The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кога ще се научим кога да караме с халогени?

#21
marto4kata Wrote:Искам само да споделя факт - в Дания патрулките ползват т.нар. халогени като DRL (без къси), вярвате или не - така е :!:
На мен лично не ми пречи като отсреща някой е на "халогени", както и ги ползвам, когато усетя, че имам нужда от тях. Веднага давам пример - на сумрак с лек дъжд полегналите полицаи не се виждат (мнозинството не са оцветени), както и дупките, е ще ме извинявате ама няма да влизам за предница през няколко месеца...
Точно защото пътищата ни са много хубави и добре маркирани съм с 2 ръце за фаровете за мъгла. Когато настилката е мокра дори пътя не се вижда къде свършва, да не говорим за дупки и неравности.
"Халогенните" фарове са къде, къде по-малък проблем от ксеноните срещу теб, диодните стопове на новите коли (е това е най-голямата простотия на производителите) и светещите кръстове, ангелчета и т.н. по прозорците на камионите.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#22
Чистете си стъклата от вътре, една идея по-малко заслепяват с чисти прозорци. Аз спрях да използвам халогени след едно актче, дойде ми просветлението Big Grin А за мнозинството които карат на халогени мисля че не важи толкова теорията за дупките, а принципа "щом го имам, трябва да ги пусна, а пък и колата ми изглежда по-добре с халогени" . Особено в градски условия , поне аз знам всяка дупка къде е и не се нуждая от халоген.

А по закон халогените може да се ползват при намалена видимост до 50м .. ако се не лъжа
Reply

#23
-Kris- Wrote:А за мнозинството които карат на халогени мисля че не важи толкова теорията за дупките, а принципа "щом го имам, трябва да ги пусна, а пък и колата ми изглежда по-добре с халогени" .

Аз халогени не съм включвал, откогато се налагаше да карам вечер по мокрото околовръстно на София преди няколко седмици. Включих ги след като минах през 2 дупки, без да ги забележа.

-Kris- Wrote:Особено в градски условия , поне аз знам всяка дупка къде е и не се нуждая от халоген.

Това е несериозно. Редовно карам по над 100км на ден из и около София и знам наизуст само дупките между дома и офиса... даже и там понякога ме изненадват.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#24
Варна е по-малък град, а и едни халогени няма да те спасят от дупките. Трябва просто да внимаваш и да си в час.
Reply

#25
По принцип доколкото съм се интересувал, фаровете отдолу които се водят за мъгла, биват два вида: едните си светят като нормални фарове но на ниско ниво, а другия тип са за допълване на светлинния фон на горните фарове. Ами пак зависи кое как е регулирано, понеже ми се налага отвреме на време да пътувам нощно време по магистралата, еми по добре се получават нещата с тези за мъгла... Предпочитам такива с фарове за мъгла да ме заслепяват отколкото китайски ксенон само на нормалните фарове, пък колкото и добре да е регулиран, разсейките са му пословични....
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#26
както вече си изказах мението - до сега не съм заслепяван от пуснати халогени за мъгла НИКОГА ... но от фалшиви ксенони, всеки ден!
п.п.друг е въпроса за спазването на забраните
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
Флашив или истински ксенон на рефлекторен фар, все същото. Трябва си лупа
Reply

#28
-Kris- Wrote:Флашив или истински ксенон на рефлекторен фар, все същото. Трябва си лупа

Не е така. Има си и "рефлекторни" ксенонови фарове още от Мерцедес 124 (а може и по рано). И S/V40 имат такива фарове.
   

Проблемът е в преработените фарове, които са правени за халогенна лампа, но тази тема е дискутирана много пъти тук Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#29
LeecH Wrote:Проблемът е в преработените фарове, които са правени за халогенна лампа, но тази тема е дискутирана много пъти тук Wink

което е 99% от случаите
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)