The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Спешно съвет - колата прегря ??? навън е -10

#11
Това с автомивката го забрави, че после замръзналия антифриз ще ти е най-малкият проблем ....
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#12
Защо? След като размрази и си движиш колата цял ден, какъв е проблема, съхне си от топлината на мотора и всичко е ок. Правил съм го неедин път, не е имало полседствия.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#13
Онзи ден гледам един съсед си припалва Рендето пред блока и отдолу под капака излиза пара от разтопения сняг.Днес го гледам с един чайник полива нещо по мотора.Та в тоя ред на мисли ако хубаво си намокриш мотора при 12 под нулата,доста каране ще трябва и докато я изгасиш, след 30-тина минути всичко ще е кочан.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#14
BukToP Wrote:Замръзнал си, отиди на някоя автомивка да ти напръскат с гореща вода маркучите и ще тръгне парното, ако и днес не засилиш концентрата на антифриза както е описал колегата горе, утре може да си спукал нещо....

99% е това което казва колегата,замрьзнал си.Парното в случая говори за това или за въздушна възглавница,но не и за термостат.
Reply

#15
... аз само да допълня че в горния си пост визирах положението на стрелката касаеща се за температурата на антифриза НО при Volvo 400 series ... не обърнах внимание че става дума за др. автомобил и там термостата отваря при друго положение на стрелката ... моля да се вземе в предвид съжалявам за неточността Smile
Reply

#16
И един друг съвет като си решиш проблема, не пълни с антифриз много разширителния съд в тоя кучешки студ на студена кола че като загрее и ще го изхвърли което е нормално но ще си вкараш в главата мухата че си духнал гарнитура или ако не обясниш предварително какво си направил ще ти кажат че е това.
Внимавай само с концентрата да не я нахакаш яко че на лято ще береш дерт и то голям без да се усетиш.Едно елементарно замерване на антифриза ще ти покаже какво му е състоянието и дали има смисъл да доливаш концентрат и колко.Но понеже си доливал и ако не успее да го смеси хубаво ще те подлъже, за това се взема от пробката на радиатора която също показва какво му е състоянието в момента, ако развиеш и не текне яснуууу...
V40 B4204S '97
Reply

#17
BukToP Wrote:Защо? След като размрази и си движиш колата цял ден, какъв е проблема, съхне си от топлината на мотора и всичко е ок. Правил съм го неедин път, не е имало полседствия.
1. Съхне, ако запали
2. Надали ще кара нон-стоп поне едно 2-3 часа за да изсъхне всичко. В противен случай ще си реши проблема с антифриза, но ще си създаде други 3.
Един колега спомена за чайник. Ако се прави с мисъл може да се получат както трябва нещата. Но не с вряла вода! С хладка и да се пази да се мокри само най-необходимото и нищо друго. Това трябва да си го прави човек сам, за да си пази колата. В автомивката на ония му дреме на *** дали ще се вкочаниш или не след това - той да си вземе кинтата на момента пък другото не е негов проблем.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#18
Е то тя трябва да запали, за да иде на автомивка, няма пароструйката да дойде до него Smile Нека колегата да изпусне от течността от кранчето на радиатора и да досипе 1л концентрат в разширителния съд после колата трябва да загрее максимално.
Предложих вариант, вариант е и чайник, шише и т.н. Между другото на баща ми Фиеста-та я палим всяка сутрин като тръгне за работа с едно шише хладка вода, поливаме клапана и изпарителя и пали.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#19
BukToP Wrote:Е то тя трябва да запали, за да иде на автомивка, няма пароструйката да дойде до него Smile Нека колегата да изпусне от течността от кранчето на радиатора и да досипе 1л концентрат в разширителния съд после колата трябва да загрее максимално.
Предложих вариант, вариант е и чайник, шише и т.н. Между другото на баща ми Фиеста-та я палим всяка сутрин като тръгне за работа с едно шише хладка вода, поливаме клапана и изпарителя и пали.

Абе то и на баща ми 8-мака го палим така щото няма бензинова помпа,ама там единствените кабели са тези за свещите и от бубината към делкото,да не говорим пък за електроника Big Grin .Нали никой не си мисли че тези кори под мотора са поставени ей така за кеф :| .Колега намери някой да те издърпа,дори и таксиджия ако няма друг подръка и си остави колата пред вас.Като се постопли малко времето си източи антифриза и го подмени с подходящ за времето в момента,най-лесно се пробва в малко количество в фризера дали замръзва.Тъкмо ще видиш и термостата ти на какво дередже е в момента.Иначе по тая логика става освен с топла вода.пароструйка и с газова горелка за пърлене на прасета,но какво ще остане от колицата ти после си е на твоя отговорност 8-) .
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#20
И аз едно 440 така съм го палил, ама и то имаше 15-20 кабела под капака, не повече. Я напълни кутийката на CEM с вода...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)