The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампон на двигателя

#41
Не зная как вървят във Варна цените на услугите за рециклиране на тампоните, но аз мога да кажа колко ще ми струва на мен това рециклиране. Повече от 5 лв. за каучука и изпичането му няма да имам други разходи. Матрицата найстина ще "глътне" разходи за материал и труд но те в случая са без значение и са само за моя сметка. На никои няма да калкулирам тези разходи по матрицата. Единственото ми изискване на този етап е тампона който ще се рециклира да бъде от Volvo V 40 бензин около 2000г., защото моя двигател е такъв и искам да отделя повече време за нещо което на мен също ще ми е от полза. По натам може да изработя и друга матрица за друг вид тампони. Каучука е на Bayer, фирмата изработва изключително "деликатни" каучукови изделия за нашия и чуждия пазар.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#42
Здравейте колеги,
На снимката на ЕМЕТО1 рециклирания ми изглежда рециклиран по описания от мен начин (на първа страница в темата). Тампона който е използван е същия размер като тампона на задното окачване( на носача където се захваща за купето). Там съм написал че е необходимо да се направи една втулка за да пасне на корпуса на оригиналния тампон. Решението за мен проработи много добре но за кратко, просто гумата се отлепи от метала. Идея си нямам защо , дали от температурата дали от натоварването.Другия тампон който е на снимката е от тия които СА ПЪЛНИ с флуид Wink , тампона не е само гума.
@dilana колега ако направиш това което си описал , моля сподели след едно 1000 км как е, как се държи , има ли паразитни вибрации.
@bandido колега въпроса ми към теб е , не му ли пречи загряването на този каучук? Как се отразява високата температура на "спойката" метал-каучук. Всички други тампони по мотора работят на много по ниска температура и при тях няма ядове ако се рециклира по такъв начин. Тампона който е с флуид е "запечатан" с метална обшивка, не се разчита на някакъв вид вулканизация.
п.п. някъде бях мярнал из форум тема как този тампон е запълнен с нещо като силикон. Нека си "признае" Big Grin колегата как се държи този тип "рециклиране" .
Reply

#43
Не е със силикон а е с полиуретанов уплътнител, не съм аз, но ще споделя, при запалване втриса яко, после утихват нещата и се държи относително добре, предполагам, за това не е пълен целият с гума(оригиналният де), за да се избегне това втрисане при старт, а до колкото знам , на 40-ките няма тампони пълни с каквото и да е било, само гума са си :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#44
Здравейте колеги.В по преден пост писах, че видях тампон рециклиран за 90 кинти някъде в София, който изглеждаше като оригиналния.Адаша Ицо850 ми го показа на колата на негов приятел.За повече инфо, питайте го на лични.За описания от мен начин(от един колега) работи, но сега в студа докато загрее има вибрации,заради втвърдения полиуретан(около3-5мин. докато загрее до 50-тина градуса),след което колата си работи добре.И пак да кажа новия тампон си е нов.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#45
bg_tiger1978 Wrote: Не е със силикон а е с полиуретанов уплътнител, не съм аз, но ще споделя, при запалване втриса яко, после утихват нещата и се държи относително добре, предполагам, за това не е пълен целият с гума(оригиналният де), за да се избегне това втрисане при старт, а до колкото знам , на 40-ките няма тампони пълни с каквото и да е било, само гума са си :mrgreen:

Те тука си вкара автогол - има и още как,питай traffic какво се случва като го нагрееш.Тампона за който става въпрос е хидравличен,същия тампон го има и в изпълнение само с гумена част,просто при монтажа на колите са слагани и от двата модела като разликата е само тази.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#46
bg_tiger1978 адски грешиш бате, тампон за 40-ките с "пълнеж" има Wink . Моята 40-ка е набор '96 и е с такъв тампон, новия който го купих също е с течност вътре(само незнам каква е Wink) иначе съм убеден че е пълен Smile. А за инцидента който говори Stanchoni ... аз мислех също като теб че не е пълен с нищо... и реших да го запаля с горелката за да изгори само гумата и да остане корпуса та да го рециклирам. След около 5-6 мин тампона се наду и се пръсна и врялата течност ми изгори доста добре ръката.. така че изобщо не ти вярвам че няма такива тампони в 40ките. Горе съм описал как се познават кой са "пълни с течност" и кои са просто гума Wink , а дали ще ми повярваш си е твоя работа Smile
п.п. Ицо може ли да го снимаш тоя рециклирания за 90 лв да го видим как изглежда?
п.п.2 за запълването с там квото беше ... разбрах че не върши работа, благодаря.
Reply

#47
Ок може и да има с течност вътре, просто си мислех , че като остарее гумата и се нацепи , тази течност би трябвало да изтече, но явно има и такива, рециклираният тампон е на колега от Варна, мисля че си беше пускал тема в раздела купува с ник георгигеоргиев или нещо подобно, ако той прочете и сподели и да покаже снимка, но все така моето мнение си е че най-добре си е новият който си взех от Мото Пфое за 250 кинта и в момента имат пак в наличност, слагаш и забравяш вовеки :mrgreen:
П.П. Станчони, да ти приличам на Любослав Пенев - Супата? :twisted: :twisted:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#48
Колега трафик,запълнения тампон върши работа и в момента още съм с него.Това е временно решение докато събереш кинти за нов или докато ти го доставят.Моя стария беше тотално сдал багажа(даже не ставаше за рециклиране) а никъде в БГ и дори в централния склад на МП в Щвеция нямаше такъв в наличност(говоря за края на ноември 2011).Дидо тигъра взе последния наличен тогава. Сега вече имам нов и е въпрос на време да го сложа.А рециклирания бих го запазил за някой колега ако закъса.Относно рециклирания трябва да питам Ицо850 да щракне някоя снимка.Иначе вече има тампони в МП.ТРАФИК,пусни някоя снимчица на тоя хидравличния тампон и партномера му че не съм виждал такъв досега на 1.8 и 2.0-ка, пък и на колегите ще е интересно предполагам.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#49
traffic Wrote:@bandido колега въпроса ми към теб е , не му ли пречи загряването на този каучук? Как се отразява високата температура на "спойката" метал-каучук. Всички други тампони по мотора работят на много по ниска температура и при тях няма ядове ако се рециклира по такъв начин. Тампона който е с флуид е "запечатан" с метална обшивка, не се разчита на някакъв вид вулканизация.
п.п. някъде бях мярнал из форум тема как този тампон е запълнен с нещо като силикон. Нека си "признае" Big Grin колегата как се държи този тип "рециклиране" .

Каучуците са най различни по свойства, показатели и са разделени по групи. Има каучуци за всичко. На най "обикновените" каучуци максималната работна температура е до 100С (Целзии), на следваща група от "обикновените" каучуци максималната работна температура е до 150С. Има силиконови каучуци на които максималната работна температура е до 250С-300С. Но там нещата са по сложни от гледна точка на технологията на изпичането на каучука, а и самия каучук е доста по скъп. Там цената за рециклиране може да отиде около 50лв. Не зная каква е температурата до която се загрява тампона от двигателя през лятото, когато ще бъде максимума на нагряването. Предполагам, че тампона тогава едва ли ще се нагрее повече от 80-100С. Просто трябва да се измери температурата на тампона лятото в пиковите горещини, но сега е зима и няма как да се измери максималната температура на загряване му. Има мултицети които мерят температури, а аз имам и специален термометър така, че измерването на температурата не е проблем. Атхезията на каучука към металния корпус може да се получи доста добра. Има лепила които се нанасят по металния корпус, след което се пресова каучука и след това се изпичат заедно. Залепването е доста яко. Тук е важем момента да се знае каква е твърдостта на каучука на оригиналния тампон. Защото всеки каучук си има различна твърдост след изпичането му. Да не се окаже, че каучука на рециклирания тампон е твърде мек или твърд и да стане пак белята!? Въобще докато се намери подходящия каучук ще мине време в шофиране и съответно демонтажи и монтажи.
Като гледам тампона ня моята кола все повече ми заприличва на хидравличен с масло вътре в него. От страни е капсолован с шайби който са застопорени чрез развалцоване на някакви жълти (предполагам месингов) пръстени /втулки/.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#50
Ще го снимам Ицо, няма грижи. Само дето е сложен на колата отдавна . Партномер нямам за съжаление. Изтървалия хидвавличен се познава по това че втулката в средата се допира почти до корпуса горе и има голям ход напред и назад. Най лесно се разбира/при здрави долни тампони/ като се сложи колата на ръчна и първа или задна и пускаш съединителя леко на тласъщи все едно ще тръгваш / да оказва долу горе такова напрежение. Заставаш отпред и ще се смаеш колко много "ходи" мотора. После като сложиш новия пак правиш това и ще видиш разликата.
@bandido така като те слушам и твоя тампон е от хидравличните Smile . Не съм наясно с каучуците, но при мен не се получи варианта. Тампона с който опитах е това <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=95870">http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=95870</a><!-- m --> , води се за окачване задно. За съжаление гумата се отлепи от метала, което аз отдавам на висикоата температура/възможно е и да е друга причината/.
п.п. някой може ли да ме светне що не ми се появява подписа Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)