The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V40 АВS ПРОБЛЕМ !!!

#31
Бутонът е точно за DSA, който е с принцип на действие обратен на АБС - тоест против прибуксуване при потегляне, известен е още и като ASR при Даймлер и ВАГ групата.

АБС системата скъсява спирачния път при всякакви условия, освен макадам /при спиране се получава "вкопаване" заради рохката повърхност/. Най-голямото сцепление м/у гумата и пътя е на границата на блокиране - тоест в момента, когато гумата започва да се влачи /абс не сработва или лисва/ сцеплението пада и спирачният път се удължава.
Единственият недостатък на АБС системата е, че тълкува неравности по пътя като загуба на сцепление и намалява спирачното усилие, което може да ви подведе в дадени моменти.

Що се касае до колегата със парцалите в спирачната течност - смени я и дано нямаш запушвания и симптомите изчезнат.
Reply

#32
dango_ Wrote:Аз преди няколко дни си направих един експеримент. Карах с 120км./час. по магистралата и трябваше да се отлоня от нея. Отклонението мие добре познато и знам, че е право, широко и чисто за подобен род изпълнение. Погледнах в огледалото и видях че няма кола зад мен. Влязох в отклонението и някъде след 30 метра буквално скочих на педала на спирачката, ей така да пробвам как ще се държи колата при екстремни ситуации. Значи в момента на натискане да съм бил някъде със 110км./час. Колата само "заби" предницата и буквално за секунди, докато погледна скоростомера отново вече показваше 40км./час. ABS-изобщо не се задейства!
Преди ми се е случвало да карам с 50км. и оня пред мен реши, че трябва да спре изведнъж, скочих на педала и ABS- а се задейства и за малко да му скъся колата ... Big Grin

Та вече винаги си иставям по-голяма дистанция /ABS-a е само за критични ситуациии/, че не се знае на другия шофьор какво може да му хрумне... :roll:

решавайки да си правиш експеримент сам никога не можеш да имитираш критична ситуация, "скачането" на спирачката е съвсем различно :wink:
освен това на сух път е много трудно да задействаш системата, иска се наистина натискане до дупка, но колата както каза забива муцуна и ти несъзнателно отслабваш силата на натискане на педала.
най лесно се пробва на пясък и лед
Reply

#33
dango_ Wrote:Аз преди няколко дни си направих един експеримент. Карах с 120км./час. по магистралата и трябваше да се отлоня от нея. Отклонението мие добре познато и знам, че е право, широко и чисто за подобен род изпълнение. Погледнах в огледалото и видях че няма кола зад мен. Влязох в отклонението и някъде след 30 метра буквално скочих на педала на спирачката, ей така да пробвам как ще се държи колата при екстремни ситуации. Значи в момента на натискане да съм бил някъде със 110км./час. Колата само "заби" предницата и буквално за секунди, докато погледна скоростомера отново вече показваше 40км./час. ABS-изобщо не се задейства!
Преди ми се е случвало да карам с 50км. и оня пред мен реши, че трябва да спре изведнъж, скочих на педала и ABS- а се задейства и за малко да му скъся колата ... Big Grin

Та вече винаги си иставям по-голяма дистанция /ABS-a е само за критични ситуациии/, че не се знае на другия шофьор какво може да му хрумне... :roll:

решавайки да си правиш експеримент сам никога не можеш да имитираш критична ситуация, "скачането" на спирачката е съвсем различно :wink:
освен това на сух път е много трудно да задействаш системата, иска се наистина натискане до дупка, но колата както каза забива муцуна и ти несъзнателно отслабваш силата на натискане на педала.
най лесно се пробва на пясък и лед
Reply

#34
при мен педала на спирачката започна да бие много повече от обикновенното и се чуваше едно жужене под капака само когато съм в движение но пък с ниска скорост(при маневра) шумът го няма за това си мисля че идва от спирачната система след известно време лампата на ABS-a ми светна и дразнещия шум изчезна та вапроса ми е работи ли АБС при светнала лампа и от каде може да е идвал този шум?
Между другото и педала престана да ми бие на крака!!??!!!?? :?
Reply

#35
Не, ABS не работи при светеща лампа! Когато лампата свтне, компютъра е отчел неизправност в анти блокиращата система и я изключва от съображение за сигурност. Изключването мисля се осигурява от байпасен клапан/и/, който изолира/изключва/ директно ABS контрол-а /за това е изчезнал и дразнещия шум... явно е идвал от ABS системата/. След това спирачната система започва да работи, като обикновена. С две думи спирачното усили предадено от натискането на педала, вече не се контролира от ABS системата, а директно се предава към спирачните апарати... с две думи при рязко натискане на педала и по-хлъзгав път ще ти блокират гумите... :wink:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#36
dango_ Wrote:Не, ABS не работи при светеща лампа!

На мен лампата за ABS-a ми СВЕТИ , а самият ABS си РАБОТИ !!! Така съм вече от една година . Периодично си пробвам спирачките .

Не забравяйте , че лампата с оранжев звят е да предупреждава за евентуална повреда а лампата с червен цвят е , че вече има повреда.
Reply

#37
Прав си, че оранжевите лампи са предупредителни, но това си е сигнална лампа за нередност, и то сериозна, особено щом става дума за ABS-a. Иначе в ръководството под номер 10 е показана ABS лампата и означава нарушена функция на ABS системата, нищо конкретно не пише. За мен това е предупреждение, че АБС или не работи изобщо или работи, но в непълна степен. При теб най-вероятно е второто...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#38
dango_ мерси за разяснението беше прав шума наистина е идвал от ABS-a оказа се че имам счупени няколко зъба на гривната на ABS-a която се намира на карето какъв зор са видели и аз незнам но след смяната всичко си дойде на мястото.Весело посрещане на Новата Година на вскички
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)