The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ,козметичен проблем.

#1
Добър ден колеги,
Имам един "козметичен" въпрос към Вас.Горд собственик съм на Волво В40 2.0 Т 2000г.Колата е изключително запазена (извадих голям късмет, с покупката).Боята също е като нова.Явно добрият и външен вид е привлякла окото на някои завистници, и ето, че преди няколко дни на предния калник (отляво) забелязах множество драскотини(не става въпрос за дълбоки драскотини правени с ключ, а просто повърхностни,но са по целия калник).От 1-2 метра не личат,а само като се заглеждаш, но аз съм си перфекционист и ме дразнят Big Grin .Мисълта ми е има ли някой, който е отстранявал подобен проблем?Чух, че имало някакви пасти,пастели, полиращи препарати и тнт...Не съм се интересувал от такива неща, но нека ако има някой "препатил" и справил се с този проблем, да сподели каква е цялата "процедура".Първо се нанася паста и после се полира или ... ?Нека някой препоръча нещо ефикасно.Както казах не са дълбоки драскотини и се надявам, че с някаква паста ще се заличат...И да спомена, че търся нещо перманентно, не да се измие при първото миене на колата и отново да пролчиат драскотините.Чакам мнения и съвети.Благодаря Ви предварително.
Reply

#2
Колега с паста ще излезнат драскотините.Купуваш хубава паста слагаш на чист и мек парцал, който да не драска боята и триеш енергично върху драскотините.Не купувай евтини пасти защото ефекта ще е временен.После боята се разваля от
слънцето.Добре е да си я пастираш пролет и есен и така ще избегнеш такива работи.Боята става по устойчива на
климатични промени и драскотини.Е ако се постараеш разбира се може да се надраска.УСПЕХ!
Reply

#3
комби благодаря за съвета.Имам само още 1 въпрос.Нали няма да се получат нежелани "странични" ефекти от пастата?Например цвета на участъка,който е намазан, да се промени, да избелее и така нататък?Ще се постарая да намеря някоя наистина качествена, не да грабна първия боклук,но се надявам наистина да подейства и да не се получат други нежелани ефекти Smile П.С. Ако някой колега може да ми препоръча конкретна паста (да напише име на продукта) ще съм много благодарен.
Reply

#4
Колега уверявам те че няма да се получи промяна в цвета или някакъв друг нежелан ефект.Аз използвам на FESTOOL вече 3та година и съм много доволен.Боята е много запазена.Бих казал че е не мръднала.Когато се пастира колата
предпазваш боята от птичите изпражнения и предния капак от ударите на малките камъчета.Като цена 30-40лв. струваше разфасовка от 400-500ml. преди сега незнам - оригинална германска.Ако има някой да препоръча нещо друго.Не казвам че това е най-доброто.
Reply

#5
Ясно.Отново много ти благодаря Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)