The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за двутактово масло и DPF

#31
caby Wrote:1л 2Т ми е 20-30лв ,.
1л 2Т полусинтетично JASO-FC масло от Кауфланд ми е 9лв. По принцип количеството стига за 200л нафта, но при тази цена винаги предозирам и свършва за под 150л Smile
S80 2.0 D3
Reply

#32
Аз слагам 1 литър и пълня до максимума. 1 към 77-78 литра мисля че е добре.
Reply

#33
това си е сериозно количество масло, но щом смяташ, че е полезно!!!
Volvo For life!
Reply

#34
Волвол Wrote:Така е. Дизелите по соца и сега дали са еднакви ? Wink
Ами реално не са много различни :lol:
При соца - дюзата отваря при определено налягане.
При Европата - дюзата (пак същият разспръсквач) отваря чрез импулс.
При соца - ГНП помпата е механична.
При Европата - ГНП помпата пак е механична, но вдига 5 пъти по-високо налягане, явно е по-натоварена.
При соца - нафтата си беше нафта.
При Европата - дизел има само извън БГ, тук продължава да си е нафта, ама вече е с разни "добавки" - вода, мазут и т.н.
При соца - турбото на дизел беше екстра.
При Европата - 2-3 турбини, напълно нормално ... явно е по-натоварен моторът.
:mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
JMI Wrote:това си е сериозно количество масло, но щом смяташ, че е полезно!!!
Данчо, зимата някои колеги слагат х 3-4л. бензин, за да не замръзва нафтата, така че 1л. масло му е екстра - ще си кълца мазничко :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#36
Соца е голямо нещо Big Grin , но по-едно време се превърна в "цоца" Sad и успя да изцоца всичко от държавата, до ден днешен хората му сърбат попарата! Те и дизели от соца не останаха много, всичкия народ се изтарикати и реши да кара дизели от Европата, но това не доведе до по- добър резултат, тъй като пътищата от соца останаха недоправени, а тези които ги имаше съвсем на пътища не заприличаха! Влади спомена, за дизела, който остана извън България и е нещо, с което карат хората в нормалната Европа. Wink
Volvo For life!
Reply

#37
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:това си е сериозно количество масло, но щом смяташ, че е полезно!!!
Данчо, зимата някои колеги слагат х 3-4л. бензин, за да не замръзва нафтата, така че 1л. масло му е екстра - ще си кълца мазничко :mrgreen:

За бензина знам, даже по-добре газ за осветление, но е много скъпа и все пак се слага за да пали по- лесно и да не замръзва. А маслото 200-300мл
съм съгласен, но литър. :o То нестига, че горивото е скъпо ами и още луди пари за литри масло. Щом са така нещата, да си купим по една машина от соца - Вартбург и да си слагаме масалце на воля! Big Grin
Volvo For life!
Reply

#38
Е аз не слагам винаги Smile през 2-3 зареждания. А за зимата имам добавка


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#39
Maxijaz Wrote:Е аз не слагам винаги Smile през 2-3 зареждания.
На двигателя ще му е по-добре ако винаги слагаш, но 2-3 пъти по-малко от колкото сега Smile
S80 2.0 D3
Reply

#40
Всички специалисти тук ми казват, че е добре да се слага двутактово. Пак те ми казват, че няма особен смисъл, ако не смятам да правя от колата си милионник. Просто една помпа в добро състояние има такъв ресурс, че при нормално каране човек сменя колата преди да смени помпата. Моята кола навърши 14, колко още да я карам? До пълнолетие има само 4 години, тогава в идеално състояние и за 1000 лева ли да я продавам? Цедене до последно, после към пещите, ако трябва де... То тук и без това всички се оплакват, че Волво трудно се продава.
Масло слагам....като се сетя, като ми е кеф....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)