The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво V40 клопане отпред Вс. сменено?

#41
Здравейте колеги! Темата я следя с голям интерес защото и при мен на VOLVO – то се появи подобен проблем с хлопане от пред горе в дясно. Колата я купих има няма преди три месеца. В началото може би аз все още не и бях свикнал с ‘‘шума‘‘ и за това някои звуци не ми правеха впечатление но в последствие се оказа, че нещо хлопа отпред горе в дясно.Все едно, че нещо има в жабката и то се удря в стените й. Но жабката е празна. Ужас, това много ме разочарова. Ходих до няколко “майстора“ сменихме само биелетката която си имаше малък луфт но като цяло проблема си остана и изобщо не изчезна. Всъщност проблема с хлопането се чува много силно само когато я карам през павета или през “идеалните“ ни улици пълни с дупки. Там където асфалта е без дупки и гладък не се чува никакво хлопане, колата е перфектна абсолютно тиха и е истинско удоволствие да се шофира. Не “дърпа“ нито на ляво нито на дясно.Стъпи ли на дупки, които в София са на всякъде, хлопането е ужасяващо имам чувството, че нещо ще се разпадне от пред горе в дясно. “Майсторите“ казаха, че всичко и е на ред, и тампоните са здрави и амортесиора е здрав и геометрията е наред. Ама всичко е било както си трябва ама и хлопа. Ужас!!! Почвам да си мисля, че това е някаква екстра против тишинката.
Тук колегите kiriko и shopa споделиха мнение относно полускапан амортесиор, което в един момент може да се окаже, че и в моето Volvo е такъв проблема. Искам да попитам къде може да се направи такъв тест на амортисеора и каква е цената?
Колега kiriko ти къде си правил този тест и колко ти е струвало тази “гимнастика“?
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#42
Здравей колега.Провери си тампона на двигателя.Ако трябва го смъкни.И аз се чудих като теб и съвсем случайно го открих.Само че аз съм дизел.Успех
Reply

#43
Колега @vi4an76 благодаря за мнението и съвета ти, но какво означава "да смъкна тампона на двигателя"? Като отворя капака към двигателя там всичко "свети", като ново е. Тампоните на двигателя са здрави, двигателя е Volvo не е Renault. Всичко по двигателя си е наред. Колата при завои не трака от карета , както старото ми Fiat-че. Знам какъв е шума от карета, сега на Volvo-то е приглушен, не е чист метален.Нещо като хлопане, удряне на нещо като в неметал.До тук единствено версията за полу изпуснал амортисеор ми се вижда най вероятна. В краен случай ще го сменя и ще видя дали е от него. Ако хлопането си остане тогава много ще се ядосам. Майсторите гледаха корите отпред, натягаха винтовете им. Няма нищо разхлабено, кламбичкащо се и нещо което да липсва. Но хлопа, това много ме разочарова.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#44
Пробвай кормилната рейка, аз имах глухо хлопане по паваж от разхлабена кормилна рейка. Рейката има болт отгоре, който се натяга при луфт в рейката. За съжаление за да се натегне трябва да се свали рейката, а самото сваляне е неприятна операция. За да го провериш - на канал се увисваш на накрайниците на рейката.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#45
bandido Wrote:Колега @vi4an76 благодаря за мнението и съвета ти, но какво означава "да смъкна тампона на двигателя"? Като отворя капака към двигателя там всичко "свети", като ново е. Тампоните на двигателя са здрави, двигателя е Volvo не е Renault. Всичко по двигателя си е наред. Колата при завои не трака от карета , както старото ми Fiat-че. Знам какъв е шума от карета, сега на Volvo-то е приглушен, не е чист метален.Нещо като хлопане, удряне на нещо като в неметал.До тук единствено версията за полу изпуснал амортисеор ми се вижда най вероятна. В краен случай ще го сменя и ще видя дали е от него. Ако хлопането си остане тогава много ще се ядосам. Майсторите гледаха корите отпред, натягаха винтовете им. Няма нищо разхлабено, кламбичкащо се и нещо което да липсва. Но хлопа, това много ме разочарова.

Дори гумената част на тамппона да е видимо здрава и външно да не е разкъсана това не означава че тампона не е пътник. Има ли вибрация на волана на празен ход? За да определиш проблема трябва да си сигурен откъде идва шума. В купето под жабката се намира единствено климатика с вентилатора и въздуховодите. Можеш да погледнеш много лесно като свалиш кората под жабката. Ако имаш разкачена някоя от тръбите на въздуховодите това е също възможен причинител на въпросния шум, макар че и аз залагам на тампона на двигателя.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#46
@ joro74, благодаря и за твоето мнение. Ще проверя и кормилната рейка макар, че ме съмнява да е от там. както писах по горе хлопането се чува горе високо в дясно. От начало си мислеш, че е от тампона над амортисеора но той се оказа здрав. Самия амортисеор тогава също имаше вид на здрав, но не сме му правили тест. Само по външен оглед. Явно ще трябва да тествам амортисеора и тогава да се види неговата работа.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#47
Във волана няма никакви вибрации на празен ход, в движение колата не "дърпа" нито на ляво нито на дясно. Когато я карам по гладък асфалт, независимо от скоростта, нямам никакви забележки, всичко е перфектно. Но стъпя ли на паваж хлопането горе в дясно е ужасно. Ще сваля и кората под жабката да видя за някои разхлабен въздоховод. И това е добра идея. Благодаря!
Предполагам, че ако е тампон на двигателя то ще се чува някакъв шум и когато колата се движи по гладък асфалт или при работа на двигателя на место.В тези два случая всичко е нормално.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#48
Грешиш колега.На място и по равен асвалт няма нищо.Колата пееше,ама при неравност и някоя дупка (не яма :lol: )по нашите пътища се чуваше точно както го описваш ти.Сигурен съм че тампонът на двигателя.Пиши като откриеш проблема.Успех
Reply

#49
Ето снимка на вентилатора под жабката да се ориентираш какво има под таблото.


Attached Files Thumbnail(s)
   
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#50
ОК! Ще проверя и тампона на двигателя и въздоховодите на климатика под кората. Колко струва един нов тампон за двигателя на моята кола, ако имате представа де. Тук във форума видях, че има тема от един колега които търсеше усърдно тампон от двигател! Благодаря ви.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)