The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво V40 клопане отпред Вс. сменено?

#11
Колеги някои може ли да ми даде адрес в ebay за вътрешно ляво каре на полуоска(това което влиза в деференциала на скоростната кутия) или ако няма такъв да ми даде адреса за цялата полуоска? Защото не мога да се ориентирам много добре в търсенето. Благодаря!
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#12
<!-- m --><a class="postlink" href="http://carcats.ru/">http://carcats.ru/</a><!-- m -->
Виж тук ще си го намериш по партномер!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#13
Няма резервна част вътрешно каре - сменя се цяла полуоска. В ebay излизат скъпо, а са 3 модела и по снимка трудно ще уцелиш, иначе търсиш driveshaft.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#14
аз карам вече 40 хил. км. с рециклирано в Сф вътр каре .... вече съм забравил но повече от 100 лв не ми е излязло с труда
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#15
Имах подобен проблем след смяна на ремъците. Оказа се, че хлопа малката пластмасова кора, която се намира под ремъка, за да го пази от кал. Тя е закопчана с 3 копчета. При смяната на ремъците «майсторите» бяха откопчали 2 от тях и после не ги бяха закопчали. Останала висяща само на едно копче кората се беше извъртяла, опираше в полуоската и хлопаше при въртенето й.
V40, 2.0, 1997
Reply

#16
Днеска си говорих с моят майстор дет ми прави колата и вика че може би проблема да е във диференциала на скоростната кутия кадет влиза самото каре. Та не е гаранция че ако смена полуоската ще се опраи.???
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#17
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/DRIVESHAFT-CV-JOINT-BEARING-OUTER-MITSUBISHI-CARISMA-VOLVO-S40-V40-TDL9647-/120809355462?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c20cc78c6">http://www.ebay.co.uk/itm/DRIVESHAFT-CV ... 1c20cc78c6</a><!-- m -->
Виж това! Wink
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#18
snedkov Wrote:Днеска си говорих с моят майстор дет ми прави колата и вика че може би проблема да е във диференциала на скоростната кутия кадет влиза самото каре. Та не е гаранция че ако смена полуоската ще се опраи.???

Ти от майстор какво очакваш да чуеш?! Те основен ремонт за стари свещи правят.

Проверка за диференциал, но резултата пак не е сигурен. Ако имаш DSA - изключи го за теста.

Дигаш колата на крик отпред отляво без да сваляш колелата. Качваш се, палиш и даваш 2ра. Пускаш съединителя, ако колата тръгне - диференциал. Въртиш волана на около 20 км/ч открай, докрай - ако чукането се появи при въртенето - каре. Повтаряш теста отдясно.

Ако чукането не изчезва по време на теста - нещо опира.

Провери датчиците за ABS - ако са сменяни карета на италианските зъбите за ABS опират в датчика и трябва да се повдигне датчика с шайба. За да го провериш го извади и виж дали е опирал.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
ico_kosara007 Wrote:http://www.ebay.co.uk/itm/DRIVESHAFT-CV-...1c20cc78c6
Виж това! Wink

На мене ми трябва вътрешното каре 3ката което влиза в скоростната кутия.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#20
joro74 Wrote:
snedkov Wrote:Днеска си говорих с моят майстор дет ми прави колата и вика че може би проблема да е във диференциала на скоростната кутия кадет влиза самото каре. Та не е гаранция че ако смена полуоската ще се опраи.???

Ти от майстор какво очакваш да чуеш?! Те основен ремонт за стари свещи правят.

Проверка за диференциал, но резултата пак не е сигурен. Ако имаш DSA - изключи го за теста.

Дигаш колата на крик отпред отляво без да сваляш колелата. Качваш се, палиш и даваш 2ра. Пускаш съединителя, ако колата тръгне - диференциал. Въртиш волана на около 20 км/ч открай, докрай - ако чукането се появи при въртенето - каре. Повтаряш теста отдясно.

Ако чукането не изчезва по време на теста - нещо опира.

Провери датчиците за ABS - ако са сменяни карета на италианските зъбите за ABS опират в датчика и трябва да се повдигне датчика с шайба. За да го провериш го извади и виж дали е опирал.


Майстора ми е личен приятел от 10 години така че вариант да ме ебава няма. Когато последният път я гледахме я бехме дигнали във въздуха и нищо не се чуваше. Вчера като говорихме пак за тоя проблем според него леглото на карето което си е вътре в скоростната кутия се е деформирало и затва чука. Пак казвам че не ми чука като каре на завой а при движение направо по магистралата(например) си клопа и не се влияе от въртене на волан.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)