The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oil Low или пак за това масло

#11
Yankov Wrote:И на мен ми е странно...защо и къде са отишли 700 грама за 8000 км.
Виж да не тече от капачка...или не добре сложен маслен филтър...
Аз съм с кастролското от МП, и за близо 10к не е мръднало (гледам щеката веднъж в месеца, в гаража, преди да запаля).
На 80-ката (2.0Т) обаче си доливам около литър на 6-7000км, но нея я карам много душманската...
Хлабините на S80 (бензин) са едни, а на D5 други, така че е трудно да се сравняват Wink
При Ники най-вероятно се случва тази "загуба" от по-тънкото масло, но аз лично бих го посъветвал да слага 5w40 и да избягва А5/В5 спецификация, щом кракът му е 46-и номер :mrgreen:
Понеже и моят е толкова, а и не съм от подместващите се по улиците, слагам по-гъсто (доколкото може да се нарече точно това) масло.

Ники, в немския форум има доста писано и по тази тема, дори германците категорично си карат с по-гъсти масла ... а там си наясно как се шофира :lol:
Не случайно "бегачките" се карат с 10w60 - естерни масла Wink
btw ... може да си провериш картерната вентилация - от нейното запушване може да дърпа маслото и да те направи луд в мисли дали не си за ремонт Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Долях 200 мл. макар че повече не се появи надписа(карах само градско) пък и не можах точно да му видя нивото, при ваденето винаги се омазваше още малко щеката, а и тия амортисьори вече сдават багажа и капака ме бие по тимберицата Wink
ex XC90
Reply

#13
Година по-късно и 10 месеца след смяна пак се появи този надпис. Явно нормално си пие масло тоя дв. Е купих си от МП.
Castrol Edge Pro A5 0W-30 за 49,16 лв/л.
Иначе когато съм го сменявал е било 34,14 лв. ама от варел.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)