The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сменяте ли си маслото в скоростната кутия ?

#1
Моето не е сменяно и не изглежда особенно добре ?

Ако се сменя 75/80 или 80/90 масло ?
Reply

#2
СкорОстна кутия, а каква е колата, Алфа ли е , БМВ ли е, модела какъв е на кутията, като не и знаеш номера, поне ръчна ли е автоматична ли е??? Въпроси, въпроси,въпроси :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#3
Приемам редакцията! ( Защо милия ни форум няма опция за корекция >? )

Колега ако видиш в кой раздел е пусната темата ще ти стане ясно че питам за скоростните кутий на 4хх модела. Питам за ръчна кутия !
Reply

#4
Здравей колега маслото на скорусната кутия се сменява на 65/70хл.км.За по сигорно отвори аутодата и там ще видиш по подробно какво масло и колко литра.Или се консолтирай с сервиз за смяна на масла .Аз те съветвам да го смениш и сложи добавка на STP пробвал сам и съм много доволен.4хх с ръчки скорости събира 3.8л И не обръщай много внимание на тези колеги клубари те са от голямото добро утро .Ако бяха много стока аз нямаше да се откажа
Reply

#5
boiko_pz Wrote:Здравей колега маслото на скорусната кутия се сменява на 65/70хл.км.За по сигорно отвори аутодата и там ще видиш по подробно какво масло и колко литра.Или се консолтирай с сервиз за смяна на масла .Аз те съветвам да го смениш и сложи добавка на STP пробвал сам и съм много доволен.4хх с ръчки скорости събира 3.8л И не обръщай много внимание на тези колеги клубари те са от голямото добро утро .Ако бяха много стока аз нямаше да се откажа

Колега намерил съм информацията, пише 3,4литра и 75/80 масло. По скоро ме интересува на каквиспецификации трябва да отговаря GL-4, GL-5 или и на двете... Ако някой има спецификациите на оригиналното масло, нека ги сподели.

Мерси
Reply

#6
Друг въпрос, имам едно масло Esso 75/80 но ми се струва много рядно, по рядно е от това в двигателя 15/40 струва ми се че е менте(дори на опаковката не пише на какви спецификации отговаря) преди време го бях взимал за доливане. Имам и друго масло, което е доста старо но неизползвано 80/90 което е осезаемо по гъсто от това Esso... Старото масло е по гъсто от тези които имам - новите. Да не стане така че след смяната да съсипа скоростите ?
Reply

#7
Здрасти видях че се в форома и ти пиша Аз имам каталог на кастрол и е малко стар но в него намерих подробна информация за маслата за волво 4хх 3.8л75/80 а за esso съм малко предобеден че не наниво когато купих волвото му сложих esso турбо започна да вие и гори мземи си нещо качесвено масло
Reply

#8
boiko_pz Wrote:Здрасти видях че се в форома и ти пиша Аз имам каталог на кастрол и е малко стар но в него намерих подробна информация за маслата за волво 4хх 3.8л75/80 а за esso съм малко предобеден че не наниво когато купих волвото му сложих esso турбо започна да вие и гори мземи си нещо качесвено масло

Мерси колега, някой може да трие темата !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)