The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кофти ситуация с V40 и много късмет

#1
Колеги,днес след като се прибирах от Варна към Добрич с още трима в колата,при предприемане на изпреварване на камион и бус пред него в прав участък.Колата беше на 4та при високи обороти(нормални за изпреварване -2100-2200).След като се изравних с камиона изведнъж колата изгасна в движение.В лявата лента се оказах заклещен между камион и 2 коли(зад мен) изпреварващи.Имах уникалния късмет,че шофьорите зад мен реагираха адекватно и веднага щом дадох десен мигач(аварийните правят проблем-дълга история) реагираха и успях със заключения волан да отбия в дясно.В този момент светеше единствено лампата за масло.След това при запалване колата не изпитваше никакви трудности,и от тогава това не се е повтаряло.Цяло чудо е,че не се случи в завой.

Някакви идеи за източника на проблема?

V40 1.9td(рено)
Продавам : касетофон Volvo Sc-700
[Image: ab204286.gif]
Reply

#2
Не би трябвало да ти се заключи волана при положение, че ключът ти е на положение (2).
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Нищо не разбрах, как се е заключил волана пък си се прибрал в дясно?
V40 B4204S '97
Reply

#4
може би съм останал с грешно впечатление.моя грешка
Продавам : касетофон Volvo Sc-700
[Image: ab204286.gif]
Reply

#5
Ако волана се е заключил работата е много дебела. Спешно се нуждаеш от нов патрон барабар с цялата система около волана - заключването е механично - ключа отмества една пишка и не й дава да заключи волана. За да се заключва волана с ключ в патрона значи всичко е изпочупено.

Ако все пак волана не се е заключил е възможен просто лош контакт на буксата - буксата се откача, клапана за спиране на горивото пада и прекъсва нафтата. Ако волана найстина се е заключил - не карай тази кола докато не я оправиш. За да разглобиш патрона и системата за заключване на волана болта 7 се разпробива и после се сменя с нов.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#6
Мисля си, че по-скоро волана не се е заключил, а поради изгасването си останал без серво и волана е станал много тежък.
Ако волана беше заключен нямаше как да завиеш надясно.
Reply

#7
Аз съм на същото мнение - като няма хидравлика волана се върти по-трудно. Със заключен волан не можеш да завиеш.
Reply

#8
Съмнително е да се е заключил волана.
По скоро угаснал мотор -> липса на хидравлика и като за капак на всичко стреснат шофьор от ситуацията. Добре е че крайния резултат е бил малка неразбория и никакви щети. Wink
Reply

#9
На мен ми е гаснало Пежо в движение, но то си имаше бъг - при изгаряне на крушка на фар компютъра се рестартираше, поне рестартираше бързо и палеше в движение ако не натисна съединителя. Случи ми се 3 пъти преди да сменят компютъра, веднъж при изпреварване по байр в планината.

За да загасне дизел трябва да се прекъсне тока към клапана за гасене - проверка на всички куплунзи по двигателя.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#10
[quote="joro74"]На мен ми е гаснало Пежо в движение, но то си имаше бъг - при изгаряне на крушка на фар компютъра се рестартираше, поне рестартираше бързо и палеше в движение ако не натисна съединителя. Случи ми се 3 пъти преди да сменят компютъра, веднъж при изпреварване по байр в планината.

За да загасне дизел трябва да се прекъсне тока към клапана за гасене - проверка на всички куплунзи по двигателя.

Да не пускам друга тема, на мен миналата седмица по студовете ми изгасна 2-3 пъти докато е студена,както си карам като освободя от скорост на светофара.Това е първият ми дизел и незнаех казаното по-горе от теб.В момента като е студена ми свети лампата която изобразява мотор,мисля че е check engine,и едно от двете съобщения
sistema motore pross.tagliando
sistema motore assistenza urg.
ако можеш да помогнеш щее супер
volvo s80 2.5 tdi 140hp-2000g.
Всяка идиотска постъпка си има философско обяснение!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)