The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със сиединителя

#1
Здравейте колеги! От много време имам 1 гаден проблем със съединителя, който като че ли започна по-често да се появява. Състои се в следното: Понякога ми се налага да държа педала на съединителя по-дълго и като реша да го отпусна, точката на контакт с двигателя, при която колата тръгва, пада много ниско долу, т.е. като отпусна крака 3-4 см и колата потегля, докато в нормално състояние, без да го държа натиснат дълго, съединителят е високо горе. Поне наедно 10 см по-нагоре от позицията, която се появява при дълго задържан съединител. Дали ще е от феродовия диск:? Тази кола за двадесетгодишното и каране не е сменян диска или ще има някъде проблем с жилото. Sad
Благодаря предварително!
П.С. Като вкарвам на задна, не се чува онова дране на скоростите, държи приемливи обороти - 3 скорост, 4000 оборота - 90 км/ч, а иначе е до 7 000 оборота. Всъщност това беше на един баир тук, а купето си е бая тежко. Според мен феродовият диск има още живот, но от къде ще идва този проблем тогава. Sad
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#2
Съеденителя се ползва само за превключване на скоростите, никога не го дръж натиснат например на светофар докато чакаш да светне зелено защото по този начин аксиалния лагер работи постоянно и се загрява, а това довежда до неговото повреждане и до повреждането на демпферната пружина на притискателния диск - вероятно при теб се е получило точно така. Също така е възможно и някоя от помпите на съединителя да се е скапала - 7хх серия нямат жила, а горна и долна помпа. Иди на сервиз да видят точно какъв е проблема защото докато не я видя не мога ти кажа от къде ти идват ядовете :wink: :wink: :wink:
Reply

#3
Благодаря колега! Аз на светофарите винаги освобождавам от скорост, но проблемът се явява при задържане не повече от 10 секунди. :? Примерно понякога ми се налага да поизчакам 1 кола да ме мине, за да си прибера колата в гаража и за времето, в което задържам съединителя се появява проблемът. Ще отида на сервиз, но ще видя кога ще е Smile
П.С. Моля някой от админите да поправи грешката в заглавието. Понякога клавиатурата ми бяга Big Grin Съединител е, не - сиединител..хахахаха
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#4
Май-май на помпа ми понамирисва :wink: :wink: :wink:
Reply

#5
Че то няма от какво друго да е , или помпата или работния цилиндър .
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)