The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да запалим В40 ТД в студа?

#11
Ние пък тази сутрин запалихме без проблем...,термометъра в Герман сочеше -20,но... понеже имам усещането че колата не харесва собственичката :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

.jpg   406944478461ce50262ba5.jpg (Size: 6.07 KB / Downloads: 1,480)
след като потеглили при подаване на повече газ колата забивала муцуна и гасне :lol:
Последваха манипулациите -нов филтър,3 литра бензин и всичко е перфектно
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#12
Eeeeeee Кире, как няма да си харесва собственичката - какви работи говориш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#13
ico850 Wrote:Eeeeeee Кире, как няма да си харесва собственичката - какви работи говориш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Е вервай какво ти казвам бре :mrgreen: :lol: Confusedhock: ,от както Дани отново я подкара имам усещането че колата се опитва по всякакъв начин да се "отърве" Wink ,сега като последна "изненада" май е заминал лагер на задна главина...,колкото и странно да е това!

п.п. сори за спама...
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#14
Днес на един съсед Нисан Алмера Тино 2,2 дизел не знам точно какъв май е команрейл. Пали за работа в 6,30 всичко ок чисти стъкла 2-3 минути колата си работи нормално. Тръгва и при опит да засили не става до 1500 оборота и не може повече '' забивала муцуна и гасне'' точно като при теб. Горивния филтър не го е сменял на последна смяна на масло Smile Стигна някак до работа на 10 км така и ми занесохме след обяд 1,2 литра бензин на цена 3 лева и добавка против замръзване на дизел Smile) че на работното му място е с 2 градус по студено от нормалното и утре като си за тръгва в 7:00 дали ще се прибере божа работа Smile
Reply

#15
bg_tiger1978 Wrote:
momk0 Wrote:ето как запали мойта сутринта:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=9PBq4-SwfYk&feature=youtu.be">http://www.youtube.com/watch?v=9PBq4-Sw ... e=youtu.be</a><!-- m -->

:lol:
Най-важна е финалната реплика след запалването, без нея нищо нямаше да се получи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Вече знам що съм я казал... Big Grin
Днес при опит да запаля акомулатора умря тотално. Добре че ми дадоха ток да запаля че да стигна до м комплект да си взема нов.
Сега вече съм една идея по спокоен Smile
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#16
Колега momkО, доста върти май, докато запали. И аз паля по същия начин, абсолютно както и при теб се стигна до смяна на акумулатора и сега с чисто нов акумулатор върти като луда....поне десетина пъти превърта, един-два цилиндъра запалват или такова е усещането и после си пали, но определено не е нормално палене. Имам колега с лагуна dci и съвсем не пали така. Смених свещите без да ги проверявам, за мен определено проблема е в тях. Сега чакам да поизстине хубаво и довечера или утре сутринта ще кажа какъв е резултата.
Reply

#17
Аз паля от 1вото въртене с 1 подгрев,при -19 но в гараж/малко на завет/.Не и е никак тамън на колцата ми в тоз студ мени си оборотите,трудно се форсира,зор достига работна температура.В40-1.9тди 90кс.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#18
vin_d Wrote:Аз паля от 1вото въртене с 1 подгрев,при -19 но в гараж/малко на завет/.Не и е никак тамън на колцата ми в тоз студ мени си оборотите,трудно се форсира,зор достига работна температура.В40-1.9тди 90кс.

Сори за спама, ама не се сдържах!
...То, в тоя студ, и ти колега мениш оборотите, докато стигнеш до гаража, нали? А, дали би се изфорсирал до там? Wink Такава ми ти закачка...
Мойта машина, ако и да е бензинова, при това положение, също не иска, студена да бъде насилвана, след паленето... Това е, все едно да си гвардеец пред президенството, примерно... Да са те оставили така докато се вкочаниш, па да те карат, вместо да маршируваш, някак, направо да се затичаш...
Reply

#19
jul Wrote:Това ми е първа зима като "дизелак" и не мога да се ориентирам при какви температури да очаквам проблем при палене. Може ли да споделите при колко под нулата трудно палите. Днес при -8 не можах да запаля. Малко по -късно (2ч заредих акум.) при -6 запали от трети път. Карам с нафта от ЛУКОЙЛ или Петрол, като си слагам и добавка против замръзване. Нормално ли е това или да търся проблем в подгряващите свещи? Освен това вярно ли е, че ако изключвам от контакт и пак подгрявам свещите 2-3 пъти преди да завъртя е по-добре при по-студено време? Благодаря предварително!
Ако има течно гориво, подгряващите свещи работят, датчика за температура е ок, двигателя има компресия, а помпата е центрована правилно и акумулатора държи поне 2-3 завъртания.. трябва да запалиш и при -25.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#20
Не искам да дърпам дявола за опашката, но моето волве при всичките минуси си пали буквално от четвърт.
Имам чувството, че пали по бързо при -18 отколкото кто е загряла.
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)