The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Има ли възможност за инфо център

#21
LeecH Wrote:
Razsipnik Wrote:Колега, според мен не се занимавй с влизане в роля в такива ,,филми"- Инсталиране на инфо-център.
Действително инфо-центърът е ограмна и ценна придобивка за колата, защото те осведомява за разход на гориво, моментен разход на гориво, средна скорост, външна тевпература, температура на двигателя, температура на маслото и колко километра можеш да изминеш с наличното гориво, отчетено на база средния разход на автомобила.
[/color][/b]
Ако това са всичките му показания....то действително е просто глезотия.... На мен единственото нещо, което ми носи повече информация (която да е важна) е температурата на маслото. Това за разхода... си го знам, скоростта...слабо ме касае, а за температурата на охлаждащата течност имам стрелка. Показанието за външна температура може да е полезно (ако е коректно и отчита бързо) при каране през пролет/есен, когато е възможно температурата на едно място да е положителна, а на друго отрицателна и да има заледяване на пътя.


Инфо-центърът показва точно това Лийч.
Въртиш врътката в посока обратна на часовниковата стрелка и получаваш данни за:

1.Моментен разход.
2.Среден разход, изчислен на база карането от последните 40 км.
3.Средна скорост.
4.Какви километри можеш да изминеш, на база оставащото ти гориво и средния разход, който е отчетен.
5.Температура на масло.
6.Температура на двигател.
7.Външна температура.

Това е всичко.
Действително е ценна и удобна придобивка, но до там.И без него се живее и колата си работи.
А пък само затова да сменяш, разглобяваш/демонтираш/монтираш арматуна табло си е излишно приключение.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#22
Особено и след поне 1000-та лева , които искат Мото Пфое....Ако ставаше за стотина лева ОК, ама така - :minigun:
Reply

#23
Има една джаджа за Garmin дето се връзва през OBD и показва тази информация, джаджата е около 100 лв ако вече имаш Garmin. Има и доста OBD софтуер за PDA, който може да се използва за целта. За коли след 2000 година работят.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
joro74 Wrote:Има една джаджа за Garmin дето се връзва през OBD и показва тази информация, джаджата е около 100 лв ако вече имаш Garmin. Има и доста OBD софтуер за PDA, който може да се използва за целта. За коли след 2000 година работят.


Жоро, тъкмо затова исках да говоря точно с теб........
Имам Гармин Нюви 255w(онова с уголемен екран).
Интересува ми става ли да купя за него кабел за диагностика на Гармин?
Струва близо 200 лева, обаче позволява сам да си диагностицираш колата.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.garmin.bg/?s=8&i=438" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.garmin.bg/?s=8&i=438</a><!-- m -->

Отиди на "За продукти" ... няма възможност за 255w май..
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#26
Razsipnik Wrote:
joro74 Wrote:Има една джаджа за Garmin дето се връзва през OBD и показва тази информация, джаджата е около 100 лв ако вече имаш Garmin. Има и доста OBD софтуер за PDA, който може да се използва за целта. За коли след 2000 година работят.


Жоро, тъкмо затова исках да говоря точно с теб........
Имам Гармин Нюви 255w(онова с уголемен екран).
Интересува ми става ли да купя за него кабел за диагностика на Гармин?
Струва близо 200 лева, обаче позволява сам да си диагностицираш колата.

Не става за твоята кола. Става за дизел или турбо до 2000 година, след 2000 година няма проблеми.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
Здравейте колеги, може ли някой да снима къде е и какво представлява тази прословута букса, в която се включва инфо-центъра за коли до 2000г.Евентуално и схема от ВАДИС може де свърши работа. Конкретния ми въпрос е свързан с желанието ми да опитам да монтирам на колата ми тази екстра. Наясно съм, че трябва да сменя и таблото на километража, като това, продавано от колегата cjman, което е от С40 2,0 турбо    

Предварително благодаря на отзовалите се.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#28
Да.На мене ми искат 500 Евра.
Reply

#29
Здравейте,

днес си монтирах Инфо Център сам. купих таблото с уредите и ключа втора употреба от ударено Волво, смених километража, монтирах ключа и хоп...всичко си работи. Сега само ми остава да си купя и сензора за външна темпаратура, че сега ми показва -40С Smile
Volvo S40, 1.8i, 115hp, Automatic, 1999
Адвокат в София
Reply

#30
Razsipnik Wrote:.....
1.Моментен разход.
2.Среден разход, изчислен на база карането от последните 40 км.
3.Средна скорост.
4.Какви километри можеш да изминеш, на база оставащото ти гориво и средния разход, който е отчетен.
5.Температура на масло.
6.Температура на двигател.
7.Външна температура.

.....

Аз имам инфо център, но температура на маслото не ми показва. Другите показатели са същите. Да не се бъркаш нещо?
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)