The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За колко време ви загрява колата?

#11
А как разбирате дали имате печка ? Smile При мен на ХС70-то дори няма уред, който ми показва как се движа с температурата.. Sad
За отоплението на седалките - на Волвото си имам фабрични, но на старата кола си бях поръчал китайски от еВау за около 70$ с безплатен шипинг до България. ДОйдоха светкавично бързо за около две седмици. Точно миналата година по това време бях в процес на монтиране. Самият процес на Дискавъри беше доста тегав, но се справих сам. Впечатлението от тези нагреватели ми е много добро. Бях си поръчал модел с 10 степени, най-интересното беше, че дори тези китайски измишльотини не загряваха, ако няма човек. Като има човек обаче загряваха сигурно една идея по-бързо от на Волвото и на 5тата минута го намалявах, че не се издъжаше. Smile Инсталацията също не беше кой знае колко сложна и дори нея успя да вържа сам. Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#12
boje Wrote:А как разбирате дали имате печка ? Smile При мен на ХС70-то дори няма уред, който ми показва как се движа с температурата.. Sad
За отоплението на седалките - на Волвото си имам фабрични, но на старата кола си бях поръчал китайски от еВау за около 70$ с безплатен шипинг до България. ДОйдоха светкавично бързо за около две седмици. Точно миналата година по това време бях в процес на монтиране. Самият процес на Дискавъри беше доста тегав, но се справих сам. Впечатлението от тези нагреватели ми е много добро. Бях си поръчал модел с 10 степени, най-интересното беше, че дори тези китайски измишльотини не загряваха, ако няма човек. Като има човек обаче загряваха сигурно една идея по-бързо от на Волвото и на 5тата минута го намалявах, че не се издъжаше. Smile Инсталацията също не беше кой знае колко сложна и дори нея успя да вържа сам. Smile
По пушеците при запалване зимата :mrgreen:
Зад левия или десния фар, не знам при кой модел къде ги слагат точно. Обикновено има табелка на съответния ботуш, в двигателяние отсек ... а най-лесно е с VIDA Wink

За седалките - аз лично не съм фен на високата температура и бързото загравяне, имам чувството за изгаряне по задните части :lol: На ХС90 е силен подгревът, дори съм го намалил една степен надолу и дори тогава го включвам само на LOW. Аз лично ти препоръчвам да не ги "надуваш" много, за да не четеш темите за ремонт на подгрев Wink

А сега за загравянето на колата (да подразня малко :mrgreen: ) - вчера я наблюдавах, -6 сутринта, запалих я без да включвам печката предварително, поработи на място около 1 минута (колкото да изчистя предното стъкло) и температурата на водата достигна 30 градуса. След това тръгнах и след още 4-5 минути кротко каране (до около 2000 оборота) и приблизително 3 км, водата достигна 80 градуса Smile
Определено загравя бързо, но предпочитам да пускам печката предварително, т.к. ми спестява чистене на стъкла, студеният старт и т.н.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Огледах добре, но никъде в моторния кош няма следи от печка.. Или поне не различими за мен. Smile А каква е идеята на волвата около 2009 г. да няма никакъв уред, който да показва температурата на двигателя? Smile А за отоплението аз също не прекалявам с него - дори бях чул, че за мъжката част и за някои характерни наши белези не било особено полезно. Big Grin
[Image: ab271686.gif]
Reply

#14
Carburettor Wrote:
stefi_pavlov Wrote:пускам я и 20 мин да стои пусната си е студена докато не седнеш на нея.

Подгряването на седалките ползва "гъзния" датчик за коланите и въздушните възглавници. Ако не отчете някакво тегло, не работи. Като си сложа раницата с лаптопа на седалката до мен (тежка е доста), писка зумера за колана - а седалката се загрява (ако е включена). Като хвърля лаптопа на задната седалка, седалката изстива. Факт.
btw ... относно подгрева на седалките - работи без да седи никой Wink
Днес случайно го установих - на пасажерската седалка го бях забравил включен и синът ми каза, че е включен. Аз убедително отговорих, че няма човек и нищо не работи, но той "Тате, седалката е топла." ... при което проверих и беше загряла.
Така че си работи без тежест ... не е толкова умна :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Всичко има значение. Вие чистите стъкла по 10 минути, след това броите километри градско. На 24 декември запалих при минус пет. Тръгнах веднага, градското е около 2 км, стрелката не беше мръднала. По пътя стана минус седем, двигателят загря чак на десетия километър, а колата на петнайстия. На 25.12. в Пловдив запалих при -1. Докато се измъкна от града, беше стоплила.
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:
Carburettor Wrote:
stefi_pavlov Wrote:пускам я и 20 мин да стои пусната си е студена докато не седнеш на нея.

Подгряването на седалките ползва "гъзния" датчик за коланите и въздушните възглавници. Ако не отчете някакво тегло, не работи. Като си сложа раницата с лаптопа на седалката до мен (тежка е доста), писка зумера за колана - а седалката се загрява (ако е включена). Като хвърля лаптопа на задната седалка, седалката изстива. Факт.
btw ... относно подгрева на седалките - работи без да седи никой Wink
Днес случайно го установих - на пасажерската седалка го бях забравил включен и синът ми каза, че е включен. Аз убедително отговорих, че няма човек и нищо не работи, но той "Тате, седалката е топла." ... при което проверих и беше загряла.
Така че си работи без тежест ... не е толкова умна :lol:

Колега при теб подгрева на седалките най-вероятно е изключение от правилото(или ти си го "хакнал" някак си) Wink
И аз като колегите трябва да се паркирам в/у седалката та да се включи.

П.П. Сподели как се хаква Smile
ex XC90
Reply

#17
Аз лично нищо не съм правил ... съвсем случайно разбрах (от сина ми), че работи подгревът без да има човек на седалката.
Утре ще пробвам за шофьорската и за пасажерската, но определено отоплението на седалката беше затоплила кожата, а не духалката от парното Wink
Ще пиша утре след теста, че сега съм на 2 ракии вече и може да ме хакнат милиционерите, докато се ровча в колата :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Влади, и аз съм на няколко ракии но да призная и моя подгрев работи без да има дупе отгоре, даже като ходя да взимам жената от метрото включвам предварително подгрева да и затопли седалката :mrgreen:
Reply

#19
Да се включа и аз по темата:
-термостата има живот и не случайно за Т6 пише да се подменя със смяната на андренажния ремък - стойност му е около 40-50лв. При мен в МП като си купувах колата сменяха ремъка, но не спазиха инструкциите и не смениха термостата, след 15 000км се наложи неговата смяна - голямо разглобяване - 2.2 часа труд - около 200лв. за смяна на нещо което струва 40-50лв. Явно този дето е писал инструкциите е имал нещо предвид. След смяната колата загрява доста бързо. При мен за да сменя термостата - беше излязла грешка - некоректно работещ термостат - от там се шашкаше автомата - като не е загряла не дава включване на локъп-а и държи налягането ниско и като смених термостата всичко си дойде на мястото.
-подгряването при мен без дупе не работи
-момчета пазете топките - честото ползване на отоплението да не доведе до други проблеми - чел съм за това поне две статии
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#20
Nicky Wrote:Да се включа и аз по темата:
-термостата има живот и не случайно за Т6 пише да се подменя със смяната на андренажния ремък - стойност му е около 40-50лв. При мен в МП като си купувах колата сменяха ремъка, но не спазиха инструкциите и не смениха термостата, след 15 000км се наложи неговата смяна - голямо разглобяване - 2.2 часа труд - около 200лв. за смяна на нещо което струва 40-50лв. Явно този дето е писал инструкциите е имал нещо предвид. След смяната колата загрява доста бързо. При мен за да сменя термостата - беше излязла грешка - некоректно работещ термостат - от там се шашкаше автомата - като не е загряла не дава включване на локъп-а и държи налягането ниско и като смених термостата всичко си дойде на мястото.
-подгряването при мен без дупе не работи
-момчета пазете топките - честото ползване на отоплението да не доведе до други проблеми - чел съм за това поне две статии
Ники, мъжете само на 1-ва степен :mrgreen:
Това с термостата е като онази работи, дето един си сменил само накладките от едната страна, защото само те задирали ... а след 2 седмици и от другата :lol:
Винаги при смяна на съединител съм сменял всичко пълен комплект - минава се с едно разглобяване.
Същото важи и за ангренаж - ролки, ремъци, помпи.
Сега слизам към колата и ще пиша какво се случва - иска ли дупе или не :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)