The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странна случка с охлажадането на автомобила, моля за мнения!

#11
Очакванията ми се потвърдиха, ами ще го сменя до края на седмицата, а на всички отзовали се благодаря още веднъж!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#12
JMI Wrote:Здравейте,

от няколко дни забелязах, че стрелката на температурата ми се връща полвин отделение назад след като колата е заграля до нормалната си работна температура. Когато я запаля сутрин, некарана всичко е наред, започвам да я карам и стрелката на температурата си отива до средата, където и е мястото, но след известно време, най-често, когато се спускам по-надолнища стрелката мръдва половин отделение назад. Колата е Волво V50 2.0D и единственото което съм правил е да долея малко концентриран антифриз от Волво за да го засиля за зимата, сега е на около -35 градуса. Да започвам ли да си търся нов термостат, защото винаги стрелката залепяше на средата и не мърдаше от там независимо дали е топло и студено времето? Ако имате някакви други идеи ще съм ви благодарен да ги споделите.

Поздрави
Колега, имах абсолютно същите симптоми на моето Волво.Закарах го при дилъра, от който го купих.Отсякоха - заминал термостат...Уж...Смениха го и никаква промяна, ама наистина никаква :evil: Пак стрелката си се връща, когато не подавам газ известно време!
Хвърлих си парите на вятъра.Затова вече в официален дилър само за закупуване на части, а смяната при някой друг, на който можеш да му гледаш в ръцете какво прави и дали го сменя!

Дано при теб се оправи проблема със смяната на термостата!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#13
Аз пък имах подобен случай с връщане на деление през пролетта, ами според мен колата се охлажда добре, какво да каже един приятел с БМВ 530Д карайки си по магистралата и да му се наложи да се включи печката на двигателя, защото просто ненатоварва големия двигател. Според мен не е за притеснение, нищо не пише на комютъра, нито е оказало влиание на колата.... не се занимавай.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#14
Такааа вземи го смени в най-скоро време термостата защото при мен ми го направи така два три пъти и накрая движа се с 240 и гледам стрелката за температурата и тя набира обороти нагоре :mrgreen: . Термостата затворил... и останал така та да видиш как от 240 си карам 4км. до вкъщи със 50 на 5-та при външна температура 25+ парното на макс топло. Колата не можа да стигне до червения сектор но беше много близо. Странното е че си отварям капачката на разширителния съд а водата не кипеше Confusedhock: пипам радиатора студен влизам вътре парно да умреш от жега ... и викам само термостат е. Та след неговото премахване за пробата изкарах колата и вече нямаше и помен от проблеми. Смених термостата и вече всичко е на 6+ (да не викам дявола). Моят беше оригиналния на volvo даже и дата на производство пишеше 03 98г. Смених си и цялата течност за да съм сигурен в нея и така Smile
Четеш на някой коментарите, гледаш му профила и си викаш..."Тоя... няма начин щъркела да не го е изпускал".
Reply

#15
Аз сега забелязах, нещо друго интересно: Карам си сега в студовете по магистралата и колата седи на едно деление от средата, понякога стига средата и се връща....до тук всички ще кажат термостат, НО изключих климатика само да духа топло но без клима и колата си стигна средата на температурата....Според мен когато колата е с вкл. климатик ( за да не се запотяват прозорците) върти и перката за охлаждане заради климатика и от там според мен идва тази разлика от едно деление!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#16
При работещ термостат не би трябвало да има влияние върху температурата работещата перка. Нали това прави той(термостата), спира антифриза да преминава през радиатора.
Reply

#17
ок де, термостата или отваря или неотваря, а не температурата да варира. В моя случай, стига си работна температура, ако е в града си седи на 90градуса, въпроса е като тръгна на дълъг път, че ту връща с едно деление, ту си застава в средата, но никога непреминава средата!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#18
Leper Wrote:отваря или неотваря

Колега , има и средно положение между двете крайности .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#19
Хммм питах в МотоПфое каква е цената - 296лв целия комплект.... на Gates е около 45лв Оо незнам какво да направя, за какво ми е целия комплект?
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#20
Взех си Wahler за 34лв за 90 градуса, мисля такива са и оригиналните на Волво, надявам се утре да мога да си сменя антифриза и термостата заедно с него, и живот и здраве по коледа се прибирам към София ще видим дали ще шари стрелката на градусите.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)