The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво V40 клопане отпред Вс. сменено?

#31
bell Wrote:А това клопане всъщност какво ще рече: усеща ли се като тресене по педалите и волана или само трака като звук. Ако е тракане -- на затворени прозорци ли се чува или при отворени?

Клопането се чува само няма тресене няма клопане по педалите. Само звук е и се чува след 50-60 нагоре. Като на завой примерно може да се усили, но е хаотично. Ако е нещо което е преебано мн яко ще клопа постоянно и ще може да го хванем.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#32
Готов съм ако си от София да се видим и да видим дали е същия шума.[/quote]
На драго сърце, но за съжаление съм в Стара Загора Sad
Друго което ми идва на ум е да е тръгнал вътрешния накрайник на кормилната рейка/от към секторната кутия-мисля че така са казваше/. Това тропане съм го чувал на Рено и се оказа този проблем.
Reply

#33
shopa Wrote:Готов съм ако си от София да се видим и да видим дали е същия шума.
На драго сърце, но за съжаление съм в Стара Загора Sad
Друго което ми идва на ум е да е тръгнал вътрешния накрайник на кормилната рейка/от към секторната кутия-мисля че така са казваше/. Това тропане съм го чувал на Рено и се оказа този проблем.[/quote]

Ще го имам впредвид. Мерси
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#34
Здравей колега, понеже по изчетеното до сега не срещнах мнение като моето, ще го споделя - имах подобно тропане и то се оказа от амортесиор, който беше частично изпуснал(като не беше омаслил отвън), тропането наподобяваше клопане не много остро, като не се осещаше луфт в ходовата част. Първоначално когато се появи беше само сутрешно време, до като колата се раздвижи и след това изчезваше , впоследствие вече се появяваше но не на дупки и павета ами по-скоро при по-големи разтваряния на амортесира при по-висока скорост. След смяна всичко се оправи, така че ако нямаш хлабини по окачването, твърде вероятно е да се окаже проблемът ти да е сходен с моя.
ПП На външен вид нищо не личеше, и с натискане на колата нищо не се случваше, проблема го хванаха на тестер за амортесиори;
Reply

#35
kiriko Wrote:Здравей колега, понеже по изчетеното до сега не срещнах мнение като моето, ще го споделя - имах подобно тропане и то се оказа от амортесиор, който беше частично изпуснал(като не беше омаслил отвън), тропането наподобяваше клопане не много остро, като не се осещаше луфт в ходовата част. Първоначално когато се появи беше само сутрешно време, до като колата се раздвижи и след това изчезваше , впоследствие вече се появяваше но не на дупки и павета ами по-скоро при по-големи разтваряния на амортесира при по-висока скорост. След смяна всичко се оправи, така че ако нямаш хлабини по окачването, твърде вероятно е да се окаже проблемът ти да е сходен с моя.
ПП На външен вид нищо не личеше, и с натискане на колата нищо не се случваше, проблема го хванаха на тестер за амортесиори;

Колега мерси за мнението ама на мен клопането не е през дупка а е при движението на колелото.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#36
kiriko Wrote:Здравей колега, понеже по изчетеното до сега не срещнах мнение като моето, ще го споделя - имах подобно тропане и то се оказа от амортесиор, който беше частично изпуснал(като не беше омаслил отвън), тропането наподобяваше клопане не много остро, като не се осещаше луфт в ходовата част. Първоначално когато се появи беше само сутрешно време, до като колата се раздвижи и след това изчезваше , впоследствие вече се появяваше но не на дупки и павета ами по-скоро при по-големи разтваряния на амортесира при по-висока скорост. След смяна всичко се оправи, така че ако нямаш хлабини по окачването, твърде вероятно е да се окаже проблемът ти да е сходен с моя.
ПП На външен вид нищо не личеше, и с натискане на колата нищо не се случваше, проблема го хванаха на тестер за амортесиори;
Имаш право...! И това съм го срещал като проблем.
Reply

#37
Колеги вчера разглобихме отпред . Свалихме полуоските . И двете имат малък луфт в леглата(става въпрос за вътрешните карета-откъм скоростите) и сигурно е от тях. Но за цени дяснята едвам я намерихме и беше 330 лв. И маи в край на сметка няма да ги сменявам и ще си карам така.
Някой може ли да каже дали е нормално вътрешните карета и на 2те полуоски да имат луфт вътре в леглата кадет влизат.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#38
Зависи от луфта. Имаше изписано по тази тема. Полуваловете не е задължително да се сменят. Могат да се рециклират... и всъщност "новият" полувал е рециклиран такъв.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#39
snedkov Wrote:Колеги вчера разглобихме отпред . Свалихме полуоските . И двете имат малък луфт в леглата(става въпрос за вътрешните карета-откъм скоростите) и сигурно е от тях. Но за цени дяснята едвам я намерихме и беше 330 лв. И маи в край на сметка няма да ги сменявам и ще си карам така.
Някой може ли да каже дали е нормално вътрешните карета и на 2те полуоски да имат луфт вътре в леглата кадет влизат.
Колега, гледам доста време мина, а по твоя проблем развитие...никакво!Като те чета - трошиш си парите, а резултат засега няма.Що не се кротнеш?Изчакай колата да си "каже" какво й е Idea

В миналото, когато баща ми купи първата семейна ладичка, още докато беше в гаранция й се появи едно хлопане по инерция между 40 и 60 км/ч!Къде ли не ходи, десетки майстори смени - от големи сервизи, та до квартални разбирачи, но това хлопане така и не откриха откъде идва :!: Сума пари потроши за диагностики и какво ли не!В крайна сметка му писна и реши да послуша съвета на един от майсторите - карай докато не се строши Idea Колата изкара 20 години преди да я откраднат - хлопането до последно си беше там, но на никой не му пукаше за него!Колата си вървеше отлично, като за лада де, товарена е яко, минавала е през какви ли не изпитания, издевателства и зверства - това хлопане, така и не даде проблем, но и не изчезна Idea

И аз като купих моето Волво му се връзвах много в началото.Една биалети близо половин година ме тормозеше, преди да разберат, че е от нея тропането.Само в оторизирания сервиз на Волво я гледаха три "майстора", "смениха" тампон на амортисьора, ако не бъркам, друг майстор каза, че били тампони на стабилизиращата щанга, та ги бях купил и аха да ги сменя, ама тя биалетата така се разтропа накрая - имах чувството, че колелата ми ще изпаднат!Е, видяха я най-накрая, смених ги и двете и всичко утихна :!: Едната биалета си беше здрава, та майстора ми каза да си я пазя, ако нещо се наложело :lol:

Виждам, че имаш енергия, желание, а може би и ти е кеф майсторите да ти бъркат по колата, но нали знаеш - една кола тръгне ли много по майстори.... :|
Успех Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#40
Ev-V50 Wrote:
snedkov Wrote:Колеги вчера разглобихме отпред . Свалихме полуоските . И двете имат малък луфт в леглата(става въпрос за вътрешните карета-откъм скоростите) и сигурно е от тях. Но за цени дяснята едвам я намерихме и беше 330 лв. И маи в край на сметка няма да ги сменявам и ще си карам така.
Някой може ли да каже дали е нормално вътрешните карета и на 2те полуоски да имат луфт вътре в леглата кадет влизат.
Колега, гледам доста време мина, а по твоя проблем развитие...никакво!Като те чета - трошиш си парите, а резултат засега няма.Що не се кротнеш?Изчакай колата да си "каже" какво й е Idea

В миналото, когато баща ми купи първата семейна ладичка, още докато беше в гаранция й се появи едно хлопане по инерция между 40 и 60 км/ч!Къде ли не ходи, десетки майстори смени - от големи сервизи, та до квартални разбирачи, но това хлопане така и не откриха откъде идва :!: Сума пари потроши за диагностики и какво ли не!В крайна сметка му писна и реши да послуша съвета на един от майсторите - карай докато не се строши Idea Колата изкара 20 години преди да я откраднат - хлопането до последно си беше там, но на никой не му пукаше за него!Колата си вървеше отлично, като за лада де, товарена е яко, минавала е през какви ли не изпитания, издевателства и зверства - това хлопане, така и не даде проблем, но и не изчезна Idea

И аз като купих моето Волво му се връзвах много в началото.Една биалети близо половин година ме тормозеше, преди да разберат, че е от нея тропането.Само в оторизирания сервиз на Волво я гледаха три "майстора", "смениха" тампон на амортисьора, ако не бъркам, друг майстор каза, че били тампони на стабилизиращата щанга, та ги бях купил и аха да ги сменя, ама тя биалетата така се разтропа накрая - имах чувството, че колелата ми ще изпаднат!Е, видяха я най-накрая, смених ги и двете и всичко утихна :!: Едната биалета си беше здрава, та майстора ми каза да си я пазя, ако нещо се наложело :lol:

Виждам, че имаш енергия, желание, а може би и ти е кеф майсторите да ти бъркат по колата, но нали знаеш - една кола тръгне ли много по майстори.... :|
Успех Wink

Колега мерси за събета. Пари не троша кой знае колко щото не сменям посгтоянно. Яд ме е че знам откво тропа и че нема как да го оправя. Иначе май и аз ще си свиквам и тва е . SmileSmile
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)