The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво 460-жило за ръчната?

#11
карам 440 ,моите жила са здрави ,но апаратите на дисковете ми блокират и не могат да севръщат след като съм ги дръпнал , как да го отремонтирам това ,понятиеси нямам
Reply

#12
Проблема е в самите апарати. Нуждаят се от сваляне, почистване и раздвижване. Поне според мен.
Reply

#13
Martin Petrovich Wrote:Проблема е в самите апарати. Нуждаят се от сваляне, почистване и раздвижване. Поне според мен.

Би ли пояснил какво да раздвижа и как.Благодаря. Wink
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#14
Спирачните апарати се нуждаят от навремени ревизии. За целта се продават и ремонтни комплекти. Най често срещаните проблеми с тях са в следствие на износени уплътнения. В следствие на което вода и мръсотия са способни да достигнат до места до които не трябва. От там буталото в спирачния цилиндър започва да трупа по повърхността си ръжда, което пък от своя страна затруднява хода му. Буталото има и свойството леко да се разширява от топлината при по ефективно използване на спирачките. И ей го на проблема е на лице. След като сме натиснали спирачката, спирачната течност избутва буталото, а то от своя страна накладката към диска, образува се триене и автомобила спира. Проблема идва когато буталото не може да се върне и продължава да натиска накладката към диска, въпреки, че сме освободили крака от спирачката. За целта спирачните апарати се свалят и разглобяват. Почистват се (бутало,цилиндър..), сменят се гумените уплътнения и се цели буталото да може да се връща на ръка. Към ремонтните комплекти се продават и греси за смазка които са предназначени за спирачни апарати.
Reply

#15
Martin Petrovich Wrote:Спирачните апарати се нуждаят от навремени ревизии. За целта се продават и ремонтни комплекти. Най често срещаните проблеми с тях са в следствие на износени уплътнения. В следствие на което вода и мръсотия са способни да достигнат до места до които не трябва. От там буталото в спирачния цилиндър започва да трупа по повърхността си ръжда, което пък от своя страна затруднява хода му. Буталото има и свойството леко да се разширява от топлината при по ефективно използване на спирачките. И ей го на проблема е на лице. След като сме натиснали спирачката, спирачната течност избутва буталото, а то от своя страна накладката към диска, образува се триене и автомобила спира. Проблема идва когато буталото не може да се върне и продължава да натиска накладката към диска, въпреки, че сме освободили крака от спирачката. За целта спирачните апарати се свалят и разглобяват. Почистват се (бутало,цилиндър..), сменят се гумените уплътнения и се цели буталото да може да се връща на ръка. Към ремонтните комплекти се продават и греси за смазка които са предназначени за спирачни апарати.
ръчната Confusedhock: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#16
Имайки проблем с буталото проблема оказва влияние и върху ръчната. След дръпване на ръчната и в последствие отпускане, ако имаме проблем с буталото то и в този случай няма да се върне назад и ще продължи да натиска накладката към диска. Не съм спеЦ, нито майстор. Така ги виждам нещата и така споделям. Дайте вие предложение за решение на проблема.
Reply

#17

Най добре послушай колегите nikistk и bg_tiger1978 какъв съвет ще ти дадат. Аз не разбирам и пиша безсмислици. Пиша колкото да си чеша езика и да убивам времето. Най добре това което ти драснах по горе да не го взимаш в предвид. Айде лека вечер.
Reply

#18
благодаря колеги ще ги разхвърлям по празниците ,за да им видя сметката
Reply

#19
Колега не се обиждай обаче става въпрос за дискови спирачки.
Устройството им е доста по различно от барабанни.
Че трябва профилактика трябва но проблема се крие последно в цилиндърчето.
Има си винтове за регулиране тапи водачи и ти трябва шестограм 7–мица
който не се продава по комплектите.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#20
Тук като че ли всички визираха задни дискови спирачни апарати. Мартин принципно е прав. Аз подготвям тема как ревизирах моите с ремонтен комплект от скан-тех. А и из форума има достатъчно изписано за този проблем. Единственото което не е споменато е че въпросния шестограм за регулиране при некомпетентна смяна на накладки се преебава и започва да превърта. Тогава решението е втора употреба или да се пробва да се прокара нова резба и нов подходящ шестограм но последното е само теория. Ще се опитам скоро да постна снимки как рециклирах моите. Взех само гумички, но май ще се наложи и да сменя и буталото.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)