The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Има нафта,а не ще да пали :(

#11
Сипи си нафта в резервоара, ще повъртиш малко на стартер като му даваш почивки, за да не го прецакаш . И зимата не се остава с малко нафта в резервоара.
Volvo V70 2.5 TDI-140hp:1998
Reply

#12
.. подкрепям колегата lordss !!! ... и направи следното ако колата ти харчи към момента 8 на 100 ... то ти сега сипи около 20 литра ... и така ще имаш да караш 100-на километра като след тях в резервоара ти не би трябвало да има по малко от 10-12 литра които предполагам ще са ти достатъчни стрелката ти да стой над червения сектор ... и след като минеш тия сто отиваш и сипваш и НЕ за 20 лева ...ами сипваш литрите които ти гори колата ...

... относно обезвъздушаването развиваш съвсем леко ... колкото да охлаби и то само една ... въртиш 4-5 секунди максимум и ако е протекла нафта я завиваш ... ако не пак 4-5 секунди въртиш и така с останалите ... има и друг вариант да си набавиш една фуния, туба нафта ... откачаш маркуча който е точно преди помпата и наливаш ... наливаш докато не чуеш че е текнала нафта в резервоара ... закачаш маркуча и въртиш .... като след това е хубаво да провериш пак дюзите ...

... така съм обезвъздушавал 2-3 пъти чужди дизели ... може и да не най точния метод но при мен винаги е сработвал Smile
Reply

#13
Ще я съсипеш така тази кола... Sad
Нафта за по 5-10лв, това на фона на 80-литровия резервоар, нали се сещаш как звучи? Колкото да му намокриш под-а и стените. Това не е кола за такъв тип каране!
Reply

#14
Проблема не е в количеството гориво (освен ако колата не е паркирана на някой баир),
на два -три пъти ми е свършвало горивото,наливам 3литра и на второто въртене за по 5-10 секунди
колата пали без обезвъздушаване .
Значи имах един случай наливам 20лтр. нафта минавам 50км и колата
прекъсна и угасна ,налях още 20лтр колата запали минах около 70км пак същата работа .Свалям помпата
в резервоара вадя от кошницата ,цетката цялата затлачена (едно лигаво примесено с разни боклуци)
подавам 12В ток на помпата тя горката едвам завърта ,почистих всичко и се оправи ,
та може това да ти е дерта.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#15
Да ,и аз искам да я отворя,ама не мога да си намеря скоба нещо,някой да даде акъл какво мога друго да приспособя? Иначе налях днеска още нафта,обезвъздушихме и колата тръгна и сега си работи нормално,ама кой знае пак колко 10,15 км ще мина и ше ме изостави някъде...
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#16
... ще се опитам да ти обясня ... понеже и аз нямах ключ за който ти говориш а се наложи да се отваря резервоара на един японец .. направихме следното нещо ... взимаш една тръба 50-60-70 см. ... измерваш диаметъра на капачката (по точно ти трябва разстоянието от единия чоп до срещуположния ... чоповете които са по обиколката на капачката) разпробиваш две дупки (в единия край на тръбата)на разстояние колкото си измерил от чоп до чоп ... намираш си плътно желязце от което да изрежеш две парчета по 10-на см. да речем ... като тия две парчета ги вкарваш в отворите на тръбата които вече си направил ... от там нататък за да стоят неподвижно или ги църваш на електрожена или им правиш по една резба от горе и с по една гайка от двете страни на дебелата тръба ... идеята е да сложиш така тия две железца (де ти казах да са от плътно желязце) че да се заклинят в чоповете и после посредством дебелата тръба понапъваш леко ... за това не ти дадох и точен размер по горе (50-60-70 см. ... )колкото по голямо рамо толкова по добре ... но не ти знам мястото ... ако не си ме разбрал питай .. това съм го пробвал и действа .. !! и не оставяй по малко от десетина литра вътре ... Smile
Reply

#17
Мисля че в другата тема в която се говори за нивомерите има скоба самоделка и как се прави.
V40 B4204S '97
Reply

#18
Stefi_Pavlov говорих с него,той ще ми даде,пък да видиме кви гадости се крият в цедката и поплавъците.
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#19
Здравей Бендер, на мен ми се случи преди месец следното. Прибирам се вечерта всичко наред, пробвам да паля сутринта нема никой. Оказаха се 4изгорели свещи, инвестирах 90 кинта и смених и петте. До тук добре колата запали на четвърт, работи 2-3 мин и угасна. Тогава се загледах и видях, че лампата за горивото свети, страното беше че вечерта като се прибирах лампата не бише светнала и компа показваше, че има гориво за 120км. Налях 10л разхлабих тръбите на 2ра и 3та дюза от помпата /там ми беше по удобно/ завъртях на стартер докато прокапа . Стегнах тръбичките и колата запали, е между временно акумулатора се изтощи та подавах ток и така нататък. От тогава гледам стрелката на горивото да не пада под второто деление и немам проблеми Wink .
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#20
joro74 Wrote:Имах такава драма със скапана нафта, но с форд. Зорлем запали, минах 100 метра и умря. Разкачих маркучите на филтъра - в маркучите имаше желе вместо нафта.
Наскоро колега с дизелово БМВ имаше подобен проблем - наливат му на някаква бензиностанция нафта и дотам. Това което източихме от резервоара бе мръсно желе и съответно повредена подкачваща помпа.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)