The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Доколко може да се вярва на бензиномера?

#11
milenhr Wrote:
tronixxx Wrote:Колега аз съм с дизел и съм забелязъл че при мен стрелката показва добре но никога пак казвам НИКОГА не ми е светвала лампата за резерва. Като подам контакт в началото си светва и после угасва, понякога съм стигал в чевения сектор на горивото и пак не свети quote]
Абсолютно се присъединявам към твоето мнение. При мен е по същия начин и си мисля, че нещо не в ред с датчика за горивото. В началото светва лампата /при подгряването/, после след запалване изгасва. А когато в резервоара остават само изпарения пак не светва. И аз съм свикнал да се ориентирам по показанията на стрелката. Когато достигне минимално критично ниво, тогава наливам нафта.
Ето поне разбрахме, че е хронично заболяване...Нищо не е болка за умиране. Аз като видя, че наближава червеното и сипвам, не чакам лампи Big Grin Big Grin Big Grin Другото е, че сега зимата пък гледам винаги нафтата да е поне половин резервоар...Относно това за отварянето на капачката отвреме навреме...мисля че има право колегата. Веднъж напълних и карах около 1000 км нон-стоп. Като отворих да зередя се чу все едно отваряш газирано...
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#12
Здравейте колеги,
благодаря за отговорите!
Общо взето на съдът всичко е ясно - да влезе убития Big Grin
Интересно в случая е дали контролната лампа за резервата и стрелката за измерване количеството гориво работят с един и същ датчик за ниво или сда две отделни системи - от всички схеми и ръководства, които успях да намеря не се разбира. Ако датчика е един ясно е, че показанията и на двете индикации не са верни ако обаче са два датчика незнам може ли и двата да отчитат еднакво грешно....
Още ведъж благодаря на отговорилите,
поздрави и безаварийно!
VolvoS40 16V 105hp 1.6i бензин 97г.
Ако една гадост няма никаква вероятност да ти се случи, в края на краищата пак ти се случва!
Reply

#13
Разглабял съм няколко вида горивомери(на Волво несъм) и принципа е един,на рамото на което е закачен поплавъка има два контакта,при единия ползват принципа на реостата - дълга писта по която според нивото се мести контакта и и според това къде се намира се променя тока и от там ти показва различно ниво,втория контакт директно прави включ/изключ на лампата за резервата.Така че според мен проблема е един цял.
V40 2000г. 95кс Габрово
Reply

#14
Здравейте,
Днес долях - контролната лампа светна - сипах 15 литра и....сралката се лепна на 20-22 литра Big Grin !
Значи в долната част на скалата няма нищо общо с истината!
Поздрави и безаварийно.
VolvoS40 16V 105hp 1.6i бензин 97г.
Ако една гадост няма никаква вероятност да ти се случи, в края на краищата пак ти се случва!
Reply

#15
от 1-та чертичка до чертичката на 20-те литра,при мен са точно десет литра.От там нагоре показва вярно...прилично вярно бих казал.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#16
bg_tiger1978 Wrote:Като искате да показва по-точно стрелката , трябва редовно да отваряте капачката от където наливате бензина, за да влезе въздух, иначе се получава вакум и не отчита точно и колегата е прав че може да караш и докато ти свърши горивото и да ти отчита на макс :roll:
Това което ги съветваш, на колко километра ориентировъчно трябва да се прави. Дай за градско и извънградско. Защо ли от завода не са се сетили една малка дупчица да пробият на капачката... Ще се свие резервоара така от вакума Smile
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#17
bg_tiger1978 Wrote:Като искате да показва по-точно стрелката , трябва редовно да отваряте капачката от където наливате бензина, за да влезе въздух, иначе се получава вакум и не отчита точно и колегата е прав че може да караш и докато ти свърши горивото и да ти отчита на макс :roll:
Това което ги съветваш, на колко километра ориентировъчно трябва да се прави. Дай за градско и извънградско. Защо ли от завода не са се сетили една малка дупчица да пробият на капачката... Ще се свие резервоара така от вакума Smile
volvo for life
Волво В70 '98 2,0 10V
И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки!
Reply

#18
tonyfireman Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Като искате да показва по-точно стрелката , трябва редовно да отваряте капачката от където наливате бензина, за да влезе въздух, иначе се получава вакум и не отчита точно и колегата е прав че може да караш и докато ти свърши горивото и да ти отчита на макс :roll:
Това което ги съветваш, на колко километра ориентировъчно трябва да се прави. Дай за градско и извънградско. Защо ли от завода не са се сетили една малка дупчица да пробият на капачката... Ще се свие резервоара така от вакума Smile
Ако има дупчица, както казваш, може да си наливаш малко по-честичко горивце и ще ти се вдигне разхода Big Grin Big Grin Big Grin Бензинчето се изпарява и изчезва яко дим :lol: :lol: :lol: , пробвай да видиш, ако не вярваш, остави малко количество бензин на открито и после си го търси, Big Grin Big Grin а иначе пробвай сам, като си отвиеш капачката на резервоара, сам ще разбереш за какво говоря :roll: идеята не е че резервоара се свива, а че това се отразява на действителните показания на поплавъка в резервоара( същият като в тоалетното казанче :mrgreen: :mrgreen: ) и не отчита съвсем точно :!:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#19
tonyfireman Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:Като искате да показва по-точно стрелката , трябва редовно да отваряте капачката от където наливате бензина, за да влезе въздух, иначе се получава вакум и не отчита точно и колегата е прав че може да караш и докато ти свърши горивото и да ти отчита на макс :roll:
Това което ги съветваш, на колко километра ориентировъчно трябва да се прави. Дай за градско и извънградско. Защо ли от завода не са се сетили една малка дупчица да пробият на капачката... Ще се свие резервоара така от вакума Smile
Ако има дупчица, както казваш, може да си наливаш малко по-честичко горивце и ще ти се вдигне разхода Big Grin Big Grin Big Grin Бензинчето се изпарява и изчезва яко дим :lol: :lol: :lol: , пробвай да видиш, ако не вярваш, остави малко количество бензин на открито и после си го търси, Big Grin Big Grin а иначе пробвай сам, като си отвиеш капачката на резервоара, сам ще разбереш за какво говоря :roll: идеята не е че резервоара се свива, а че това се отразява на действителните показания на поплавъка в резервоара( същият като в тоалетното казанче :mrgreen: :mrgreen: ) и не отчита съвсем точно :!:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#20
Предишната седмица долих 22 литра и напълних буквално до гърловината..........................При среден разход 9,5 ми показа, след зареждането, че мога да измина едва 560 км..................Това как да го разбирам ?62-63 литра(с бензина по тръбопровода до резервоара), а само 560 км?????
Това ме навежда на мисълта, че ни удрят и на ОМВ в количествата, макар ,че ясно видях как бензина лбеше до ръба на капачката....... :?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)