден за този, който не следва съдбата си!
-----------------
Volvo 460 GLE 1,9 TD 95 г.; Volvo S70 TDI 98г.; Seat Arosa 1.7 SDI 99 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)