The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов колега с V70 :-)

#21
Здравей,
на този двигател ангренажния комплект се сменя на 180К км или на 10 години (ако е оригинален разбира се). Не знам при теб дали са реални километрите, аз моята я карах до 170К км преди да направя смяната и като гледах ремъка - спокойно щеше да изкара още доста. Най-добрия вариант е да си вземеш оригинален комплект. За съжаление в БГ вариантите за оригинални части са МП и eBay. Моите ги взех от еBay (с около 30% по-ефтино беше от МП - сега паунда е малко висок и не знам как ще излязат цените) и понеже двигателя е същия като моя, ако искаш мога да ти кажа точните парт номера на частите и точния адрес, от където ги поръчах - ангр. ремък с ролки, водна помпа, пистов ремък и ролка на обтегача на пистовия ремък. От eBay неудобството е, че се чака 2-3 седмици за доставка. За смяната им в Пловдив не мога да те насоча. Самата смяна не е сложна, но си има особености - аз се справих сам пред гаража Wink.
Поздрави
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#22
Благодаря за инфото! До колкото може да се вярва на сайтовете в които си проверих колата е на реални 167000км.Ще я закарам все пак в Мото Пфое,за да ми кажат със сигурност.Ако не ти представлява трудност,бох те помолил да ми напишеш номерата на частите,когато имаш време.Аз също предпочитам да си ги купя от eBay,поне ще бъда сигурен,че частите са оригинални :-) За самата смяна,не мисля,че бих се справил сам,поне за ангренажа,така че за него ще потърся къде да го сменя,а за останалите неща може и да успея :-)
Reply

#23
За частите можеш да се обърнеш и към колегата пуснал тази тема <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=38120">viewtopic.php?f=21&t=38120</a><!-- l -->
ex XC90
Reply

#24
Супер! Благодаря много! :-) Тези дни ще я закарам в Мото Пфое,за да ми кажат какво точно е сменяно.Продавача ми каза,че колата е напълно обслужена в Швейцария в оторизирания сервиз на Волво и че следващото обслужване трябва да бъде чак след около 70000км,но нали си имаме едно на ум в БГ,та по-добре ще е да се уверя сам :-)
Reply

#25
Здравей,
Парт номерата за частите, които си поръчах са както следва:
Auxiliary belt 30731808
Aux. belt tensioner - Idler roller 8627994
Tooth belt kit 30731727
Water pump 30751700

Ако искаш да си смениш целия обтегач на пистовия ремък, номера му (заедно с ролката) е:
Aux. belt tensioner 31251250
Аз си смених само ролката, която има лагер, който се износва - другото е с пружина, която може да се умори с времето.
Частите са за двигател B5244SG - може и на други колеги да свършат работа.
Адреса, от който съм ги взел е на фирма в UK, която има всичко в наличност и ти го пращам на ЛС.
Поздрави
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#26
Благодаря много! :-)
Reply

#27
Бих те посъветвал да огледаш пистовия ремък и всички ролки, през които минава, за всеки случай. На мен ми се счупи една в изключително неприятен момент - оставаш без генератор и серво.
Reply

#28
Ами,гледах го и изглежда доста добре.Няма шум и признаци на захабяване... Все пак ще си мам вдно на ум и ще го сменя при първа възможност :-)
Reply

#29
Здравей и от мен пожелавам ти много без аварийни километри . Аз съм от Пловдив и карам същото Волво като твоето .Ходили вече до Янко от Септември,какво каза за твоя проблем .Можем да си помагаме . Но за сервиз и аз виждам зор
Reply

#30
Ееее,супер! Благодаря ти! Дай да се видим,когато си свободен :-) иначе ходих при Янко,да... Презапоиха някакво моторче на разпределителя,но все още имам проблем с гасненето на студено,когато превключи на метан.Аз обаче я включвам принудително на бензин,докато вдигне до втората чертичка температурата и след това нямам грижи :-) Казаха,че имало някакъв ремонтен комплект да се смени на редуктора и най-вероятно след това щяло да се оправи.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)