The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво V40 клопане отпред Вс. сменено?

#51
Тук идва неприятния момент че този тампон е около 250лв.с ДДС в Мото-Пфое.Затова първо се увери дали е от тампона,за съжаление не мога да ти кажа сигурен начин да разбереш дали си е заминал и дали е хидравличен или обикновен гумен при теб понеже в една и съща година на производство се срещат и двата вида.Ще ти пусна две снимки да видиш как изглежда нов тампон,не би трябвало да има чувствителна деформация ( изместване на тампона спрямо неговата среда) дори когато е монтиран на мотора. Ако ти е възможно дай ми номер на шасито (VIN) за да видя кой е тампона при теб за да проверим за цена.


Attached Files Thumbnail(s)
       
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#52
Ето и цените в Мото-Пфое на двата каталожни номера на тампоните.


Attached Files Thumbnail(s)
       
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#53
snedkov Wrote:Здравейте! Прочетох много неща по тази тема но не отркивам отговор. Преди 2 месеца купих Волво В 40 2.0 140кс. Имах клопане отпред. Оказа се вътрешно каре ляво, единия лагер се беше разглобил и ми го рециклираха. Има съвсем леко нараняване ( като драскотини) на лагерчето но доста хора ми го гледаха и казаха че не е проблем. Отдолу всичко е здраво - тампони на двигател шарнири, маншони абсолютно всичко . Клопането ми е хаотично от 20-30 км/ч до 110-120. Има го и по инерция и на скорост . Чува се отпред вляво. Моля ви ако някои е минал през такъв ремонт да каже. Готов съм ако някои го е имал да се видим и да каже дали е същния или да направим нещо друго.

здравей аз имам волво В40 и имам същия проблем и знам от каде идва проблема от тампоните на стабилизиращата щанга някои от тях като се износи се получава едно хлопане от пред докато караш колата трудно можеш да ги видиш тези тампони защото се падат зад носачите и зада се сменят се сваля целиа мост ако се окаже че проблема е от там ти препоръчвам да ги смениш и двата двата тампона са 64 лв със смяната в сержиза на волво ще струва около 80 лв със всичко и ти го правят за 1 час
Reply

#54
Коелга @ Stanchoni благодаря ти. От талона на колата предполагам това е VIN номера YV1W14F3YF508488. Новак съм както във форума така и с това VOLVO но от четенето до тук усещам, че този тампон май е едно от малкото "слаби" места на този "железен" автомобил. Във форума прочетох, че доста колеги търсят такъв тампон. Явно това е тампона на двигателя който е горе до ангренажния ремъм и този тампон често се поврежда. Всъщност тампоните които крепят двигателя към рамата би трябвало да са повече, поне три. Три точково окачване но се разбива най-често този. Това последното са мои анализи и се извинявам ако греша. Във форума намерих тема в която колеги са рециклирали този тампон със силикон. Доста колеги търсят втора употреба такъв тампон, някои се оплакват че в МП нямат налични тапмони а доставката във времето им е неясна. Явно и аз трябва да се наредя на тази опашка за тапмон. Ужас!!!
Тук от неприятното хлопане като звук какви други могат да бъдат пораженията по колата от този скапан тампон? То е ясно, че колата ще се кара докато реша този проблем с тампона. Проблема не е в парите, а в МП за доставката му.
Коелга @ Stanchoni ако може един въпрос малко извън темата - виждам, че използваш една програма VADIS за да ми показваш устройството на VOLVO-то, тази програма диагностицираща ли е и какви са и всички приложения? Благодаря!
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#55
Последицата от този тампон е скъсана двуцевка на ауспуха. Двигателят се лашка напред-назад повече от предвиденото и тампоните на ауспуха не успяват да го поемат. На практика двигателят е окачен на 4 точки - откъм скоростната кутия има същия тампон, но не се вижда от кутията на въздушния филтър. За съжаление дори 1 от 4те тампона да се скъса двигателят започва да се суче много.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#56
Колеги аз съм сменил 2 тампона на двигателя и ми ги намериха от СканТех и бяха по 60 лв бройката ако не се лъжа. Ако иска колегата да провери там.
Volvo V 40, 1999, 2.0 140hp
Reply

#57
snedkov Wrote:Колеги аз съм сменил 2 тампона на двигателя и ми ги намериха от СканТех и бяха по 60 лв бройката ако не се лъжа. Ако иска колегата да провери там.
Благодаря! Непременно ще проверя и там. Ще им звънна по телефона, на първи преглед в сайта им установих, че тези тампони не са налични. Не мога да разбера защо този тампон е такава дефицитна стока??? Нищо и никакво парче отливка с малко гума вътре в него, а струва луди пари и отгоре на това го няма?! А за скапването му да не говорим. Това просто не може да бъде истина.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#58
Колега @ snedkov имаш в предвид сайт <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.scantechltd.com/">http://www.scantechltd.com/</a><!-- m --> ? Ще ги питам утре сутрин непременно.
Тук един колега ми предлага от S40 2.0 бензин 136к.с 2000г. новия модел такъв тампон за 70лв.Въпроса ми е дали този тампон ще стане на моя автомобил? Благодаря!
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#59
bandido Wrote:Коелга @ Stanchoni благодаря ти. От талона на колата предполагам това е VIN номера YV1W14F3YF508488. Новак съм както във форума така и с това VOLVO но от четенето до тук усещам, че този тампон май е едно от малкото "слаби" места на този "железен" автомобил. Във форума прочетох, че доста колеги търсят такъв тампон. Явно това е тампона на двигателя който е горе до ангренажния ремъм и този тампон често се поврежда. Всъщност тампоните които крепят двигателя към рамата би трябвало да са повече, поне три. Три точково окачване но се разбива най-често този. Това последното са мои анализи и се извинявам ако греша. Във форума намерих тема в която колеги са рециклирали този тампон със силикон. Доста колеги търсят втора употреба такъв тампон, някои се оплакват че в МП нямат налични тапмони а доставката във времето им е неясна. Явно и аз трябва да се наредя на тази опашка за тапмон. Ужас!!!
Тук от неприятното хлопане като звук какви други могат да бъдат пораженията по колата от този скапан тампон? То е ясно, че колата ще се кара докато реша този проблем с тампона. Проблема не е в парите, а в МП за доставката му.
Коелга @ Stanchoni ако може един въпрос малко извън темата - виждам, че използваш една програма VADIS за да ми показваш устройството на VOLVO-то, тази програма диагностицираща ли е и какви са и всички приложения? Благодаря!

Правилно си се ориентирал,тампоните всъщност са 4 на брой и са означени на схемата от Вадис която съм постнал с номера на позиции съответно 1,14,23 и 7.Номера 14 и 23 се намират пред и зад двигателя ако си застанал пред колата, а номер 1 и 7 съответно вляво и дясно ако гледаш от същата позиция. Тампона който обсъждаме е номер 1 и да той е този до ангренажния капак.Както и Жоро е споменал последствията при скъсан тампон са усукване на мотора и съответно повреждане и на другите тампони като последиците могат да не са чак толкова драстични.За мен лично точно цената на тампона е проблем понеже не съм привърженик на способа - сменяй докато проблема изчезне,макар че доста "майстори" го практикуват. Както споменх и преди без да е колата пред мен не бих могъл да ти кажа способ да провериш тампона,има такива,но не искам да те подведа - това е все едно да искаш лекар да ти назначи диагноза по телефона.Убеди се първо откъде идва шума,а поръчката на тампона е лесна работа. Провери всичко което се движи вертикално по предницата - казваш че биалетата е здрава,както и тампона на амортисьора,може да е още и шарнир - амортисьор ме съмнява да хлопа толкова,но не е невъзможно.

Аз лично не бих сложил втора ръка тампон просто защото явно тези тампони имат определен "срок на служба" и е много вероятно ако си вземеш такъв втора употреба да е на края на срока на службата си и това да доведе пак до подмяната му което пак е свързано с даване на пари и не е ясно къде ще излезе сметката.

Относно Вадис - програмата си има диагностичните функции,но не разполагаме с "хардуера" за да я подкараме,а той струва една солидна сума и не е обоснована инвестицията,но това е една друга бира. Аз лично я ползвам само за да видя устройството на агрегатите в разглобен вид и за да търся оригиналните номера на частите.За по-новите модели има и на места описания са подмяната на някои детайли.Наскоро един колега откри онлайн вариант на Вадис,който можеш да пробваш ако се справяш с руския на адрес : <!-- m --><a class="postlink" href="http://carcats.ru/">http://carcats.ru/</a><!-- m -->
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#60
snedkov Wrote:Колеги аз съм сменил 2 тампона на двигателя и ми ги намериха от СканТех и бяха по 60 лв бройката ако не се лъжа. Ако иска колегата да провери там.

По 60лв.бройката са предния и задния тампони,този на мотора си е цифра.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)