The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Замръзва ми пета скорост?

#11
Zahariev Wrote:Idea Ако предаването на скоростите е с жила, може да има замръзнала вода в кожуха..

Колега, при S40 1,8 1996г. скоростите не са с жила, а с лостова система Wink :mrgreen:

П.П. Колега Белчев, явно колата ти е правена за южните/топли/ страни и не издържа на студ-приятелска шегувка :mrgreen: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#12
На моята кола пък няма проблем нито със съединителя, нито със скоростите. Два дена сутрин е -22, -24 градуса, качвам се паля, тръгвам веднага. Включва си леко, няма проблем. На другата ми кола обаче, не мога да мръдна лоста, не става. Всичко е до вискозитета на маслото, няма какво да се чудите.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#13
bell Wrote:От вчера забелязах, че в тия кучешки студове при първите 15 - 20 минути е напълно невъзможно да се включи петта скорост...
ДрОгаря швед е решил да сложи тази екстра на твойта кола за да не вземеш да караш много бързо в този студ, няма за къде да бързаш и четири скорости ти стигат :lol:
Базикче.


Гледам че темата малко се отмести но е свързано.Мойта кола няма проблеми с маслото на скоростите и на съединителя и сега си работят така както когато бяха цъфнали сливите :mrgreen:, разпукаха се прасковките и падаше първия сняг.
Хидравликата и скоростите са с течност на Приста съответно АТФ и ДОТ4 а скоростите са с Лукойл наливно от варела на Лукойл 75В90.Имам около 200мл. в едно шише още от трансмисионното което разкарвам в багажника и като го наклоня си тече доста добре въпреки студовете от под -20 което адски много ме учуди за този ефтин боклук от по три и нещо лева за литър.
За проблемите със съединителя за които спомена някой че трябва няколко пъти да натиска за да влезе в час.Колега, като се постопли си смени течността на хидравликата на съединителя.Това което става показва че вече е поела достатъчно количество влага благодарение на свойството че е силно хигроскопична и кристализира.Не замръзва напълно а тук там.Съединителя взема течност от по-горната част на казанчето и от там се получава този номер.Сега вече става ясно защо се сменя и на спирачките на две години, там става по-гадно понеже и блока на АБС-а може да се шашка и т.н.Както е изстинало казанчето на минус 22 да речем и като стопли мотора нали се сещаме всички че топлата струя от него или топлината под капака като изгасим мотора води до конденз в казанчето на спирачната течност и тези капчици доста добре се смесват с нея.
И така и така стана дума погледнах какво става и с моторното масло, и то си беше запазило течливостта и си течеше в бутилката като рядък мед, става дума за Статойл 10В40 а на тъщата в багажника Кастрол 5В30 беше като полузамръзнал мед Confusedhock: Маааа за кво менте става дума не е истина, 10В40 да е по-теччно от 5В30 :o :roll:
V40 B4204S '97
Reply

#14
Здравейте колеги, във връзка със темата искам да попитам и аз за тази пета скорост, след големите студове чак днеска карах извърградско и забелязах, че не мога да дам на пета, карах някъде час, но пак беше незавъзможно да влезе на пета :/ , и искам да попитам дали има нещо общо това че вчера за да избегна катастрофа (заради поредния Шуменски РЕЙСАР не спрял на стоп!!! ) се качих на бордюр? Или просто още не се е размразила ... (волво с 40 1.6б 1998г.)
99% от хората харесват марката Volvo, а останалия 1% лъжат, че не я харесват!!!
Reply

#15
Маслото на скоростите го смених октомври месец и проблем в студа сега няма.Значи проблема е в маслото.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#16
ico,при -10 и -15 и аз нямам проблем, но оная сутрин термометъра на прозореца на апартамента ми показваше -22.
А във Варна едва ли е стигало до толкова минус.
Убеден съм, че има значение ако се смени маслото но какво да сложим за да не стане после още по зле.
Затова се търси изпитано масло при температури под -20*
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#17
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.igol-bg.com/showpage.php?PageID=1">http://www.igol-bg.com/showpage.php?PageID=1</a><!-- m -->
Reply

#18
Отидете и си вземете оригинално масло от мото пфое и не се занимавайте с друго масло. Ще го смените един път докато я имате тая кола, а и е 2-3 литра не е кой знае какъв разход.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#19
Три и триста май че беше.
Тези които не са сменяли вътрешен маншон на лявата полуоска няма да им е единствения път когато ще го сменят, някой ден като видят една локва под колата и ще е за втори.
V40 B4204S '97
Reply

#20
Karlsson Wrote:Три и триста май че беше.
Тези които не са сменяли вътрешен маншон на лявата полуоска няма да им е единствения път когато ще го сменят, някой ден като видят една локва под колата и ще е за втори.
Хахах... еми аз ги направих 2-те операции едновременно Smile Така, че ми се връзва да е веднъж Wink Мисля, че колегата Момчо, като спомена за няколкократно натискане на съединителя, визираше маслото в скоростите.... и аз го правя по навик от старата кола... да го пораздвижа малко. А на тези на които не им влизат скоростите, дори при загряло масло.... да си намерят темата за втулките на скоростния лост Wink За спирачната течност си много прав - сменяйте я, когато трябва, че да няма проблеми после. Сега мисля да сложа ATE TYP 200 - има доста по-добри показатели от останалите DOT 4 и DOT 5.1 течности + един бонус - сменя се на 3 години Wink Вчера питах в Манимпекс е 21,60 литъра.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)